New Mexico Team Invitational Results

Jan. 27, 2018

Recap

Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/27/2018 04:34 PM
                     Univ of New Mexico Team Invitational                      
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ashley Henderson             San Diego St            7.17       7.41Q  1 
  2 Tramesha Hardy               Texas State             7.46       7.50Q  3 
  3 Hope Glenn                   TCU                     7.62       7.55Q  2 
  4 Rochene Smith                San Diego St            7.52       7.52Q  3 
  5 Regyn Gaffney                Washington S            7.45       7.57Q  2  7.564
  6 Tanisha Scott                New Mexico S            7.72       7.57Q  1  7.566
  7 Jordyn Tucker                Washington S            7.62       7.62q  1 
  8 Callista Fletcher            San Diego St            7.67       7.64q  2 
  9 Chrischaynie Washington      Texas State             7.81       7.72   2 
 10 Tope Williams                Grand Canyon            7.63       7.75   3 
 11 Jalyn Harris                 San Diego St            7.85       7.77   3 
 12 DeAijha Hicks-Boyce          Texas State             7.64       7.85   3 
 13 Erynn Caldwell               New Mexico                         7.91   3 
 14 Naudia Dawson                Grand Canyon            7.91       7.96   2 
 15 Lakin Hatcher                San Diego St                       7.99   3 
 16 Dominique Joiner             New Mexico S            7.94       8.00   1 
 17 Briana Myers                 Grand Canyon            7.78       8.01   1 
 18 Nia Garcia                   New Mexico S                       8.04   2 
 19 Lauren Newman                Washington S            7.89       8.14   3 
 20 Je'Neal Ainsworth            San Diego St            8.63       8.44   1 
 -- Lashira Tremble              New Mexico S            7.59        DNS   1 
 -- Kaylee Krenek                Texas State             7.56        DNS   2 
 
Women 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ashley Henderson             San Diego St            7.41       7.30  
  2 Tramesha Hardy               Texas State             7.50       7.43  
  3 Hope Glenn                   TCU                     7.55       7.44  
  4 Regyn Gaffney                Washington S            7.57       7.51  
  5 Rochene Smith                San Diego St            7.52       7.53  
  6 Jordyn Tucker                Washington S            7.62       7.60  
  7 Tanisha Scott                New Mexico S            7.57       7.61  
  8 Callista Fletcher            San Diego St            7.64       7.69  
 
Women 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ashley Henderson             San Diego St           22.35      23.16   1 
  2 Tramesha Hardy               Texas State            23.69      23.58   1 
  3 Hope Glenn                   TCU                    24.00      24.51   2 
  4 Rochene Smith                San Diego St           23.79      24.54   2 
  5 Tanisha Scott                New Mexico S           24.72      24.61   3 
  6 Chrischaynie Washington      Texas State            24.97      24.69   4  24.681
  7 DeAijha Hicks-Boyce          Texas State            24.64      24.69   3  24.684
  8 Lisa-Anne Barrow             San Diego St           23.49      24.91   1 
  9 Kasia Lawrynowicz            Utah State             25.23      24.98   5 
 10 Callista Fletcher            San Diego St           25.04      25.03   4 
 11 Lakin Hatcher                San Diego St           24.93      25.07   4 
 12 Jordyn Tucker                Washington S           24.71      25.11   3 
 13 Shalom Keller                New Mexico             24.89      25.13   4 
 14 Tierney Silliman             Washington S           24.80      25.14   3 
 15 Dominique Joiner             New Mexico S           25.14      25.44   5 
 16 Tope Williams                Grand Canyon           24.57      25.77   2  25.770
 16 Jordan Brandt                Utah State             26.20      25.77   6  25.770
 18 Naudia Dawson                Grand Canyon           25.55      26.07   5 
 19 Arniesha Mitchell            New Mexico S           25.60      26.31   5 
 20 Nia Garcia                   New Mexico S           25.80      26.40   6 
 21 Erynn Caldwell               New Mexico                        26.43   7 
 22 Josie Ball                   Utah State             26.95      26.45   7 
 23 Mariah Gordon                New Mexico                        26.52   6 
 24 Jensen Mosman                Utah State             26.51      27.06   7 
 25 Tia Harper                   New Mexico                        28.35   7 
 -- Regyn Gaffney                Washington S           24.42        DNS   2 
 -- Nakala Watson                New Mexico             26.01        DNS   6 
 -- Simone Glenn                 San Diego St           22.98        SCR     
 
Women 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kayla Heard                  TCU                    53.22      54.98   1 
  2 Sydni Willis                 Texas State            55.32      55.77   1 
  3 Jalyn Harris                 San Diego St           56.29      56.30   2 
  4 Melanie Sullivan             Utah State             56.55      57.94   2 
  5 Lexi Aitken                  TCU                    56.07      58.06   1 
  6 Breann Bate                  Utah State             56.67      58.24   2 
  7 Alexa Hokanson               Grand Canyon           57.50      58.26   3 
  8 Chyrese Patterson            Utah State             57.35      58.43   3 
  9 Jelena Grujic                Washington S           56.96      58.72   3 
 10 Kennedy Crawford             TCU                    55.00      58.88   1 
 11 Symone Wright-Flowers        Grand Canyon           58.88      59.37   3 
 12 Keyarha Wilson               New Mexico S           59.50    1:00.41   4 
 13 Nakyla Jude                  Utah State           1:02.16    1:01.09   4 
 14 Elisabetta Mackin            New Mexico             59.88    1:01.15   4 
 15 Mariah Gordon                New Mexico             59.50    1:02.19   4  1:02.189
 15 Jaden Davis                  TCU                    55.81    1:02.19   1  1:02.189
 17 Tia Harper                   New Mexico           1:02.00    1:04.01   4 
 -- Grace Victor                 Washington S           59.14        DNS   3 
 -- Stephanie Cho                Washington S           56.35        DNS   2 
 
Women 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Larimar Rodriguez            New Mexico           1:35.69    1:34.86  
  2 Steffi Jones                 New Mexico           1:35.55    1:36.09  
  3 Renee Payne                  TCU                  1:35.00    1:37.06  
  4 Madelin Whelpley             New Mexico S         1:41.00    1:46.66  
 -- Grace Victor                 Washington S         1:32.88        DNS  
 
Women 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cory McGee                   New Balance                     2:05.28   1 
  2 Hannah Fields                Brooks Beasts                   2:07.18   1 
  3 Baylee Mires                 Brooks Beasts                   2:07.59   1 
  4 Marlow Schulz                Washington S         2:09.09    2:10.40   2 
  5 Ellison Grove                San Diego St         2:10.03    2:11.01   2 
  6 Katrina Coogan               New Balance                     2:11.46   1 
  7 Esther Oyetunde              Texas State          2:11.89    2:13.05   2 
  8 Zorana Grujic                Washington S         2:07.18    2:13.55   2 
  9 Natalie Ackerley             Washington S         2:10.64    2:15.07   2 
 10 Grace Victor                 Washington S         2:11.86    2:17.23   2 
 11 Kieran Casey                 New Mexico           2:17.19    2:17.92   3 
 12 Yarithza Soto                Grand Canyon         2:13.30    2:18.44   2 
 13 Paeden Jackson               Grand Canyon         2:15.00    2:21.34   3 
 14 Bailie Jones                 Grand Canyon         2:14.35    2:21.47   3 
 15 Cindy Flores                 San Diego St         2:13.40    2:22.82   3 
 16 Renee Payne                  TCU                  2:12.00    2:26.05   2 
 17 MacKenzie Everett            New Mexico           2:40.12    2:31.52   3 
 
Women 1 Mile Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charlotte Prouse             New Mexico           4:44.00    4:47.63   1 
  2 Weini Kelati                 New Mexico           4:45.00    4:52.53   1 
  3 Kieran Casey                 New Mexico           4:50.00    4:53.55   1 
  4 Alondra Negron               New Mexico           4:46.00    4:58.57   1 
  5 Emily Martin                 New Mexico           5:02.00    5:01.13   1 
  6 Evelyn Mandel                TCU                  4:48.00    5:02.84   1 
  7 Paige Hildebrandt            Grand Canyon         5:07.00    5:06.56   1 
  8 Elana Kresl                  New Mexico S         5:20.00    5:19.47   2 
  9 Nikki Sanchez                Texas State          5:00.65    5:20.50   1 
 10 Erin Barth                   TCU                  5:15.82    5:22.75   2 
 11 Erika Wallace                Grand Canyon         5:10.00    5:24.09   2 
 12 Elizabeth Reyes              New Mexico           5:37.47    5:24.36   2 
 13 Kelly Fairchild              TCU                  5:11.46    5:24.82   2 
 14 Madilyn King                 Texas State          5:01.16    5:26.65   1 
 15 Tina Sierra                  Texas State          5:14.75    5:26.73   2 
 16 Cindy Flores                 San Diego St         5:16.65    5:30.99   2 
 17 Samantha Dicker              New Mexico           5:40.00    5:39.38   2 
 18 Kaitlin Franklin             New Mexico                      5:58.99   2 
 -- Lindsay Tomaini              TCU                                 DNS   2 
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kendall Kelly                New Mexico           9:54.83   10:08.12  
  2 Devina Schneider             Texas State          9:54.91   10:19.77  
  3 Nicole Hicks                 TCU                  9:50.55   10:21.57  
  4 McKynzie King                Texas State         10:14.38   10:21.81  
  5 Sophie Eckel                 New Mexico          10:03.73   10:23.94  
  6 Heather Holt                 Utah State          10:29.69   10:30.77  
  7 Mariah Montoya               Grand Canyon        10:10.00   10:37.93  
  8 Katie Struthers              Utah State          10:25.00   10:44.78  
  9 Nichole Gomez                New Mexico S        11:09.92   10:45.29  
 10 Johanna Briscoe              New Mexico          10:45.00   10:45.93  
 11 Kenzie Fitzgerald            Grand Canyon        10:20.00   10:45.99  
 12 Paige Hildebrandt            Grand Canyon                   10:46.54  
 13 Kendra Long                  Texas State         10:18.45   10:47.04  
 14 Sydney Salas                 New Mexico S        11:07.00   10:49.50  
 15 Karolin Klumb                New Mexico S        11:07.53   10:53.13  
 16 Cassandra Amberg             New Mexico S        11:10.00   10:55.63  
 17 Lindsay Tomaini              TCU                 10:23.46   10:56.57  
 18 Erika Wallace                Grand Canyon                   10:59.78  
 19 Kelli Kirkpatrick            New Mexico S        11:22.38   11:04.02  
 
Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kylah Smith                  Texas State             8.64       8.55Q  3 
  2 Brittney Trought             TCU                     8.32       8.66Q  1 
  3 Shanice Lewis                Grand Canyon            8.76       8.76Q  2 
  4 Alissa Brooks-Johnson        Washington S            8.90       8.77Q  1  8.765
  5 Nia Garcia                   New Mexico S            8.95       8.83Q  2 
  6 Talie Bonds                  Utah State              8.78       8.85Q  3 
  7 Arniesha Mitchell            New Mexico S            8.75       8.77q  1  8.767
  8 Whitney Ochiam               Texas State             9.24       8.80q  1 
  9 Briana Myers                 Grand Canyon            8.51       8.87   3 
 10 Jordan Brandt                Utah State              8.92       8.91   1 
 11 Stephanie Cho                Washington S            8.90       8.93   2 
 12 Asia Smith                   San Diego St            8.89       8.94   3  8.931
 13 Lexi Aitken                  TCU                     8.66       8.94   2  8.935
 14 Sarah Root                   Grand Canyon            8.71       8.98   1 
 15 Niki Xydona                  Utah State              9.09       9.30   3 
 16 Lindsey Schauble             Washington S            9.14       9.35   2 
 17 Lauren Brogger               Texas State             9.40       9.36   2 
 18 Nakyla Jude                  Utah State              9.39       9.38   1 
 -- Ada'ora Chigbo               New Mexico              9.71        DNS   3 
 -- Kyra Mohns                   New Mexico              8.99        DNS   3 
 -- Kaylee Krenek                Texas State             8.46        DNS   2 
 
Women 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Kylah Smith                  Texas State             8.55       8.55  
  2 Brittney Trought             TCU                     8.66       8.63  
  3 Shanice Lewis                Grand Canyon            8.76       8.79  
  4 Whitney Ochiam               Texas State             8.80       8.80   8.792
  5 Arniesha Mitchell            New Mexico S            8.77       8.80   8.795
  6 Talie Bonds                  Utah State              8.85       8.82  
  7 Nia Garcia                   New Mexico S            8.83       9.17  
  8 Alissa Brooks-Johnson        Washington S            8.77       9.18  
 
Women 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Texas State  'A'                                  3:39.38    3:43.97   1 
     1) Sydni Willis                    2) Tramesha Hardy                 
     3) DeAijha Hicks-Boyce             4) Esther Oyetunde                
  2 Washington St.  'A'                               3:45.10    3:47.94   1 
     1) Jelena Grujic                   2) Marlow Schulz                  
     3) Alissa Brooks-Johnson           4) Zorana Grujic                  
  3 Utah State  'A'                                   3:46.73    3:49.80   1 
     1) Chyrese Patterson               2) Breann Bate                    
     3) Melanie Muncy                   4) Kasia Lawrynowicz              
  4 New Mexico  'A'                                   3:49.98    3:56.93   1 
     1) Shalom Keller                   2) Larimar Rodriguez              
     3) Elisabetta Mackin               4) Steffi Jones                   
  5 New Mexico St.  'A'                               3:53.00    3:58.44   2 
     1) Tanisha Scott                   2) Dominique Joiner               
     3) Arniesha Mitchell               4) Keyarha Wilson                 
  6 Grand Canyon  'A'                                 3:52.21    4:04.85   2 
     1) Symone Wright-Flowers           2) Bailie Jones                   
     3) Yarithza Soto                   4) Paeden Jackson                 
 -- Tcu  'A'                                          3:34.61        DNF   1 
     1) Kayla Heard                     2) Kennedy Crawford               
     3) Lexi Aitken                     4) Jaden Davis                    
 -- Texas State  'B'                                  3:50.10        DNS   2 
     1)                                 2) Whitney Ochiam                 
     3) Chrischaynie Washington         4) Nikki Sanchez                  
 -- New Mexico  'B'                                   3:48.51        SCR     
     1)                                 2) Mariah Gordon                  
     3) Tia Harper                      4) Nakala Watson                  
 
Women High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ada'ora Chigbo               New Mexico             1.80m      1.80m    5-10.75 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.80 1.84 
        P    P    P    P    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  2 Chelsie Decoud               Texas State            1.85m     J1.80m    5-10.75 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.80 1.84 
        P    P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Courtney Johnson             Texas State            1.80m      1.71m    5-07.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 
        P    P    P    P    O   XO   XO  XXX 
  4 Josiah Williams              Utah State             1.73m      1.66m    5-05.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 
        P    P    P    P    O   XO  XXX 
  5 Raquel Robinson              Texas State            1.70m     J1.66m    5-05.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 
        P    P    P    P   XO  XXO  XXX 
  6 Alissa Brooks-Johnson        Washington S           1.70m     J1.66m    5-05.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 
        P    P    O  XXO   XO  XXO  XXX 
  7 Shannon Fritz                New Mexico             1.70m      1.61m    5-03.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 
        P    P    O    O    O  XXX 
  7 Jennifer Christensen         Utah State             1.70m      1.61m    5-03.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 
        P    P    P    P    O  XXX 
  9 Lauren Purdom                Texas State            1.64m     J1.61m    5-03.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 
        P    P    P   XO    O  XXX 
 10 Asia Smith                   San Diego St           1.60m     J1.61m    5-03.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 1.66 
        P    P    P  XXO  XXO  XXX 
 11 Lindsey Schauble             Washington S           1.61m      1.56m    5-01.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 
        P    P    O    O  XXX 
 12 Hannah Taylor                San Diego St           1.68m     J1.56m    5-01.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 
        P    P    P   XO  XXX 
 12 Alyssa Hirschi               Utah State             1.66m     J1.56m    5-01.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 
        P    P    O   XO  XXX 
 14 Jelena McNown                San Diego St           1.64m     J1.56m    5-01.25 
     1.41 1.45 1.51 1.56 1.61 
        P    P    O  XXO  XXX 
 -- Kyra Mohns                   New Mexico             1.64m        DNS            
 
Women Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bonnie Draxler               San Diego St           4.35m      4.07m   13-04.25 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 4.07 4.17 
        P    P    P    P    P    P   XO  XXX 
  2 Jennifer Johnson             Grand Canyon           3.97m      3.92m   12-10.25 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 4.07 
        P    P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Sarah McKeever               New Mexico             3.80m      3.77m   12-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 
        P    P    P    O    O  XXX 
  3 Molly Scharmann              Washington S           4.00m      3.77m   12-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 
        P    P    P    O    O  XXX 
  5 Madelyn Lundberg             Grand Canyon           3.77m     J3.77m   12-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 
        P    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Marissa Berry                San Diego St           4.20m     J3.77m   12-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 3.92 
        P    P    P    P  XXO  XXX 
  7 Trista Smith                 Grand Canyon           3.75m      3.62m   11-10.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 3.77 
        P   XO    O    O  XXX 
  8 Rachel Craft                 San Diego St           3.72m      3.47m   11-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 
        P   XO    O  XXX 
  9 Taylor Alexander             San Diego St           3.45m     J3.47m   11-04.50 
     3.17 3.32 3.47 3.62 
        P   XO   XO  XXX 
 -- Emily Coombs                 Washington S           3.70m         NH            
     3.17 
      XXX 
 -- Shannon Fritz                New Mexico             3.65m         NH            
     3.17 3.32 
        P  XXX 
 -- Kendahl Shue                 TCU                    3.76m         NH            
     3.17 
      XXX 
 
Women Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Lisa-Anne Barrow             San Diego St           6.17m      5.79m   19-00.00 
      5.65m  5.61m  5.79m  5.70m  5.68m  5.50m
  2 Kayla Finnegan               Grand Canyon           6.16m      5.75m   18-10.50 
      5.57m  5.72m  5.63m  5.73m  5.54m  5.75m
  3 Asia Smith                   San Diego St           5.75m      5.61m   18-05.00 
      5.61m  5.41m  5.42m  FOUL  5.23m  5.57m
  4 Kylah Smith                  Texas State            5.81m      5.50m   18-00.50 
      FOUL  FOUL  5.50m  5.28m  5.30m  5.45m
  5 Jelena McNown                San Diego St           5.67m      5.47m   17-11.50 
      5.20m  5.47m  5.35m  3.32m  FOUL  5.37m
  6 Mylana Hearn                 Texas State            5.80m      5.36m   17-07.00 
      5.07m  5.36m  PASS  5.24m  PASS  PASS
  7 Alissa Brooks-Johnson        Washington S           5.85m      5.32m   17-05.50 
      5.32m  5.26m  PASS  PASS  PASS  PASS
  8 Shanice Lewis                Grand Canyon           5.75m      5.31m   17-05.25 
      5.31m  5.31m  5.21m  5.30m  4.73m  FOUL
  9 Lauren Brogger               Texas State            5.23m      5.30m   17-04.75 
      5.30m  5.04m  5.22m  5.07m  4.97m  4.16m
 10 Hannah Smith                 New Mexico S           5.02m      5.26m   17-03.25 
      5.15m  5.26m  5.17m         
 11 Lindsey Schauble             Washington S           5.33m     J5.26m   17-03.25 
      5.11m  5.26m  5.11m         
 12 Lauren Newman                Washington S           5.65m      5.25m   17-02.75 
      5.25m  FOUL  5.22m         
 13 Sarah Root                   Grand Canyon           5.83m      5.21m   17-01.25 
      4.78m  4.72m  5.21m         
 14 Briona Oliver                TCU                    6.29m      5.17m   16-11.50 
      5.11m  5.17m  FOUL           
 15 Hannah Taylor                San Diego St           5.17m      5.16m   16-11.25 
      4.98m  5.07m  5.16m         
 16 Oyinlola Akinlosotu          Washington S                      5.13m   16-10.00 
      5.00m  4.92m  5.13m         
 17 Brittni Williams             Washington S                      4.94m   16-02.50 
      4.52m  4.56m  4.94m         
 18 Chynna Simmons               Grand Canyon           5.55m      4.43m   14-06.50 
      FOUL  4.41m  4.43m         
 -- Kyra Mohns                   New Mexico             5.52m        DNS            
 
Women Triple Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mylana Hearn                 Texas State           13.09m     12.93m   42-05.25 
      12.58m  12.93m  12.81m  FOUL  FOUL  12.75m
  2 Greer Alsop                  Washington S          12.70m     12.21m   40-00.75 
      12.04m  FOUL  12.21m  12.03m  FOUL  FOUL
  3 Hannah Smith                 New Mexico S          11.94m     12.01m   39-05.00 
      FOUL  FOUL  11.83m  11.43m  11.84m  12.01m
  4 Je'Neal Ainsworth            San Diego St          12.41m     11.99m   39-04.00 
      11.94m  FOUL  FOUL  11.83m  11.99m  FOUL
  5 Raquel Robinson              Texas State           11.76m     11.44m   37-06.50 
      11.39m  10.96m  10.80m  11.44m  10.98m  10.57m
  6 Brittni Williams             Washington S          11.76m     11.29m   37-00.50 
      11.09m  11.15m  11.29m  11.24m  11.18m  FOUL
  7 Jocelyn Jordan               New Mexico S          11.51m     11.08m   36-04.25 
      FOUL  11.08m  11.03m  10.94m  FOUL  10.92m
  8 Bailey Maseda                Utah State            11.39m     11.07m   36-04.00 
      FOUL  11.07m  FOUL  10.81m  10.57m  FOUL
  9 Whitney Skabelund            Utah State            11.21m     10.99m   36-00.75 
      FOUL  FOUL  10.99m  10.89m  10.84m  FOUL
 -- Oyinlola Akinlosotu          Washington S          12.07m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Chynna Simmons               Grand Canyon          11.55m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Kayla Finnegan               Grand Canyon          12.22m        DNS            
 
Women Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brenn Flint                  Utah State            16.09m     15.88m   52-01.25 
      15.24m  FOUL  14.98m  15.11m  FOUL  15.88m
  2 Olivia Moriconi              Utah State            15.77m     15.45m   50-08.25 
      FOUL  15.10m  15.45m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Maia Garren                  Utah State            14.60m     15.13m   49-07.75 
      14.23m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  15.13m
  4 Leilyn Miles                 TCU                   14.27m     13.90m   45-07.25 
      FOUL  FOUL  13.33m  FOUL  13.19m  13.90m
  5 Latoya Gilding               Grand Canyon          13.75m     13.65m   44-09.50 
      11.93m  12.81m  13.65m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Tarasue Barnett              Grand Canyon          15.42m     13.60m   44-07.50 
      13.01m  FOUL  FOUL  13.30m  FOUL  13.60m
  7 Yemisi Oroyinyin             New Mexico S          14.42m     13.55m   44-05.50 
      FOUL  12.84m  12.65m  13.55m  FOUL  FOUL
  8 Chrisshnay Brown             Washington S          13.90m     13.10m   42-11.75 
      13.10m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.67m
  9 Allison Mady                 New Mexico            13.78m     12.93m   42-05.25 
      12.69m  12.93m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Melanie Rusch                Texas State           12.92m     12.67m   41-07.00 
      11.87m  12.67m  12.67m         
 11 Ada'ora Chigbo               New Mexico                       12.54m   41-01.75 
      12.54m  11.12m  11.12m         
 12 Sidnee Land                  Texas State           12.55m     12.51m   41-00.50 
      11.50m  12.41m  12.51m         
 13 Atina Kamasi                 Washington S          12.24m     12.10m   39-08.50 
      12.10m  11.79m  12.09m         
 14 Courtney Logan               Grand Canyon          13.22m     11.51m   37-09.25 
      FOUL  FOUL  11.51m           
 15 Asia Smith                   San Diego St          11.51m     11.37m   37-03.75 
      11.37m  10.84m  10.90m         
 16 Kambridge Van Der Veur       San Diego St          12.50m     11.22m   36-09.75 
      11.22m  10.97m  FOUL         
 17 Lauren Brogger               Texas State                       8.00m   26-03.00 
      7.46m  8.00m  7.95m         
 -- Kylah Smith                  Texas State           11.07m        DNS            
 
Women Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Tarasue Barnett              Grand Canyon          19.19m     17.83m   58-06.00 
      17.56m  17.21m  FOUL  17.83m  17.24m  FOUL
  2 Aoife Martin                 Washington S          17.23m     17.41m   57-01.50 
      16.56m  15.77m  17.41m  FOUL  17.21m  16.70m
  3 Sidnee Land                  Texas State           17.33m     16.54m   54-03.25 
      15.89m  16.54m  FOUL  16.45m  FOUL  FOUL
  4 Maia Garren                  Utah State            16.41m     16.29m   53-05.50 
      FOUL  15.89m  16.29m  FOUL  15.95m  16.17m
  5 Courtney Logan               Grand Canyon          15.83m     15.60m   51-02.25 
      FOUL  14.30m  FOUL  15.45m  FOUL  15.60m
  6 Michala Zilkey               Utah State            16.40m     15.46m   50-08.75 
      14.20m  FOUL  13.61m  15.46m  15.44m  14.74m
  7 Yemisi Oroyinyin             New Mexico S          16.00m     14.84m   48-08.25 
      FOUL  14.43m  FOUL  14.84m  FOUL  FOUL
  8 Melanie Rusch                Texas State           15.73m     14.67m   48-01.75 
      14.67m  13.35m  FOUL  FOUL  FOUL  13.70m
  9 Latoya Gilding               Grand Canyon                     14.43m   47-04.25 
      FOUL  14.43m  13.77m  FOUL  FOUL  13.36m
 10 Allison Mady                 New Mexico            13.43m     14.10m   46-03.25 
      13.57m  14.10m  13.85m         
 
Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Emeilo Ferguson              TCU                     6.66       6.70Q  1 
  2 Jalen Miller                 TCU                     6.66       6.76Q  2 
  3 Ja'Maun Charles              Washington S            6.75       6.90Q  3 
  4 Carlos Wilson                Texas State             6.90       6.81Q  2 
  5 Zach Smith                   Washington S            6.88       6.97Q  1 
  6 Jaylen Allen                 Texas State             6.77       7.00Q  3 
  7 Ryan Girk                    Grand Canyon            6.83       6.91q  2 
  8 Austin Lane                  Utah State              7.01       7.02q  2 
  9 Brandon Bains                Washington S            6.99       7.03   1  7.023
  9 Dekan Ekpo                   TCU                     6.91       7.03   3  7.023
 11 Jay Griffin                  New Mexico                         7.04   1 
 12 Garen Earley                 Utah State              6.89       7.06   1 
 13 Junior Tovar                 Utah State              6.94       7.08   3 
 14 Ethan Gardner                Washington S            6.97       7.09   2 
 15 Eric Miller                  Grand Canyon            6.98       7.17   1 
 16 Braden Kram                  Utah State                         7.18   1 
 17 Jalen Bryant                 Grand Canyon            7.02       7.27   3 
 18 Miles Brinson                New Mexico                         7.43   3 
 19 Sander Moldau                Washington S            7.15       7.45   3 
 20 Omarei Gregory               New Mexico                         7.65   3 
 -- Daniel Lam                   New Mexico              7.19        DNS   2 
 -- Tanner Batikah               New Mexico                          DNS   2 
 
Men 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jalen Miller                 TCU                     6.76       6.65  
  2 Emeilo Ferguson              TCU                     6.70       6.66  
  3 Ja'Maun Charles              Washington S            6.90       6.81  
  4 Carlos Wilson                Texas State             6.81       6.84  
  5 Zach Smith                   Washington S            6.97       6.91  
  6 Jaylen Allen                 Texas State             7.00       6.94  
  7 Austin Lane                  Utah State              7.02       6.99  
  8 Ryan Girk                    Grand Canyon            6.91       7.42  
 
Men 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carlos Salcido               New Mexico             20.94      21.29   1 
  2 Zach Smith                   Washington S           21.53      21.39   3 
  3 Jay Griffin                  New Mexico             21.50      21.44   3  21.433
  4 Darrion Flowers              TCU                    20.90      21.44   1  21.438
  5 Jaylen Allen                 Texas State            21.58      21.55   3 
  6 Ja'Maun Charles              Washington S           21.17      21.70   2 
  7 Emmanuel Ogwo                TCU                    21.20      21.80   2 
  8 Ryan Girk                    Grand Canyon           20.95      21.88   1 
  9 Demarcus Porter              Texas State            21.83      21.95   4 
 10 Ethan Gardner                Washington S           21.69      21.96   4 
 11 Carlos Wilson                Texas State            22.30      21.97   5 
 12 Austin Lane                  Utah State             22.07      22.10   5 
 13 Brandon Bains                Washington S           21.98      22.20   4 
 14 Junior Tovar                 Utah State             21.42      22.35   2 
 15 Garen Earley                 Utah State             21.88      22.36   4 
 16 Dekan Ekpo                   TCU                    21.59      22.48   3 
 17 Braden Kram                  Utah State             22.79      22.59   7 
 18 Jalen Bryant                 Grand Canyon           22.22      22.61   5 
 19 Bryan Cutler                 New Mexico             22.99      22.66   7 
 20 Eric Miller                  Grand Canyon           22.39      22.79   6 
 21 Tevin Mayfield               Grand Canyon           22.32      22.92   5 
 22 William Winfield             Grand Canyon           22.73      23.07   7 
 23 Jacob Davis                  Utah State             22.32      23.34   6 
 24 Jalen Miller                 TCU                    21.32      23.41   2 
 -- Dallin Tycksen               Utah State             22.37        DNF   6 
 -- Ray Littles                  Washington S           22.51        DNS   6 
 -- Emeilo Ferguson              TCU                    20.94        DNS   1 
 
Men 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Derrick Mokaleng             TCU                    45.96      46.25   1 
  2 Brady Martin                 Utah State             46.43      47.54   1 
  3 Isaac Allanarem              Grand Canyon           47.75      47.80   1 
  4 Jostyn Andrews               TCU                    47.15      48.29   1 
  5 Anthony Phelps               Grand Canyon           47.62      49.02   1 
  6 Tyrell Valentine             Texas State            48.56      49.18   2 
  7 Kobe Daniels                 Texas State            48.32      49.26   2 
  8 Chris Green                  Texas State            48.88      49.31   2 
  9 Corey Allen                  Washington S           49.52      49.32   3 
 10 Issac Gonzales               New Mexico             49.06      49.54   2 
 11 Matthew Parker               Texas State            49.20      49.63   2 
 12 Anthony Stennis              Grand Canyon           49.79      49.75   3 
 13 Bryan Cutler                 New Mexico             49.98      49.87   4 
 14 Cody Kjarmo                  Washington S           50.84      50.21   4 
 15 Alex Thomas                  Grand Canyon           49.88      50.39   3 
 16 Tyler Lloyd                  Utah State             50.20      50.45   4 
 17 Samuel Wing                  Utah State             49.21      50.89   3 
 18 Tanner Kutterer              Utah State             52.74      51.96   4 
 
Men 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kevin McClanahan             TCU                  1:18.51    1:17.92  
  2 Mark Haywood                 New Mexico           1:19.02    1:18.10  
  3 Dylan Barker                 Utah State           1:21.49    1:20.62  
  4 Ben Parmoon                  New Mexico           1:23.30    1:20.68  
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Wilson               New Mexico           1:52.00    1:55.17  
  2 Ian Crowe-Wright             New Mexico           1:52.00    1:55.34  
  3 Kalen Meza                   Grand Canyon         1:53.00    1:57.69  
  4 Joe Austin III               Texas State          1:55.12    1:58.09  
  5 Iolo Hughes                  New Mexico           1:58.00    1:58.57  
  6 Cade Michael                 Texas State          2:00.35    1:59.21  
  7 Chris Graham                 New Mexico           1:58.18    2:00.25  
  8 Jordan Janer                 Texas State          1:57.80    2:00.35  
  9 Michael Gonzales             Grand Canyon         1:56.00    2:01.34  
 -- Kristian Hansen              New Mexico           1:50.94        DNS  
 
Men 1 Mile Run Fancy Mile E
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ed Cheserek                  Skechers                        3:54.73  
  2 Ben Blankenship              Nike                            4:01.16  
  3 Lane Werley                  Unattached                      4:05.01  
  4 Dylan Blankenbaker           Unattached                      4:05.22  
 -- Linton Taylor                Unattached                          DNF  
 
Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ian Crowe-Wright             New Mexico           4:02.00    4:15.08  
  2 Michael Wilson               New Mexico           4:10.00    4:16.90  
  3 Stokton Smith                Utah State           4:11.32    4:17.40  
  4 Taylor Potter                New Mexico           4:10.00    4:17.62  
  5 Jonny Glen                   New Mexico           4:25.00    4:20.54  
  6 Daniel Flores                Grand Canyon         4:13.00    4:23.37  
  7 Jacob Simonsen               New Mexico           4:20.00    4:24.90  
  8 Cade Michael                 Texas State          4:22.67    4:28.96  
  9 Jordan Janer                 Texas State          4:17.55    4:30.47  
 10 Chris D'Angelo               Grand Canyon         4:26.00    4:32.99  
 11 Andrew Mitchell              Grand Canyon         4:26.00    4:42.90  
 12 Brendon Hicks                TCU                  4:29.43    4:45.39  
 -- Kristian Hansen              New Mexico           4:16.00        DNS  
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 JD Thorne                    Utah State           8:35.70    8:39.91  
  2 Logan Pittdman               Texas State          8:29.46    8:42.70  
  3 Jonny Glen                   New Mexico           8:33.60    8:44.44  
  4 Joseph Meade                 Texas State          8:23.62    8:49.16  
  5 Jose Angel Gonzalez          Texas State          8:39.47    8:50.69  
  6 Jacob Simonsen               New Mexico           8:45.68    8:55.29  
  7 Daniel Flores                Grand Canyon                    9:00.93  
  8 Jonny Holsten                Grand Canyon         8:50.00    9:10.56  
  9 Chris D'Angelo               Grand Canyon                    9:22.92  
 -- Andrew Mitchell              Grand Canyon                        DNF  
 
Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Nick Johnson                 Washington S            7.98       8.00Q  3 
  2 William Winfield             Grand Canyon            8.07       8.20Q  2 
  3 Anthony Phelps               Grand Canyon                       8.33Q  1 
  4 Christapherson Grant         Washington S            8.05       8.19Q  3 
  5 Ben Collerton                Texas State             8.56       8.35Q  1 
  6 Abu Kamara                   Washington S            7.95       8.38Q  2 
  7 Tevin Mayfield               Grand Canyon            8.24       8.40q  1 
  8 Christian Jackson            Texas State             8.43       8.47q  3 
  9 Martin Moldau                Washington S            8.15       8.53   1 
 10 Tyler Lloyd                  Utah State              8.62       8.59   1 
 11 Anthony Stennis              Grand Canyon            8.33       8.61   2 
 12 Jacob Davis                  Utah State              8.54       8.66   2 
 13 Oliver Kjeldsen              Texas State             8.67       8.69   2 
 14 Guillermo Matesanz           Grand Canyon            8.49       8.74   3 
 15 Tanner Kutterer              Utah State              8.97       8.90   3 
 16 Camillo Dunninger            New Mexico              9.12       9.16   3 
 17 Beau Clafton                 New Mexico                         9.44   2 
 -- Sam Brixey                   Washington S            7.93        DNS   1 
 
Men 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Nick Johnson                 Washington S            8.00       8.03  
  2 Abu Kamara                   Washington S            8.38       8.15  
  3 William Winfield             Grand Canyon            8.20       8.17  
  4 Christapherson Grant         Washington S            8.19       8.20  
  5 Christian Jackson            Texas State             8.47       8.33  
  6 Anthony Phelps               Grand Canyon            8.33       8.39  
  7 Ben Collerton                Texas State             8.35       8.40  
  8 Tevin Mayfield               Grand Canyon            8.40       8.41  
 
Men 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tcu  'A'                                          3:06.00    3:11.56  
     1) Darrion Flowers                 2) Jostyn Andrews                 
     3) Kevin McClanahan                4) Derrick Mokaleng               
  2 New Mexico  'A'                                   3:10.55    3:13.86  
     1) Issac Gonzales                  2) Ben Parmoon                    
     3) Mark Haywood                    4) Carlos Salcido                 
  3 Texas State  'A'                                  3:11.88    3:17.76  
     1) Demarcus Porter                 2) Chris Green                    
     3) Matthew Parker                  4) Joe Austin III                 
  4 Washington St.  'A'                               3:10.40    3:22.27  
     1) Christapherson Grant            2) Corey Allen                    
     3) Cody Kjarmo                     4) Brandon Bains                  
  5 Grand Canyon  'B'                                 3:20.00   x3:25.36  
     1) Guillermo Matesanz              2) Kalen Meza                     
     3) Jalen Bryant                    4) Michael Gonzales               
 -- Utah State  'A'                                   3:12.00        DNS  
     1) Garen Earley                    2) Dylan Barker                   
     3) Brady Martin                    4) Samuel Wing                    
 -- Utah State  'B'                                   3:17.00        SCR  
     1) Junior Tovar                    2) Jacob Davis                    
     3) Braden Kram                     4) Tyler Lloyd                    
 -- Grand Canyon  'A'                                 3:13.79        SCR  
     1) Anthony Phelps                  2) Anthony Stennis                
     3) Alex Thomas                     4) Isaac Allanarem                
 -- Texas State  'B'                                  3:17.10        SCR  
     1) Kelson Pierre                   2)                                
     3)                                 4) Jaylen Allen                   
 
Men High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Leaugen Fray-Benoit          Utah State             2.12m      2.07m    6-09.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 2.07 2.14 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Brent Dionisio               New Mexico             2.05m      2.02m    6-07.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 2.07 
        P    P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Andrew Okonkwo               Grand Canyon           2.02m     J2.02m    6-07.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 2.07 
        P    P    P    O  XXO  XXO  XXX 
  3 Mitch Jacobson               Washington S           1.95m     J2.02m    6-07.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 2.07 
        P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
  5 Keelan Halligan              Washington S           2.08m      1.97m    6-05.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 
        P    P    P   XO    O  XXX 
  6 Max English                  Washington S           2.05m     J1.97m    6-05.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.02 
        P    P    O    O  XXO  XXX 
  7 Josh Onwordi                 Grand Canyon           2.00m      1.92m    6-03.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 
        P    P    P    O  XXX 
 -- Ahmir Lamar                  Grand Canyon           1.95m         NH            
     1.77 1.82 1.87 
        P    P  XXX 
 
Men Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Scott Marshall               Grand Canyon           5.48m      5.40m   17-08.50 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 5.40 5.50 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXP 
  2 Sander Moldau                Washington S           5.20m      4.90m   16-00.75 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 5.05 
        P    P    P    O    O  XXP 
  3 Sam Nelson                   Utah State             5.00m     J4.90m   16-00.75 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 5.05 
        P    P    P    P   XO  XXX 
  4 Tucker Mjelde                Washington S           5.00m     J4.90m   16-00.75 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 5.05 
        P    P  XXO    O   XO  XXX 
  5 Jason Atencio                New Mexico             4.90m      4.75m   15-07.00 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 
        P    O    O    O  XXX 
  6 Nathaniel Wesolek            Grand Canyon           5.03m     J4.75m   15-07.00 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 
        P    P    P   XO  XXX 
  7 Adam Peterson                Grand Canyon           4.70m     J4.75m   15-07.00 
     4.30 4.45 4.60 4.75 4.90 
        P    O   XO  XXO  XXX 
  8 Fernando Martinez            TCU                    4.52m      4.60m   15-01.00 
     4.30 4.45 4.60 4.75 
        P    O  XXO  XXX 
  9 Adam McAdoo                  TCU                    4.61m      4.30m   14-01.25 
     4.30 4.45 
        O  XXX 
 -- Matt Calvin                  Utah State             4.40m         NH            
     4.30 4.45 
        P  XXX 
 -- Martin Moldau                Washington S           4.70m        DNS            
 -- Nick Johnson                 Washington S           4.00m        DNS            
 
Men Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Guillermo Matesanz           Grand Canyon           7.11m      7.24m   23-09.00 
      7.03m  FOUL  7.24m  FOUL  5.42m  6.87m
  2 Carlos Wilson                Texas State            7.04m      7.21m   23-08.00 
      FOUL  7.21m  6.99m  6.95m  5.92m  6.68m
  3 Adrian King                  Grand Canyon           7.22m      7.16m   23-06.00 
      7.16m  7.01m  6.99m  4.47m  4.83m  FOUL
  4 Ben Collerton                Texas State            6.72m      7.03m   23-00.75 
      6.88m  7.03m  6.95m  PASS  6.88m  PASS
  5 Tanner Batikah               New Mexico                        7.02m   23-00.50 
      6.83m  FOUL  7.02m  6.39m  7.00m  6.89m
  6 Ronnie Briscoe-Jr            Texas State            6.84m      7.00m   22-11.75 
      6.61m  6.64m  6.81m  6.81m  7.00m  6.87m
  7 Leaugen Fray-Benoit          Utah State             7.52m      6.78m   22-03.00 
      FOUL  6.78m  PASS  PASS  PASS  PASS
  8 Miles Brinson                New Mexico                        6.76m   22-02.25 
      6.76m  6.60m  6.59m  6.52m  6.76m  6.44m
  9 Alvin Chikaeze               Texas State            7.26m      6.68m   21-11.00 
      FOUL  FOUL  6.68m  PASS  PASS  PASS
 10 Oliver Kjeldsen              Texas State            6.78m      6.62m   21-08.75 
      FOUL  6.62m  FOUL         
 11 Camillo Dunninger            New Mexico             6.80m      6.45m   21-02.00 
      6.23m  FOUL  6.45m         
 12 Martin Moldau                Washington S           7.00m      6.43m   21-01.25 
      6.35m  6.43m  PASS         
 13 Omarei Gregory               New Mexico                        6.40m   21-00.00 
      FOUL  FOUL  6.40m         
 14 Josh Onwordi                 Grand Canyon           6.75m      6.36m   20-10.50 
      6.31m  6.13m  6.36m           
 15 Jalin Wiggins                Grand Canyon           6.66m      6.27m   20-07.00 
      5.89m  6.27m  6.21m         
 16 Jeremiah Stone               Washington S                      6.12m   20-01.00 
      6.12m  5.98m  FOUL         
 -- Scotty Newton                TCU                    7.68m        DNS            
 -- Daniel Lam                   New Mexico             7.20m        DNS            
 
Men Triple Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Scotty Newton                TCU                   16.43m     15.91m   52-02.50 
      15.22m  15.79m  FOUL  15.91m  15.71m  15.72m
  2 Alvin Chikaeze               Texas State           15.67m     15.41m   50-06.75 
      FOUL  14.95m  15.28m  14.62m  15.41m  15.38m
  3 Robby Flores                 Washington S          14.89m     15.33m   50-03.50 
      14.32m  14.18m  14.26m  14.58m  15.33m  14.88m
  4 Kyle Brost                   Utah State            14.63m     14.53m   47-08.00 
      FOUL  FOUL  14.06m  14.20m  14.18m  14.53m
  5 Omarei Gregory               New Mexico                       14.52m   47-07.75 
      FOUL  FOUL  13.80m  FOUL  14.37m  14.52m
  6 Jeremiah Stone               Washington S          14.03m     14.13m   46-04.25 
      FOUL  13.62m  FOUL  13.96m  FOUL  14.13m
  7 Jalin Wiggins                Grand Canyon          13.89m     14.02m   46-00.00 
      13.69m  FOUL  FOUL  13.52m  FOUL  14.02m
  8 Tanner Batikah               New Mexico                       13.89m   45-07.00 
      13.38m  FOUL  13.89m  PASS  PASS  PASS
 -- Ronnie Briscoe-Jr            Texas State           14.29m       FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS           
 -- Ahmir Lamar                  Grand Canyon          14.10m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL          
 -- Miles Brinson                New Mexico                         FOUL            
      FOUL  PASS  PASS         
 
Men Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 T'Mond Johnson               Texas State           19.03m     18.76m   61-06.75 
      FOUL  17.92m  18.04m  18.76m  FOUL  FOUL
  2 David Hirschmann             Utah State            17.58m     17.51m   57-05.50 
      16.91m  16.99m  17.00m  17.33m  17.15m  17.51m
  3 Isaiah Rogers                TCU                   18.43m     17.48m   57-04.25 
      16.63m  16.53m  17.20m  17.00m  FOUL  17.48m
  4 Kyle Morris                  Utah State            15.76m     16.12m   52-10.75 
      15.91m  16.12m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Bobby Smith                  Texas State           14.58m     15.91m   52-02.50 
      15.66m  FOUL  14.69m  14.96m  FOUL  15.91m
  6 Samuel Hussey                Texas State           15.69m     15.85m   52-00.00 
      FOUL  14.95m  15.24m  15.85m  15.54m  15.63m
  7 Drew Norvell                 Washington S          14.73m     15.03m   49-03.75 
      13.97m  FOUL  14.35m  15.03m  FOUL  14.97m
  8 Jaylon Jorge                 Texas State           15.15m     14.96m   49-01.00 
      FOUL  14.26m  14.96m  14.69m  14.34m  14.36m
  9 Josh Hamberlin               Grand Canyon          14.31m     14.41m   47-03.50 
      13.36m  FOUL  14.41m  13.76m  FOUL  FOUL
 10 Marvin Magg                  Grand Canyon          14.00m     13.37m   43-10.50 
      FOUL  13.37m  FOUL           
 11 Daniel Lam                   New Mexico            13.62m     13.28m   43-07.00 
      12.68m  13.04m  13.28m           
 12 Oliver Kjeldsen              Texas State           12.39m     12.05m   39-06.50 
      10.50m  12.05m  11.23m           
 13 Beau Clafton                 New Mexico            12.27m     12.04m   39-06.00 
      FOUL  11.86m  12.04m           
 14 Ben Collerton                Texas State           10.93m     11.35m   37-03.00 
      11.00m  FOUL  11.35m           
 15 Camillo Dunninger            New Mexico            11.15m     11.30m   37-01.00 
      11.30m  11.28m  10.80m           
 -- Nick Johnson                 Washington S          11.36m        DNS            
 -- Sander Moldau                Washington S          14.25m        DNS            
 -- Martin Moldau                Washington S          13.95m        DNS            
 
Men Weight Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Brock Eager                  Washington S          20.33m     20.25m   66-05.25 
      FOUL  20.25m  19.38m  19.82m  20.24m  FOUL
  2 Ryan Camp                    TCU                   18.88m     19.59m   64-03.25 
      FOUL  18.31m  18.62m  19.59m  19.38m  18.22m
  3 Isaiah Rogers                TCU                   19.29m     19.17m   62-10.75 
      FOUL  FOUL  19.17m  18.64m  FOUL  19.15m
  4 Justin Sanchez               TCU                   19.00m     19.00m   62-04.00 
      17.71m  18.24m  18.34m  18.86m  19.00m  18.35m
  5 Amani Brown                  Washington S          18.45m     17.92m   58-09.50 
      17.19m  17.92m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Oran Wasserman               Utah State            17.05m     17.15m   56-03.25 
      FOUL  17.15m  16.33m  17.08m  FOUL  FOUL
  7 Marvin Magg                  Grand Canyon          15.89m     17.01m   55-09.75 
      FOUL  16.82m  17.01m  16.91m  FOUL  FOUL
  8 Samuel Hussey                Texas State           15.81m     16.90m   55-05.50 
      15.28m  15.93m  16.50m  16.02m  16.49m  16.90m
  9 T'Mond Johnson               Texas State           16.38m     16.81m   55-02.00 
      15.41m  16.07m  16.27m  16.81m  16.52m  FOUL
 10 Fellan McGuigan              TCU                   15.98m     16.22m   53-02.75 
      16.22m  15.79m  FOUL         
 11 Jaylon Jorge                 Texas State           17.28m    J16.22m   53-02.75 
      15.60m  16.22m  FOUL         
 12 Josh Hamberlin               Grand Canyon          16.40m     15.66m   51-04.50 
      15.66m  FOUL  15.66m         
 13 Bobby Smith                  Texas State           16.65m     15.34m   50-04.00 
      15.34m  14.95m  14.96m         

TOP HEADLINES
TWITTER
  • Loading Tweets...
    1 second ago