Wednesday, Apr 16
Mt. SAC/CA Multi's
Azusa, Calif.
8:30 AM PT
Thursday, Apr 17
Mt. SAC/CA Multi's
Azusa, Calif.
8:30 AM PT
Mt. SAC Relays
Walnut, Calif.
Live Stats 11:15 PM PT
more events
Twitter
  • Loading Tweets...
    1 second ago
Don Kirby Elite Invitational Complete Results

Feb. 15, 2014

Recap

Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/15/2014 03:57 PM
                      Univ of New Mexico Don Kirby Elite
                                    Results

Women 60 Meter Dash Section C =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Oasis Hernandez Liberty 7.53q 1 2 Abigail Flower Liberty 7.63q 2 3 Anna-Kay James UTEP 7.67q 2 4 Nachaska Wright Mississippi 7.70q 1 5 Shari Russell Mississippi 7.74q 2 6 Bailee Whitworth Utah State 7.77q 1 7 Jasmyne King Miami 7.80q 1 8 Brittany Rawlins Utah State 7.84q 2 9 Kayann Richards Miami 7.85 2 10 Breanna Tate Mississippi 7.86 1 11 Taryn Hartfield Mississippi 7.88 1 12 Taylor Gardner Wyoming 7.96 2 13 Deanna Tate Mississippi 7.97 1 14 Kevina Godfrey Grand Canyon 8.08 1

Women 60 Meter Dash Section B =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Kennadi Bouyer Mississippi 7.52q 2 2 Aasha Marler New Mexico 7.57q 1 3 Shamelle Pless Northern Ari 7.61q 2 4 Kereston Thomas Wyoming 7.64q 1 7.637 5 Meritzer Williams San Diego St 7.64q 1 7.638 6 Dominique Keel Washington S 7.67q 2 7.662 7 Audrey West Wyoming 7.67q 1 7.670 8 Alycia Herring Arizona Stat 7.70q 2 7.693 9 Peri Moran New Mexico 7.70 2 7.697 9 Kayla Fisher-Taylor New Mexico 7.70 2 7.697 11 Samantha Bogatz Grand Canyon 7.71 1 12 LaTroya Franklin Arizona Stat 7.73 2 13 Gortia Ferguson Wayland Bapt 7.75 1 14 Danielle Darden Washington S 7.86 1

Women 60 Meter Dash Section A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Jasmine Todd Oregon 7.18q 2 2 Jenna Prandini Oregon 7.30q 1 3 Marybeth Sant Oregon 7.36q 2 4 Shavine Hodges Grand Canyon 7.44q 2 5 Germe Poston Arizona 7.46q 1 6 Kylie Price UCLA 7.50q 1 7.493 7 Asia Cooper Mississippi 7.50q 1 7.500 8 Jasmine Gibbs Arizona Stat 7.51q 1 7.502 9 Asiah Gooden Arizona Stat 7.51 2 7.504 10 Micha Auzenne Arizona Stat 7.51 2 7.510 11 Alyssa McClure Miami 7.53 2 12 Darriel Banks Northern Ari 7.55 2 13 Charnell Price California 7.60 1 14 Shapri Romero Arizona 7.66 1

Women 60 Meter Dash Section C ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Oasis Hernandez Liberty 7.52 2 Anna-Kay James UTEP 7.67 3 Bailee Whitworth Utah State 7.69 7.685 4 Nachaska Wright Mississippi 7.69 7.689 5 Shari Russell Mississippi 7.72 7.711 6 Abigail Flower Liberty 7.72 7.713 7 Jasmyne King Miami 7.79

Women 60 Meter Dash Section A ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jasmine Todd Oregon 7.24 2 Jenna Prandini Oregon 7.25 3 Germe Poston Arizona 7.36 4 Marybeth Sant Oregon 7.37 5 Shavine Hodges Grand Canyon 7.39 6 Jasmine Gibbs Arizona Stat 7.45 7 Kylie Price UCLA 7.49 8 Asia Cooper Mississippi 7.57

Women 60 Meter Dash Section B ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Kennadi Bouyer Mississippi 7.52 2 Dominique Keel Washington S 7.57 7.568 3 Aasha Marler New Mexico 7.57 7.570 4 Meritzer Williams San Diego St 7.59 5 Shamelle Pless Northern Ari 7.61 6 Kereston Thomas Wyoming 7.62 7 Alycia Herring Arizona Stat 7.63 8 Audrey West Wyoming 7.68

Women 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Phyllis Francis Oregon 22.92 1 2 Jenna Prandini Oregon 23.30 1 3 Shakima Wimbley Miami 23.56 1 4 Shapri Romero Arizona 23.61 2 5 Jasmine Todd Oregon 23.87 1 6 LaTroya Franklin Arizona Stat 23.96 2 7 Janice Jackson UTEP 24.02 4 8 Florence Uwakwe UTEP 24.05 3 9 Chizoba Okodogbe Oregon 24.12 7 10 Kelsey Balkwill Miami 24.13 6 11 Alexis Browner Wayland Bapt 24.14 7 12 Allison Reaser San Diego St 24.19 3 13 Samantha Bogatz Grand Canyon 24.27 3 14 Charnell Price California 24.29 4 15 Shamelle Pless Northern Ari 24.37 4 16 Brianna Tate Arizona Stat 24.43 7 17 Dominique Keel Washington S 24.45 5 24.446 18 Germe Poston Arizona 24.45 2 24.449 19 LaSasha Aldredge Unattached 24.47 5 20 Keshia Baker-Kirtz Unattached 24.49 2 21 Asiah Gooden Arizona Stat 24.50 3 22 Nnenya Hailey Arizona 24.52 6 23 Traci Hicks Arizona 24.55 13 24 Aiyanna Stiverne UTEP 24.56 11 25 Alyssa McClure Miami 24.62 7 24.611 25 Jasmine Gibbs Arizona Stat 24.62 5 24.611 27 Sara McDonald Arizona Stat 24.68 9 28 Maderia Toatley San Diego St 24.69 11 24.681 29 Breanna Tate Mississippi 24.69 8 24.689 30 Bailee Whitworth Utah State 24.71 9 31 Destiny Lundy Mississippi 24.75 9 32 Meritzer Williams San Diego St 24.76 9 33 Tamara Pridgett Arizona 24.78 8 34 Kereston Thomas Wyoming 24.88 6 35 Danielle Darden Washington S 24.90 10 36 Kayla Fisher-Taylor New Mexico 24.92 8 37 Nicole Oudenaarden San Diego St 24.95 12 38 Lindsy Mattson Colorado 24.98 12 39 Abigail Flower Liberty 24.99 13 40 Briauna Watley Washington S 25.02 12 41 Audrey West Wyoming 25.03 8 42 Kiannah Alexander Mississippi 25.16 15 43 Darriel Banks Northern Ari 25.17 6 44 Bree Winfrey Washington S 25.18 13 45 Deanna Tate Mississippi 25.23 14 46 Christiana Ekelem Washington S 25.28 10 47 Alexandra Gilbert Arizona 25.31 11 48 Jasmyne King Miami 25.42 10 49 Gortia Ferguson Wayland Bapt 25.46 10 50 Brittany Rawlins Utah State 25.65 14 51 Madison Gipson San Diego St 25.68 14 52 Kaitlyn Wilcox Utah State 25.70 14 53 Ariel Burch New Mexico 26.40 15 54 Christina Clark New Mexico 27.35 15

Women 400 Meter Dash Unseeded Fri =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Maderia Toatley San Diego St 56.68 1 2 Kiannah Alexander Mississippi 56.92 3 3 Alexandra Haskell Colorado 56.99 5 4 Taylor Gardner Wyoming 57.00 2 5 McKenzie Brogan Wyoming 57.06 1 6 Kylie Hirschi Utah State 57.10 5 7 Lucretia Vigil New Mexico 57.41 2 8 Hanna Riker-Urrutia New Mexico 57.45 5 9 Mikkell Minnoch Utah State 57.49 2 10 Bridget Sweeney Colorado 57.63 2 11 Destiny Lundy Mississippi 57.66 1 12 Chalese West Utah State 57.72 3 13 Laycee Elliott Utah State 57.93 3 14 Breanna Tate Mississippi 58.15 1 15 Mariah Buford Mississippi 58.25 4 16 Ariel Burch New Mexico 58.46 4 17 Jensen Williams Utah State 58.60 4 18 Kelsi Lewis New Mexico 59.58 4 19 Faith Cobb New Mexico 1:00.02 3 20 Christina Clark New Mexico 1:00.79 4 21 Deanna Tate Mississippi 1:01.55 3

Women 400 Meter Dash Saturday =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Shakima Wimbley Miami 53.68 1 2 Christian Brennan Oregon 53.83 1 3 Brianna Tate Arizona Stat 53.96 1 4 Keshia Baker-Kirtz Unattached 54.26 1 5 LaSasha Aldredge Unattached 54.57 3 54.566 6 Moya Mckenzie Grand Canyon 54.57 2 54.567 7 Sara McDonald Arizona Stat 54.99 2 8 Lindsy Mattson Colorado 55.03 2 9 Jasper Gray Arizona 55.97 2 10 Shannon Wright Miami 56.31 4 11 Morgan Struble Arizona 56.45 3 12 Kaitlyn Wilcox Utah State 56.49 5 13 Ansley Gebben Liberty 56.65 5 14 Anthonia Moore Miami 56.79 3 15 Jamila Pullum Southern Uta 56.85 4 16 Elizabeth Smith Arizona 57.01 4 17 Alexandra Gilbert Arizona 57.11 5 18 Alexis Browner Wayland Bapt 57.15 3 19 Angie Quiah Wayland Bapt 57.20 4 20 Tamara Pridgett Arizona 57.35 2 21 Haley Harris Southern Uta 57.54 5

Women 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Thandi Stewart Miami 1:31.41 2 2 Haley Harris Southern Uta 1:34.87 2 3 Morgan Struble Arizona 1:35.14 1 4 Elizabeth Smith Arizona 1:36.17 1 5 Amanda Sims Grand Canyon 1:36.18 1 6 Jasper Gray Arizona 1:36.64 1 7 Kristy Hannah Wayland Bapt 1:37.19 1 8 Taylor Cole Arizona 1:37.71 2 9 Dynasty Gammage San Diego St 1:38.19 2 10 Jamila Pullum Southern Uta 1:38.37 2 11 Renetia James San Diego St 1:38.90 2 12 Angie Quiah Wayland Bapt 1:39.48 1 13 Kesley Gittens Wayland Bapt 1:41.80 2 14 Mia Weaver New Mexico 1:47.73 2 -- Jennifer Dowty Grand Canyon DNF 1

Women 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Alaine Tate Miami 2:07.57 1 2 Meghan Burggraf Liberty 2:07.90 1 3 Candace Wollert Wyoming 2:12.12 1 4 Kerry White Wyoming 2:12.54 1 5 Amber Zimmerman New Mexico 2:13.92 1 6 Suzie Boast New Mexico 2:14.18 1 7 Cassidy Meade Wyoming 2:14.84 1 8 Jelena Andjelkovic Grand Canyon 2:16.71 2 9 Tia Leake Mississippi 2:17.43 2 10 McKenzie Brogan Wyoming 2:19.31 2 11 Jackline Ekai UTEP 2:24.53 1 12 Kesley Gittens Wayland Bapt 2:30.53 2

Women 1 Mile Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jordan Hasay Nike Oregon Proj 4:43.58 2 Shannon Rowbury Nike Oregon Proj 4:43.71 3 Nicole Roberts New Mexico 5:01.91 4 Kirsten Follett New Mexico 5:02.21 5 Tamara Armoush New Mexico 5:04.93 6 Chelsea Kruthers San Diego St 5:08.78 7 Lindsi Arrington Miami 5:09.62 8 Nicola Hood New Mexico 5:12.45 9 Laura Delgado UTEP 5:33.61 -- Jamie Shrader Northern Ari DNF -- Emily Bartz Northern Ari DNF

Women 60 Meter Hurdles Section B =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Kayann Richards Miami 8.52q 2 2 Chari Hawkins Utah State 8.53q 2 3 Katy Hall Wyoming 8.60q 1 4 Annika Roloff Akron 8.66q 1 5 Sharon Day-Monroe Asics 8.68q 1 6 Jessica Flax Chula Vista 8.70q 2 7 Maria Kropf Grand Canyon 8.77q 2 8.765 8 Traci Hicks Arizona 8.77q 1 8.767 9 Katherine Salcido UCLA 8.87 2 10 Cree Taylor Utah State 8.90 2 11 Madison Gipson San Diego St 8.93 1 12 Candice McFarland Washington S 8.95 1

Women 60 Meter Hurdles Section C =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Holly VanGrinsven New Mexico 8.71q 2 2 Greta Kerekes UTEP 8.79q 1 3 Alysha Newman Miami 8.81q 1 4 Jade Childs Northern Ari 8.84q 2 5 Racquel Moses Mississippi 8.86q 1 6 Alexis Wright Miami 8.88q 1 7 Samantha Bowe New Mexico 8.89q 2 8 Morgan Struble Arizona 8.91q 1 9 Alexis Clay Northern Ari 8.92 1 8.916 10 Mary Nall Mississippi 8.92 1 8.919 11 Mikalah Skates Wyoming 8.93 2 12 Andrea Smith Washington S 9.00 2

Women 60 Meter Hurdles Section A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Sasha Wallace Oregon 8.19q 1 2 Nnenya Hailey Arizona 8.23q 2 3 Kristen Brown San Diego St 8.32q 1 4 Micha Auzenne Arizona Stat 8.38q 1 5 Shaye Springall Southern Uta 8.40q 2 6 Brea Buchanan UCLA 8.41q 2 7 Trinity Wilson UCLA 8.44q 2 8 Allison Reaser San Diego St 8.52q 2 9 Taryn Hartfield Mississippi 8.55 1 10 Jenna Mann Wyoming 8.57 2 11 Jamika Glades Miami 8.61 1

Women 60 Meter Hurdles Section B ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Chari Hawkins Utah State 8.40 2 Jessica Flax Chula Vista 8.57 3 Traci Hicks Arizona 8.58 4 Kayann Richards Miami 8.61 5 Maria Kropf Grand Canyon 8.62 6 Sharon Day-Monroe Asics 8.68 7 Katy Hall Wyoming 8.79

Women 60 Meter Hurdles Section C ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Greta Kerekes UTEP 8.60 2 Holly VanGrinsven New Mexico 8.70 3 Alysha Newman Miami 8.73 4 Jade Childs Northern Ari 8.77 5 Racquel Moses Mississippi 8.84 6 Morgan Struble Arizona 8.93 7 Samantha Bowe New Mexico 8.95 8 Alexis Wright Miami 8.99

Women 60 Meter Hurdles Section A ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Sasha Wallace Oregon 8.10 2 Nnenya Hailey Arizona 8.23 3 Micha Auzenne Arizona Stat 8.34 8.332 4 Brea Buchanan UCLA 8.34 8.336 5 Trinity Wilson UCLA 8.49 6 Shaye Springall Southern Uta 8.51 -- Kristen Brown San Diego St DNF

Women 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Oregon 'A' 3:30.08 1 1) Chizoba Okodogbe 2) Laura Roesler 3) Christian Brennan 4) Phyllis Francis 2 Arizona State 'A' 3:36.10 1 1) Sara McDonald 2) Sarah Geren 3) LaTroya Franklin 4) Brianna Tate 3 Miami 'A' 3:36.94 1 1) Jamika Glades 2) Taneisha Cordell 3) Kelsey Balkwill 4) Shakima Wimbley 5) Anthonia Moore 6) 4 Arizona 'A' 3:37.56 1 1) Nnenya Hailey 2) Jasper Gray 3) Morgan Struble 4) Shapri Romero 5 Utep 'A' 3:42.27 2 1) Janice Jackson 2) Aiyanna Stiverne 3) Florence Uwakwe 4) Anna-Kay James 6 Washington St. 'A' 3:43.36 1 1) Dominique Keel 2) Christiana Ekelem 3) Bree Winfrey 4) Erin Allen 7 Grand Canyon 'A' 3:44.21 2 1) Amanda Sims 2) Shavine Hodges 3) Jennifer Dowty 4) Moya Mckenzie 8 New Mexico 'A' 3:47.25 2 1) Zoe Howell 2) Haley Sanner 3) Lucretia Vigil 4) Hanna Riker-Urrutia 9 Utah State 'A' 3:48.64 2 1) Chalese West 2) Kylie Hirschi 3) Mikkell Minnoch 4) Kaitlyn Wilcox 10 Mississippi 'A' 3:50.22 2 1) Kiannah Alexander 2) Breanna Tate 3) Destiny Lundy 4) Mariah Buford 11 New Mexico 'B' 3:52.82 2 1) Ariel Burch 2) Holly VanGrinsven 3) Kelsi Lewis 4) Christina Clark 12 Washington St. 'B' 3:58.49 1 1) Briauna Watley 2) Candice McFarland 3) Danielle Darden 4) Andrea Smith

Women Distance Medley ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Miami 'A' 11:40.29 1) Alaine Tate 2) Shannon Wright 3) Taneisha Cordell 4) Lindsi Arrington 5) Anthonia Moore 6) 2 New Mexico 'A' 11:54.76 1) Amber Zimmerman 2) Zoe Howell 3) Kirsten Follett 4) Nicole Roberts 3 New Mexico 'B' 12:08.21 4 Northern Arizona 'B' 12:22.20 1) Sarah Raber 2) Melanie Zibrat 3) Jamie Shrader 4) Kayla Freeman 5 Northern Arizona 'A' 12:29.26 1) Sarah Baker 2) Carissa Gwerder 3) Emily Bartz 4) Shayla Freeman 6 Utep 'A' 12:44.00 1) Laura Delgado 2) Jallycia Pearson 3) Jackline Ekai 4) Truphena Sum 7 Grand Canyon 'A' 12:44.74 1) Kelsi Beam 2) Christine Miles 3) Jelena Andjelkovic 4) Kelsi Klotter

Women High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Sharon Day-Monroe Asics 1.82m 5-11.50 1.68 1.73 1.78 1.82 1.85 P O O O XXX 2 Chancey Summers Oregon J1.82m 5-11.50 1.68 1.73 1.78 1.82 1.85 O O XO XO XXX 3 Maya Pressley Chula Vista J1.82m 5-11.50 1.68 1.73 1.78 1.82 1.85 P O O XXO XXX 4 Charlotte Muschamp Washington S 1.78m 5-10.00 1.68 1.73 1.78 1.82 P O O XXX 4 Lauren Laszczak Northern Ari 1.78m 5-10.00 1.68 1.73 1.78 1.82 O O O XXX 6 Chari Hawkins Utah State J1.78m 5-10.00 1.68 1.73 1.78 1.82 P XO O XXX 7 Caroline Gyllenbern UCLA 1.73m 5-08.00 1.68 1.73 1.78 O O XXX 7 Lauren Crockett Oregon 1.73m 5-08.00 1.68 1.73 1.78 O O XXX 9 Rachel Orr Utah State J1.73m 5-08.00 1.68 1.73 1.78 XO O XXX 9 Grace Beaudoin California J1.73m 5-08.00 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 O O XO O XXX 11 Shakayla McEaddy Arizona J1.73m 5-08.00 1.68 1.73 1.78 O XXO XXX 12 Courtney Anderson South Florid 1.68m 5-06.00 1.68 1.73 O XXX 13 Shaye Springall Southern Uta J1.68m 5-06.00 1.58 1.63 1.68 1.73 O XO O XXX 14 Dakota Dailey-Harris Miami J1.68m 5-06.00 1.68 1.73 XO XXX 15 Tara Lookabaugh California 1.63m 5-04.25 1.58 1.63 1.68 O O XXX 16 Lisanne Hagens Arizona J1.63m 5-04.25 1.58 1.63 1.68 XO O XXX 17 Audrey Ketcham Washington S J1.63m 5-04.25 1.58 1.63 1.68 O XO XXX 18 Katherine Salcido UCLA J1.63m 5-04.25 1.58 1.63 1.68 XXO XO XXX 18 Katelyn Zabriskie Utah State J1.63m 5-04.25 1.58 1.63 1.68 XXO XO XXX 20 Arielle Wallace Mississippi 1.58m 5-02.25 1.58 1.63 O XXX 21 Samantha Bowe New Mexico J1.58m 5-02.25 1.58 1.63 XO XXX -- Mitizi Munns Utah State NH 1.58 XXX

Women Pole Vault ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Jenn Suhr adidas 4.71m 15-05.50 4.61 4.71 4.78 XO O XXX 2 Mary Saxer NYAC 4.61m 15-01.50 4.41 4.51 4.61 4.71 O P O XXX 3 Megan Jamerson Unattached 4.31m 14-01.75 4.11 4.21 4.31 4.41 O O O XXX 4 Annika Roloff Akron 4.21m 13-09.75 4.01 4.11 4.21 4.31 O O O XXX 5 Heather Arseneau Arizona Stat J4.21m 13-09.75 4.01 4.11 4.21 4.31 O XO XXO XXX 6 Kristen Brown San Diego St 4.11m 13-05.75 3.86 4.01 4.11 4.21 XXO XO O XXX 7 Alysha Newman Miami J4.11m 13-05.75 3.86 4.01 4.11 4.21 O O XO XXX 8 Allison Koressel Unattached J4.11m 13-05.75 4.01 4.11 4.21 4.31 XO XO P XXX 8 Natasha Kolbo UCLA J4.11m 13-05.75 3.71 3.86 4.01 4.11 4.21 O O XO XO XXX 10 Kristine Felix Washington S 4.01m 13-01.75 3.86 4.01 4.11 O O XXX 10 Margo Tucker New Mexico 4.01m 13-01.75 3.71 3.86 4.01 4.11 O O O XXX 10 Claire Lucas Akron 4.01m 13-01.75 3.71 3.86 4.01 4.11 O O O XXX 13 Lauren Graham Grand Canyon J4.01m 13-01.75 3.71 3.86 4.01 4.11 O O XXO XXX 14 Elena Clarke UCLA J4.01m 13-01.75 3.71 3.86 4.01 4.11 O XO XXO XXX 14 Shaylah Simpson Arizona Stat J4.01m 13-01.75 3.86 4.01 4.11 XO XXO XXX 16 Ellie McCardwell Stanford 3.86m 12-08.00 3.71 3.86 4.01 O O XXX 16 Theresa Raub Unattached 3.86m 12-08.00 3.86 4.01 O XXX 16 Annie Stirling New Mexico 3.86m 12-08.00 3.56 3.71 3.86 4.01 O O O XXX 19 Amy Hop Grand Canyon J3.86m 12-08.00 3.71 3.86 4.01 XO O XXX 20 Kayla Mallett UCLA J3.86m 12-08.00 3.56 3.71 3.86 4.01 O O XO XXX 20 Samantha Andrada Washington S J3.86m 12-08.00 3.56 3.71 3.86 4.01 O O XO XXX 20 Jennifer Rolph Grand Canyon J3.86m 12-08.00 3.56 3.71 3.86 4.01 O O XO XXX 23 Courtney Reginato UCLA J3.86m 12-08.00 3.56 3.71 3.86 4.01 XO O XO XXX 24 Kelsey Bueno Washington S J3.86m 12-08.00 3.86 4.01 XXO XXX 25 Amber Menke Unattached 3.71m 12-02.00 3.71 3.86 O XXX 25 Nathalie Busk New Mexico 3.71m 12-02.00 3.56 3.71 3.86 O O XXX 27 Emily Heisler New Mexico J3.71m 12-02.00 3.56 3.71 3.86 XO O XXX 28 Amber Pasternak Arizona Stat J3.71m 12-02.00 3.41 3.56 3.71 3.86 O XXO O XXX 29 Anna Duval Unattached J3.71m 12-02.00 3.41 3.56 3.71 3.86 XO XXO O XXX -- Lyndsey Acree Mississippi NH 3.41 XXX

Women Long Jump Invitational ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Christabel Nettey Canada 6.62m 21-08.75 6.55m 6.57m 5.39m 5.22m 6.62m 6.55m 2 Jasmine Todd Oregon 6.50m 21-04.00 FOUL 5.96m 6.12m 6.50m PASS PASS 3 Jenna Prandini Oregon 6.24m 20-05.75 6.24m FOUL 6.22m 5.92m PASS PASS 4 Kylie Price UCLA J6.24m 20-05.75 6.24m 4.43m FOUL FOUL 6.06m FOUL 5 Malaina Payton California 6.17m 20-03.00 5.98m 6.04m 5.97m 6.06m 5.99m 6.17m 6 Kierra White Mississippi 5.92m 19-05.25 5.77m 5.86m 5.92m 5.90m 5.80m FOUL 7 Stephanie Le Fever Movin Shoes 5.77m 18-11.25 5.77m 5.54m FOUL 5.54m FOUL 5.57m

Women Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Nicole Oudenaarden San Diego St 5.96m 19-06.75 5.88m FOUL 5.96m FOUL FOUL FOUL 2 Aasha Marler New Mexico J5.96m 19-06.75 5.70m FOUL 5.77m FOUL FOUL 5.96m 3 Alexis Clay Northern Ari 5.92m 19-05.25 5.92m 5.76m FOUL FOUL FOUL 5.55m 4 April Sinkler Chula Vista J5.92m 19-05.25 FOUL FOUL 5.92m FOUL FOUL FOUL 5 Alycia Herring Arizona Stat 5.91m 19-04.75 5.91m 5.89m 5.86m FOUL 5.89m FOUL 6 Allison Reaser San Diego St J5.91m 19-04.75 FOUL 5.91m 5.87m 5.37m FOUL 5.42m 7 Chari Hawkins Utah State 5.90m 19-04.25 5.74m 5.80m 5.90m PASS PASS PASS 8 Yeshemabet Turner New Mexico 5.89m 19-04.00 5.34m FOUL 5.77m FOUL 5.89m 5.71m 9 Nickevea Wilson UTEP 5.77m 18-11.25 5.77m 5.56m 5.71m 5.49m 5.10m 5.77m 10 Jasmine Gibbs Arizona Stat 5.75m 18-10.50 FOUL FOUL 5.75m 11 Shari Russell Mississippi 5.72m 18-09.25 FOUL FOUL 5.72m 12 Jannell Hadnot New Mexico 5.71m 18-09.00 FOUL 5.71m FOUL 13 Brianne Kee Grand Canyon 5.70m 18-08.50 5.70m 5.69m PASS 14 Aleah Hurst Arizona 5.66m 18-07.00 5.66m FOUL 5.41m 15 Shaye Springall Southern Uta J5.66m 18-07.00 5.35m FOUL 5.66m 16 Kennadi Bouyer Mississippi 5.61m 18-05.00 5.42m 5.61m 5.48m 17 Casey Dowling New Mexico 5.52m 18-01.50 FOUL FOUL 5.52m 18 Katherine Salcido UCLA 5.48m 17-11.75 5.48m FOUL 5.28m 19 Daphne Jones Utah State 5.46m 17-11.00 5.46m 5.43m 5.39m 20 Erika Sisk Mississippi J5.46m 17-11.00 FOUL 5.46m 5.27m 21 Shannon Spence Mississippi 5.42m 17-09.50 5.30m FOUL 5.42m 22 Alexandra Rodseth Arizona J5.42m 17-09.50 5.42m FOUL FOUL 23 Jade Childs Northern Ari 5.37m 17-07.50 5.34m FOUL 5.37m 24 D'Lacia McKinley Mississippi J5.37m 17-07.50 5.27m 5.37m 5.22m 25 Mary Nall Mississippi 5.36m 17-07.00 4.80m 5.33m 5.36m 26 Zoe Moller Washington S 5.26m 17-03.25 FOUL 5.26m FOUL 27 Oasis Hernandez Liberty 5.03m 16-06.00 4.97m FOUL 5.03m -- Kevina Godfrey Grand Canyon FOUL FOUL FOUL PASS

Women Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Shanieka Thomas San Diego St 13.79m 45-03.00 13.70m 13.51m 13.79m 13.43m 13.63m 13.65m 2 Amanda Smock Chula Vista 13.64m 44-09.00 13.49m 12.25m 13.62m 13.35m 13.47m 13.64m 3 April Sinkler Chula Vista 13.13m 43-01.00 13.13m FOUL FOUL 13.04m 12.59m 12.90m 4 Sasha Wallace Oregon 12.94m 42-05.50 PASS PASS 12.87m 12.78m 12.75m 12.94m 5 Nickevea Wilson UTEP 12.87m 42-02.75 FOUL 12.87m FOUL 12.53m 12.40m PASS 6 Toni Smith Chula Vista 12.86m 42-02.25 12.86m 12.75m 12.79m FOUL FOUL 12.61m 7 Jannell Hadnot New Mexico 12.70m 41-08.00 12.70m 12.33m 12.46m 12.47m 12.35m 12.06m 8 Alitta Boyd Unattached 12.66m 41-06.50 FOUL 12.50m 12.66m FOUL 12.57m FOUL 9 Charlotte Muschamp Washington S 12.63m 41-05.25 12.63m 11.80m 11.18m 11.92m 12.03m 12.18m 10 Yeshemabet Turner New Mexico 12.56m 41-02.50 12.56m 12.10m 12.29m 11 Weronika Gaudyn Akron 12.43m 40-09.50 12.32m 11.96m 12.43m 12 Marqueshia Stallworth South Florid 12.29m 40-04.00 12.10m 11.40m 12.29m 13 Janae Jones Liberty 12.05m 39-06.50 FOUL 12.03m 12.05m 14 Jallycia Pearson UTEP 11.89m 39-00.25 11.89m FOUL PASS 15 Jessica Yates Grand Canyon 11.74m 38-06.25 11.62m FOUL 11.74m 16 Faith Anumba UCLA 11.71m 38-05.00 11.43m 11.71m 11.11m 17 Oasis Hernandez Liberty 11.65m 38-02.75 FOUL 11.65m 11.56m 18 Alexandra Rodseth Arizona 11.62m 38-01.50 FOUL 11.34m 11.62m 19 Rahelys Barsey UTEP 11.56m 37-11.25 11.15m 11.17m 11.56m 20 Monica Lopez UTEP 11.54m 37-10.50 11.14m 11.54m FOUL 21 Lindsay Read Unattached 11.38m 37-04.00 FOUL 11.18m 11.38m 22 Aasha Marler New Mexico 11.35m 37-03.00 FOUL 11.35m FOUL 23 Alexis Wright Miami 11.33m 37-02.25 FOUL PASS 11.33m 24 Casey Dowling New Mexico 11.29m 37-00.50 FOUL FOUL 11.29m 25 Erika Sisk Mississippi 11.18m 36-08.25 FOUL 11.17m 11.18m -- Aeisha McDavid UTEP FOUL FOUL FOUL FOUL -- Shari Russell Mississippi FOUL FOUL FOUL FOUL -- Shannon Spence Mississippi FOUL FOUL FOUL FOUL

Women Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Kayla Kovar Southern Uta 17.03m 55-10.50 17.03m 16.17m FOUL 16.76m 15.80m FOUL 2 Anna Jelmini Arizona Stat 16.83m 55-02.75 15.63m 16.83m 16.55m FOUL FOUL FOUL 3 Alyssa Hasslen Arizona 16.82m 55-02.25 15.66m 16.57m 16.82m 16.08m FOUL 16.40m 4 Jessica Weise Northern Ari 15.78m 51-09.25 14.24m 15.49m 15.62m 14.86m FOUL 15.78m 5 Mychelle Cumings Liberty 15.38m 50-05.50 14.81m 14.86m 14.85m 15.08m 15.38m 15.01m 6 Ashley Weber Arizona Stat 15.36m 50-04.75 14.37m 15.05m 15.36m 15.14m 15.25m 15.18m 7 Amber Monroe Miami 15.35m 50-04.50 14.57m 15.35m 15.05m FOUL 14.88m 14.86m 8 Jasmine Burrell San Diego St 15.18m 49-09.75 FOUL 14.01m 14.31m FOUL 14.11m 15.18m 9 Sharon Day-Monroe Asics 14.94m 49-00.25 13.72m 14.94m 14.30m 14.08m PASS PASS 10 Alex Hartig Arizona Stat 14.31m 46-11.50 FOUL FOUL 14.31m 11 Precious Ogunleye Miami 14.21m 46-07.50 13.38m FOUL 14.21m 12 Whitney Singleton Southern Uta 13.75m 45-01.50 13.16m 13.75m FOUL 13 Alyssa Wisdom Stanford 13.73m 45-00.50 12.59m FOUL 13.73m 14 Brittany Gonter San Diego St 13.62m 44-08.25 13.34m 13.35m 13.62m 15 Nicole Oudenaarden San Diego St 13.34m 43-09.25 12.85m 13.34m 13.00m 16 Vanessa Levy Grand Canyon 13.16m 43-02.25 11.89m 13.16m 12.22m 17 Ariel Oliver San Diego St 13.02m 42-08.75 12.97m FOUL 13.02m 18 Lauren Stuart Northern Ari 13.01m 42-08.25 FOUL 13.01m 12.88m 19 Jessica Bush Northern Ari 13.00m 42-08.00 FOUL FOUL 13.00m 20 Melanie Heslop Utah State 12.85m 42-02.00 FOUL 12.85m FOUL 21 Kenya Wheeler Mississippi 12.83m 42-01.25 12.83m 12.79m FOUL 22 Maci Bingham Utah State 12.80m 42-00.00 FOUL 12.69m 12.80m 23 Samantha Hall UTEP 12.25m 40-02.25 FOUL 12.25m 11.80m 24 Jocelyn Williams Liberty 12.02m 39-05.25 12.02m FOUL FOUL

Women Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Ida Storm UCLA 21.37m 70-01.50 19.89m 19.96m FOUL 20.65m 19.88m 21.37m 2 Jasmine Burrell San Diego St 20.75m 68-01.00 19.68m FOUL 18.61m FOUL 20.75m 19.68m 3 Jocelyn Williams Liberty 20.28m 66-06.50 19.33m 20.16m 19.80m 20.28m 19.69m 20.26m 4 Lauren Stuart Northern Ari 20.12m 66-00.25 19.82m 20.08m 19.62m FOUL FOUL 20.12m 5 Precious Ogunleye Miami 20.07m 65-10.25 FOUL 18.21m 19.67m 19.92m 20.07m FOUL 6 Lea Johnson Miami 20.05m 65-09.50 18.08m 19.33m 19.89m 19.69m 20.05m FOUL 7 Jianna Williams Illinois Sta 19.45m 63-09.75 FOUL 19.38m 19.07m FOUL 19.21m 19.45m 8 Kayla Kovar Southern Uta 19.38m 63-07.00 19.38m FOUL FOUL FOUL 18.66m FOUL 9 Keeley Eldredge Utah State 19.14m 62-09.50 18.41m FOUL FOUL 19.14m 18.71m 18.65m 10 Vanessa Levy Grand Canyon 17.83m 58-06.00 FOUL 17.83m 17.19m 11 Ashley Weber Arizona Stat 17.51m 57-05.50 17.19m FOUL 17.51m 12 Melanie Heslop Utah State 17.32m 56-10.00 16.26m 17.32m FOUL 13 Jessika Byrd Arizona Stat 16.95m 55-07.50 16.87m 16.27m 16.95m 14 Jessica Weise Northern Ari 16.79m 55-01.00 16.79m FOUL 16.62m 15 Rebecca Hammar Stanford 16.24m 53-03.50 FOUL 16.24m 16.15m 16 Mikayla Howden San Diego St 15.65m 51-04.25 15.39m FOUL 15.65m 17 Fayon Gonzales UTEP 14.83m 48-08.00 14.81m 14.83m FOUL 18 Jaycee Olsen UCLA 14.29m 46-10.75 13.96m FOUL 14.29m 19 Ariel Oliver San Diego St 13.53m 44-04.75 13.53m FOUL FOUL

Men 60 Meter Dash Section A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ryan Milus Arizona Stat 6.63q 2 6.624 2 Aaron Brown USC 6.63q 1 6.625 3 Jalen Miller Mississippi 6.67q 1 4 Michael Granger Mississippi 6.71q 2 5 Tatum Benard-Taylor Arizona Stat 6.73q 3 6 Nic Bowens Utah State 6.75q 3 7 Tom Blocker California 6.78q 3 8 Ridge Jones New Mexico 6.79q 2 6.784 9 Kailo Moore Mississippi 6.79 2 6.785 10 Timothy Faust Ohio State 6.82 3 11 Shaun Murray Southern Uta 6.83 1 12 Arthur Delaney Oregon 6.86 1 13 Mohammad Alhasan Arizona 6.89 1 14 Khalfani Muhammad California 6.90 2 15 Jeffery Joseph's Wayland Bapt 6.91 3 16 Aaron Hill Grand Canyon 7.10 2

Men 60 Meter Dash Section C =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Jovonte Slater USC 6.89q 2 2 Jhurell Pressley New Mexico 6.91q 1 3 Devon Allen Oregon 6.92q 2 6.915 4 Jordan Charles Wyoming 6.92q 3 6.920 5 Quintavius Burdette Mississippi 6.96q 2 6 Alex Olobia Washington S 6.97q 2 7 Stephen Racanelli Liberty 7.04q 3 8 Bassim El-Sabawi Miami 7.05q 3 9 Logan Ne Northern Ari 7.08 2 10 Carlos Cavazos UTEP 7.10 1 11 Blake Selig UCLA 7.11 3 12 Jadon Boatright New Mexico 7.15 1 13 Tessie Edwards Northern Ari 7.19 3 7.182 14 Jalen Mondane Northern Ari 7.19 1 7.186 15 Harry Zimmerman Arizona 7.35 2 16 Barclay Angle Mississippi 7.46 3

Men 60 Meter Dash Section B =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Brijesh Lawrence Triple Crown 6.66q 1 2 Kendall Spencer New Mexico 6.82q 1 3 Silas Pimentel Utah State 6.86q 1 6.852 4 Preston Myers Southern Uta 6.86q 2 6.856 5 Bryan Mercado USC 6.87q 3 6.864 6 Phillip Dorsett Miami 6.87q 2 6.867 7 Justin Scruggs Wayland Bapt 6.88q 2 8 Jacob Bautista Utah State 6.93q 1 9 Trae Armstrong Arizona Stat 6.94 3 10 CJ O'Neal Utah State 6.95 1 11 Lance Parker Grand Canyon 6.99 3 6.987 12 Carl Houston Grand Canyon 6.99 3 6.989 13 Vernon Jamison Northern Ari 7.00 2 14 Marcus Flannigan Grand Canyon 7.07 3 15 Austin Hazel UCLA 7.11 1 16 Michael Perry UCLA 7.14 2 17 Anthony Branch Mississippi 7.18 3 18 John Kane Arizona 7.33 2

Men 60 Meter Dash Section A ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Aaron Brown USC 6.55 2 Ryan Milus Arizona Stat 6.65 6.643 3 Michael Granger Mississippi 6.65 6.646 4 Tatum Benard-Taylor Arizona Stat 6.67 5 Jalen Miller Mississippi 6.68 6.672 6 Nic Bowens Utah State 6.68 6.674 7 Ridge Jones New Mexico 6.74 6.731 8 Tom Blocker California 6.74 6.739

Men 60 Meter Dash Section C ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Devon Allen Oregon 6.85 2 Jovonte Slater USC 6.86 3 Jhurell Pressley New Mexico 6.89 4 Jordan Charles Wyoming 6.90 6.892 5 Quintavius Burdette Mississippi 6.90 6.896 6 Stephen Racanelli Liberty 6.92 7 Bassim El-Sabawi Miami 7.04 8 Alex Olobia Washington S 7.06

Men 60 Meter Dash Section B ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Brijesh Lawrence Triple Crown 6.62 2 Preston Myers Southern Uta 6.77 3 Silas Pimentel Utah State 6.78 4 Bryan Mercado USC 6.81 5 Justin Scruggs Wayland Bapt 6.83 6 Phillip Dorsett Miami 6.87 7 Jacob Bautista Utah State 6.88

Men 200 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Aaron Brown USC 20.53 1 2 Jermaine Brown Triple Crown 20.59 6 3 Jose Carlos Herrera Tec de Monte 20.81 2 4 Mike Berry Oregon 20.84 1 5 Timothy Faust Ohio State 21.03 1 21.027 6 Davonte Stewart USC 21.03 1 21.029 7 Nic Bowens Utah State 21.11 2 8 Nick Batcha Ohio State 21.22 4 9 Devan Spann Arizona Stat 21.26 3 10 Silas Pimentel Utah State 21.45 2 11 Abiola Onakoya UTEP 21.48 3 21.477 12 Milan Ristic California 21.48 3 21.480 13 Lance Parker Grand Canyon 21.51 3 14 Ridge Jones New Mexico 21.52 5 15 Preston Myers Southern Uta 21.53 7 16 Mark Jackson UTEP 21.57 4 17 John Jakeman Unattached 21.63 4 18 Tom Blocker California 21.64 12 21.634 19 Mohammad Alhasan Arizona 21.64 6 21.637 20 Stephen Sutherland Wayland Bapt 21.65 8 21 Jacob Bautista Utah State 21.66 10 22 Keith Cleveland Arizona Stat 21.70 10 21.694 23 Tatum Benard-Taylor Arizona Stat 21.70 9 21.697 24 Jeffery Joseph's Wayland Bapt 21.72 11 25 Stephen Racanelli Liberty 21.73 15 26 Shaun Murray Southern Uta 21.75 10 27 Daveon Collins Arizona Stat 21.76 2 28 Cole Lambourne Utah State 21.78 5 29 Jack Galpin Oregon 21.80 8 21.795 30 Creighton Serrette Mississippi 21.80 7 21.799 31 William Henry Arizona Stat 21.89 12 32 Andre McBride Washington S 21.90 9 33 Terrance Chambers Washington S 21.94 7 34 Bassim El-Sabawi Miami 21.98 11 21.971 35 Bryan Mercado USC 21.98 15 21.976 36 Montez Griffin Mississippi 22.00 13 37 Logan Ne Northern Ari 22.04 7 38 Carnell Horn UTEP 22.05 11 39 Austin Mitsch Colorado 22.08 9 40 Jaylyn Mars Colorado 22.09 5 22.084 41 Carl Houston Grand Canyon 22.09 13 22.089 42 Taylor Schneider Northern Ari 22.11 11 43 Cameron Coleman Northern Ari 22.18 14 22.171 43 Tequille Jackson Miami 22.18 6 22.171 45 Trae Armstrong Arizona Stat 22.18 12 22.175 46 Mustafa Mudada New Mexico 22.19 9 47 Cody Bidlow Grand Canyon 22.21 10 48 Carlos Cavazos UTEP 22.37 17 49 Josh Johnson Miami 22.40 16 50 Reginald Hinson UTEP 22.41 16 51 Dallas Hoofard Utah State 22.42 15 52 James Bias UTEP 22.43 6 53 Anthony Branch Mississippi 22.49 13 22.483 54 Zachary Newman UTEP 22.49 17 22.489 55 Sven Zellner UTEP 22.53 15 56 John Kane Arizona 22.56 8 57 Blake Berens Colorado 22.60 14 58 Tyler Baker Colorado 22.63 16 59 Dante' Oliver Mississippi 22.69 17 60 Alex Olobia Washington S 22.72 17 61 Tessie Edwards Northern Ari 22.73 14 62 Quintavius Burdette Mississippi 22.95 17 63 Niels Theijs Grand Canyon 23.00 14 64 Aaron Sais Unattached 23.30 7 -- Michael Lyles Northern Ari DQ 12 Lane violation -- Kailo Moore Mississippi DQ 5 Lane violation -- Jalen Mondane Northern Ari DQ 13 Lave violation

Men 400 Meter Dash Unseeded Fri =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Anthony Wolliston Miami 48.29 2 2 Creighton Serrette Mississippi 48.70 1 3 Tyler Brown UCLA 48.75 3 4 Armand Austin Ohio State 48.76 4 5 Dante' Oliver Mississippi 48.80 1 6 Chris Kline New Mexico 48.83 1 7 Jaylyn Mars Colorado 49.00 3 8 Tyler Baker Colorado 49.14 4 9 Austin Groll Utah State 49.42 3 10 Jarrett Gonzales UCLA 49.74 5 11 Sean Burd UCLA 49.76 4 12 Roberto Camacho UTEP 49.98 4 13 Cameron Coleman Northern Ari 49.99 3 14 Joseph Ryan Miami 50.22 5 15 Cheyne Dorsey New Mexico 50.31 5 16 Taylor Schneider Northern Ari 50.45 1 17 Aaron Sais Unattached 50.71 4 18 Dominic Davis Unattached 51.46 5 19 Garrett Nygren Miami 51.52 5 -- Michael Lyles Northern Ari DQ 2 Lane violation

Men 400 Meter Dash Saturday =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jermaine Brown Triple Crown 46.34 3 2 Jose Carlos Herrera Tec de Monte 47.04 2 3 Miles Parish Arizona 47.07 1 4 William Henry Arizona Stat 47.16 2 5 Lamar Bruton Ohio State 47.21 2 6 Jacob Sealby Washington S 47.37 1 7 Champ Page Ohio State 47.40 3 8 Keith Cleveland Arizona Stat 47.57 4 9 Javon Walker Ohio State 47.93 5 10 Pete Lauderdale UCLA 47.95 3 11 Lucas Sealby Washington S 48.00 3 12 Bryce Houston Arizona 48.01 5 13 Cole Lambourne Utah State 48.10 1 14 Marcus Chambers Oregon 48.21 1 15 Lorenzo Dolphus Wayland Bapt 48.56 4 48.552 16 Josh Ralston Grand Canyon 48.56 5 48.558 17 Charles Lewis New Mexico 48.59 4 18 Montez Griffin Mississippi 48.65 6 19 Oliver Smith Grand Canyon 48.93 4 20 Arnold Carrillo Southern Uta 48.95 6 21 A-Shawni Mitchell UTEP 48.98 5 22 DeShon Norris Northern Ari 49.09 6 23 Stephen Sutherland Wayland Bapt 49.42 6 24 Neil Houlihan Arizona 50.37 6

Men 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Dewayne Booker Wayland Bapt 1:19.33 1 2 Dameon Morgan Mississippi 1:20.24 2 3 De'Vion Simpson Wayland Bapt 1:21.74 2 4 Jordan Rispress Ohio State 1:21.78 1 5 Alex Nichols Mississippi 1:21.90 2 6 Lorenzo Dolphus Wayland Bapt 1:21.92 1 7 Neil Houlihan Arizona 1:22.05 1 8 Holland Sherrer Mississippi 1:22.50 2 9 Isaiah Gomez Grand Canyon 1:23.93 2 10 Douglas Dourado Miami 1:24.39 1 11 Stephan Bullard Grand Canyon 1:26.19 1 12 Tommy McCoy UTEP 1:26.65 2 13 AJ Beach Unattached 1:27.90 2 14 Bryce Houston Arizona 1:28.77 1 15 Miles Parish Arizona 1:28.80 1

Men 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Harry Fisher Wyoming 1:49.90 1 2 Richard Jones Unattached 1:50.41 1 3 Gabe Aragon New Mexico 1:50.58 1 4 Jake Hiltner Akron 1:52.68 1 5 Thomas Atkinson Wyoming 1:52.78 1 6 Sean Davis UCLA 1:54.15 2 7 Alex Cornwell New Mexico 1:54.21 2 8 Chad Standifer Canyon Elite 1:54.24 1 9 Daniel Tarango UTEP 1:54.71 3 10 Austin Orr Utah State 1:55.71 3 11 De'Vion Simpson Wayland Bapt 1:56.12 3 12 Ross Matheson New Mexico 1:56.31 2 13 Brandon Gonzalez Grand Canyon 1:56.37 2 14 Will Spiers Mississippi 1:56.65 3 15 Michael Chin Northern Ari 1:57.01 2 16 Jake Shelley New Mexico 1:57.27 1 17 Douglas Dourado Miami 1:57.40 3 18 Dameon Morgan Mississippi 1:58.66 2 19 Ryan Naylon Grand Canyon 1:59.49 3 20 Matthew League Northern Ari 1:59.50 2 21 Holland Sherrer Mississippi 1:59.55 3 22 Connor Adams Miami 2:00.92 3 -- John Cordova Unattached DNF 1

Men 1 Mile Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Elmar Engholm New Mexico 4:04.22 2 Jake Shelley New Mexico 4:05.83 3 Daniel Bulmer Mississippi 4:06.75 4 Alex Cornwell New Mexico 4:08.80 5 Eric Shellhorn Utah State 4:08.81 6 Robert Domanic Mississippi 4:09.90 7 Graham Thomas New Mexico 4:10.41 8 Futsum Zienasellassie Northern Ari 4:13.23 9 Ross Matheson New Mexico 4:23.64 10 Elkana Rotich UTEP 4:25.79 11 Donovan Torres New Mexico 4:28.61 -- Chris Graham Unattached DNF -- John Cordova Unattached DNF -- Ben Fletcher Unattached DNF

Men 3000 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Futsum Zienasellassie Northern Ari 8:34.71 2 Tyler Vandyke Grand Canyon 8:41.45 3 Elphas Maiyo UTEP 8:41.83 4 Alex Willis Unattached 8:46.18 5 Will Marquardt Unattached 8:49.52 6 Bahlbi Gebreyohanns Northern Ari 8:53.46 7 Ryan Wesson Northern Ari 8:53.59 8 Brandon Kocmoud Grand Canyon 8:58.70 9 Luke Fontaine Miami 9:04.36 10 Evans Kiprono UTEP 9:09.55 11 Dillon Read Northern Ari 9:10.82 12 Sean Pezzulo Miami 9:13.91

Men 60 Meter Hurdles Section B =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Devon Allen Oregon 7.93q 1 2 Pierre Banks Wayland Bapt 7.97q 2 3 Justin Hines Ohio State 8.04q 1 4 Colin Herold Wyoming 8.12q 1 8.115 5 Tequille Jackson Miami 8.12q 2 8.117 6 Allen Williams USC 8.13q 1 7 Erick Gavin Michigan 8.14q 1 8.131 8 Josiah Sims Washington S 8.14q 1 8.133 9 Garrett Gerling Washington S 8.14 2 8.138 10 Daniel Zmuda Washington S 8.16 2 11 Jordan Charles Wyoming 8.17 2 12 Jaron Thomas Colorado 8.18 2 13 Sven Zellner UTEP 8.50 1

Men 60 Meter Hurdles Section A =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Aleec Harris USC 7.66q 1 2 Donovan Robertson Ohio State 7.68q 2 3 Brendan Ames Unattached 7.70q 2 4 Artie Burns Miami 7.75q 1 5 Demoye Bogle Ohio State 7.77q 1 6 Johnathan Cabral Oregon 7.79q 1 7 Milan Ristic California 7.82q 2 8 Robert Semien Mississippi 7.85q 2 9 Christian Cook Miami 7.88 2 10 William Taylor Arizona Stat 8.00 1 11 Vernon Jamison Northern Ari 8.01 2 -- Herman Washington Michigan DNF 2

Men 60 Meter Hurdles Section C =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== 1 Jahliell Wiltshire Grand Canyon 8.27q 2 2 Scott Carter Wyoming 8.29q 2 3 Viktor Fajoyomi USC 8.30q 1 4 Alex Anderson Southern Uta 8.31q 1 5 Dakotah Keys Oregon 8.40q 1 8.391 6 Yannick Roggatz New Mexico 8.40q 2 8.392 7 Alec Willard Utah State 8.55q 1 8 Cory Kunze Ohio State 8.56q 1 9 LeSean Marks Grand Canyon 8.57 1 8.569 10 Daniel Mosman Utah State 8.57 2 8.570 11 Darien McKinley Arizona 8.59 2 12 Kalon Weston Utah State 8.64 2 13 Dallas Hoofard Utah State 8.81 1 14 Barclay Angle Mississippi 9.24 2

Men 60 Meter Hurdles Section A ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Aleec Harris USC 7.60 2 Demoye Bogle Ohio State 7.66 3 Artie Burns Miami 7.68 7.671 4 Johnathan Cabral Oregon 7.68 7.680 5 Robert Semien Mississippi 7.84 -- Donovan Robertson Ohio State DNF -- Milan Ristic California DQ Pushed over hurdle

Men 60 Meter Hurdles Section C ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Dakotah Keys Oregon 8.25 8.245 2 Scott Carter Wyoming 8.25 8.249 3 Viktor Fajoyomi USC 8.25 8.250 4 Jahliell Wiltshire Grand Canyon 8.27 5 Cory Kunze Ohio State 8.49 6 Alex Anderson Southern Uta 8.50 7 Alec Willard Utah State 8.56 -- Yannick Roggatz New Mexico FS

Men 60 Meter Hurdles Section B ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Devon Allen Oregon 7.83 2 Pierre Banks Wayland Bapt 7.96 3 Justin Hines Ohio State 7.97 4 Erick Gavin Michigan 7.99 5 Allen Williams USC 8.00 6 Colin Herold Wyoming 8.06 7 Tequille Jackson Miami 8.13 8 Josiah Sims Washington S 8.15

Men 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Oregon 'A' 3:06.78 1 1) Marcus Chambers 2) Arthur Delaney 3) Jack Galpin 4) Mike Berry 2 Arizona State 'A' 3:07.59 1 1) Keith Cleveland 2) Devan Spann 3) Daveon Collins 4) William Henry 3 Ohio State 'A' 3:08.43 1 1) Champ Page 2) Jordan Rispress 3) Javon Walker 4) Lamar Bruton 4 Wayland Baptist 'A' 3:11.59 2 1) Dewayne Booker 2) Lorenzo Dolphus 3) Stephen Sutherland 4) Durawn Howard 5 Washington St. 'A' 3:12.34 1 3:12.336 1) CJ Allen 2) Lucas Sealby 3) Terrance Chambers 4) Jacob Sealby 6 Utep 'A' 3:12.34 2 3:12.339 1) Carnell Horn 2) Abiola Onakoya 3) James Bias 4) Roberto Camacho 7 Southern Utah 'A' 3:14.54 4 1) Alex Anderson 2) Arnold Carrillo 3) Preston Myers 4) Shaun Murray 8 Miami 'A' 3:14.73 4 1) Josh Johnson 2) Anthony Wolliston 3) Garrett Nygren 4) Joseph Ryan 9 Arizona 'A' 3:14.75 4 1) Bryce Houston 2) Miles Parish 3) Avery Mickens 4) Neil Houlihan 10 Northern Arizona 'A' 3:15.08 3 1) Vernon Jamison 2) DeShon Norris 3) Michael Lyles 4) Taylor Schneider 11 Grand Canyon 'A' 3:15.56 4 1) LeSean Marks 2) Josh Ralston 3) Oliver Smith 4) Stephan Bullard 12 Mississippi 'A' 3:15.65 3 1) Creighton Serrette 2) Montez Griffin 3) Malcolm Davis 4) Dante' Oliver 13 Ucla 'A' 3:15.68 3 1) Tyler Brown 2) Sean Burd 3) Jarrett Gonzales 4) Pete Lauderdale 14 New Mexico 'A' 3:16.22 2 1) Chris Kline 2) Mustafa Mudada 3) Charles Lewis 4) Cheyne Dorsey 15 Utah State 'A' 3:16.64 3 1) Austin Groll 2) Kalon Weston 3) Daniel Mosman 4) Cole Lambourne 16 Colorado 'A' 3:17.73 2 1) Jaylyn Mars 2) Blake Berens 3) Austin Mitsch 4) Tyler Baker

Men High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Bradley Adkins Texas Tech 2.21m 7-03.00 1.98 2.03 2.08 2.13 2.17 2.21 2.25 P O O O O O XXX 2 Deante Kemper Northern Ari 2.17m 7-01.50 1.98 2.03 2.08 2.13 2.17 2.21 P P O O XO XXX 3 Jacorian Duffield Texas Tech 2.13m 6-11.75 1.98 2.03 2.08 2.13 2.17 P XO XO O XXX 4 Bradley Laubacher Oregon 2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 O O O XXX 4 Darius Purcell Unattached 2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 2.17 P P O P XXX 4 Zach Davis Liberty 2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 O O O XXX 7 Herbert Dew USC J2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 P O XO XXX 8 Carlos Hernandez UTEP J2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 XO XO XO XXX 9 Nick Ridge California J2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 O O XXO XXX 9 Dayton Fisher Texas Tech J2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 P O XXO XXX 9 Tyler Ruiz Philippines J2.08m 6-09.75 1.98 2.03 2.08 2.13 P O XXO XXX 12 Cody Crampton UCLA 2.03m 6-08.00 1.98 2.03 2.08 O O XXX 13 Markus Miller New Mexico 1.98m 6-06.00 1.88 1.93 1.98 2.03 O O O XXX 13 Cole Smith Washington S 1.98m 6-06.00 1.88 1.93 1.98 2.03 P O O XXX 15 Xavier Williford Utah State 1.93m 6-04.00 1.88 1.93 1.98 P XO XXX 16 Chris Oestmann Northern Ari 1.88m 6-02.00 1.88 1.93 O XXX 17 Coleman Merrill Utah State J1.88m 6-02.00 1.88 1.93 XXO XXX -- Jules Sharpe Unattached NH 1.98 2.03 2.08 2.13 P P P XXX -- Edmond Baker Arizona Stat NH 1.88 1.93 P XXX

Men Pole Vault ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Sam Kendricks Mississippi 5.70m 18-08.25 5.05 5.20 5.32 5.38 5.44 5.50 5.55 5.60 5.65 5.70 O O O P XO O O O P XXO 2 Michael Woepse UCLA 5.50m 18-00.50 5.20 5.32 5.38 5.44 5.50 5.55 5.60 O XO P P XO XPP XX 3 Nick Frawley USAF 5.44m 17-10.25 5.32 5.38 5.44 5.50 5.55 5.60 O P XO P XXP X 4 Shawn Barber Akron 5.32m 17-05.50 5.05 5.20 5.32 5.38 5.44 O O O P XXX 5 Dylan Duvio Stanford J5.32m 17-05.50 5.05 5.20 5.32 5.38 O XO O XXX 6 Derick Hinch Arizona Stat 5.20m 17-00.75 5.05 5.20 5.32 XO O XXX 7 Austin Sodorff Washington S 5.05m 16-06.75 4.75 4.90 5.05 5.20 XO O XO XXX 8 Logan Pflibsen New Mexico 4.90m 16-00.75 4.90 5.05 O XXX 8 Daniel Zupeuc Grand Canyon 4.90m 16-00.75 4.75 4.90 5.05 O O XXX 10 Chris Manuele Arizona Stat J4.90m 16-00.75 4.60 4.75 4.90 5.05 O XO XO XXX 11 Mark Sakioka UCLA J4.90m 16-00.75 4.60 4.75 4.90 5.05 O O XXO XXX 12 John Brenteson Washington S 4.75m 15-07.00 4.60 4.75 4.90 O O XXX 12 Eric Frawley Unattached 4.75m 15-07.00 4.45 4.60 4.75 4.90 O O O XXX 14 Cody Smith Grand Canyon J4.75m 15-07.00 4.60 4.75 4.90 XO O XXX 15 Tanner Greeley Arizona Stat J4.75m 15-07.00 4.75 4.90 XXO XXX

Men Long Jump Invitational ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Chris Bernard Chula Vista 8.10m 26-07.00 7.69m 8.10m 8.05m PASS PASS PASS 2 Ronnie Taylor Chula Vista 7.97m 26-01.75 7.97m FOUL PASS PASS PASS PASS 3 Kendall Spencer New Mexico 7.65m 25-01.25 7.45m FOUL FOUL 7.44m 7.43m 7.65m 4 Mark Jackson UTEP 7.40m 24-03.50 7.38m 7.40m FOUL PASS FOUL PASS 5 Yannick Roggatz New Mexico 7.02m 23-00.50 FOUL FOUL 5.73m 7.02m FOUL FOUL 6 Brendan Ames Unattached 6.87m 22-06.50 6.87m FOUL FOUL PASS PASS PASS -- Prem Kumar Unattached FOUL FOUL FOUL FOUL

Men Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Malcolm Davis Mississippi 7.53m 24-08.50 7.27m 7.20m FOUL 7.21m FOUL 7.53m 2 Viktor Fajoyomi USC 7.38m 24-02.50 FOUL 7.33m 7.35m 7.38m FOUL FOUL 3 Brandon Moss UTEP 7.29m 23-11.00 6.92m 7.29m 6.49m 6.72m FOUL 7.04m 4 Michael Perry UCLA 7.23m 23-08.75 7.21m 7.13m 7.17m 7.12m FOUL 7.23m 5 Avery Mickens Arizona 7.17m 23-06.25 FOUL FOUL 7.17m 6.83m 7.11m FOUL 6 Aaron Hill Grand Canyon J7.17m 23-06.25 6.95m FOUL 7.04m FOUL 7.17m 7.01m 7 Kevin Lashley Grand Canyon 7.14m 23-05.25 FOUL FOUL 7.14m 7.07m 6.89m 6.99m 8 Marcus Flannigan Grand Canyon 7.10m 23-03.50 FOUL FOUL 7.10m FOUL 6.38m FOUL 9 Jonte Grant California 7.09m 23-03.25 7.09m 7.00m 7.01m 6.48m FOUL FOUL 10 Josh Dixon Arizona Stat 7.01m 23-00.00 FOUL 6.88m 7.01m 11 Karlin Stewart Grand Canyon J7.01m 23-00.00 FOUL 7.01m FOUL 12 PJ Benedictus Washington S 6.94m 22-09.25 6.94m FOUL 6.83m 13 Blake Selig UCLA J6.94m 22-09.25 6.94m FOUL 6.79m 14 Cory Kunze Ohio State 6.90m 22-07.75 6.82m x FOUL 15 Dakotah Keys Oregon 6.88m 22-07.00 6.88m 6.87m FOUL 16 Austin Hazel UCLA 6.87m 22-06.50 6.58m 6.52m 6.87m 17 Nicholas Lewis Wayland Bapt 6.86m 22-06.25 6.86m 6.62m 6.80m 18 Aklesso Agama Liberty 6.85m 22-05.75 6.72m FOUL 6.85m 19 Jovonte Slater USC 6.84m 22-05.25 6.84m FOUL 6.77m 20 Wayne Northover Wayland Bapt J6.84m 22-05.25 6.84m FOUL 6.72m 21 Justin Scruggs Wayland Bapt 6.61m 21-08.25 6.45m 6.49m 6.61m 22 CJ O'Neal Utah State 6.45m 21-02.00 FOUL 6.45m 6.23m 23 Andres Estrada UTEP J6.45m 21-02.00 4.75m FOUL 6.45m 24 Barclay Angle Mississippi 6.30m 20-08.00 6.30m FOUL 6.04m 25 Harry Zimmerman Arizona 6.26m 20-06.50 6.26m x FOUL -- Phillip Dorsett Miami FOUL FOUL FOUL FOUL -- Brandon Jones UTEP FOUL FOUL FOUL FOUL -- Zachary Newman UTEP FOUL FOUL FOUL FOUL

Men Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Troy Doris Chula Vista 16.39m 53-09.25 16.10m FOUL 16.39m PASS PASS PASS 2 Omar Craddock Jump Corps J16.39m 53-09.25 16.39m FOUL 15.74m FOUL PASS PASS 3 Chris Bernard Chula Vista 16.37m 53-08.50 FOUL FOUL 16.37m PASS PASS PASS 4 Shane Lewis South Florid 15.95m 52-04.00 14.90m 14.80m 14.90m FOUL 15.42m 15.95m 5 Hammed Suleman California 15.90m 52-02.00 15.19m FOUL 15.56m 15.24m 15.90m 15.39m 6 Matthew Oneal South Florid 15.87m 52-01.00 15.78m FOUL 15.10m 15.62m FOUL 15.87m 7 Warrick Campbell New Mexico 15.62m 51-03.00 15.55m 15.41m FOUL FOUL FOUL 15.62m 8 Julian Vann Ohio State 15.23m 49-11.75 15.21m 15.23m 15.05m 15.14m FOUL 14.62m 9 Jonte Grant California 14.85m 48-08.75 FOUL 14.85m 14.59m FOUL 14.53m 14.47m 10 Scott Carter Wyoming 14.74m 48-04.50 14.74m 14.34m FOUL 11 Aklesso Agama Liberty 14.73m 48-04.00 14.73m 13.75m 14.34m 12 Josh Dixon Arizona Stat 14.63m 48-00.00 14.63m 14.48m FOUL 13 Jordan Benesh Arizona Stat 14.50m 47-07.00 FOUL 14.38m 14.50m 14 Karlin Stewart Grand Canyon 14.44m 47-04.50 14.44m FOUL FOUL 15 Josh Melu Oregon 14.43m 47-04.25 14.43m 14.30m FOUL 16 Kevin Lashley Grand Canyon 14.23m 46-08.25 FOUL 14.23m 14.17m 17 PJ Benedictus Washington S 14.09m 46-02.75 14.09m FOUL 13.97m 18 Jadon Boatright New Mexico 14.04m 46-00.75 14.00m 14.04m 14.02m 19 Brandon Moss UTEP 13.72m 45-00.25 13.72m 13.46m 13.41m 20 Robert Matthew Grand Canyon 13.66m 44-09.75 FOUL FOUL 13.66m -- Tay'lor Eubanks Washington S FOUL FOUL FOUL FOUL -- Wayne Northover Wayland Bapt FOUL FOUL FOUL FOUL

Men Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Kole Weldon Texas Tech 19.76m 64-10.00 19.59m FOUL 18.99m 19.76m FOUL FOUL 2 Curtis Jensen Illinois Sta 19.65m 64-05.75 FOUL 19.22m 19.43m 19.60m 19.58m 19.65m 3 Nicholas Scarvelis UCLA 18.94m 62-01.75 18.24m FOUL 18.53m 18.61m 18.24m 18.94m 4 Richard Chavez Arkansas Sta 18.88m 61-11.50 18.09m 18.67m FOUL 18.38m FOUL 18.88m 5 Isaiah Simmons Miami 18.87m 61-11.00 17.18m 17.69m 18.39m 18.87m FOUL 18.12m 6 Thomas Anderson Arizona Stat 18.45m 60-06.50 FOUL 17.17m 17.65m FOUL 18.45m 18.23m 7 Aaron Castle Arizona 18.42m 60-05.25 18.32m 17.93m 18.20m 18.42m FOUL 17.98m 8 Braheme Days UCLA 17.98m 59-00.00 17.98m FOUL FOUL 17.88m FOUL FOUL 9 Kyle Lillie Arizona Stat 17.60m 57-09.00 15.57m 16.36m 17.33m 16.15m 17.53m 17.60m 10 Jordan Young Arizona 17.29m 56-08.75 16.53m FOUL 17.29m 11 JC Murasky Ohio State 17.25m 56-07.25 16.54m 17.25m 17.18m 12 Afoaku Onyi Mississippi 17.11m 56-01.75 17.11m FOUL 16.98m 13 Gian Ragonesi Miami 16.39m 53-09.25 FOUL 16.02m 16.39m 14 Fred Fulton Liberty 16.38m 53-09.00 16.38m 16.33m 15.69m 15 Nathan Estes Arizona Stat J16.38m 53-09.00 16.12m 16.23m 16.38m 16 Daniel Whitham Arizona 16.29m 53-05.50 16.29m FOUL 15.80m 17 Jayson Kovar Southern Uta 16.21m 53-02.25 16.08m 16.21m FOUL 18 Shawn Collins Northern Ari 16.07m 52-08.75 16.07m 15.83m FOUL 19 Bryce Hall Utah State 15.73m 51-07.25 FOUL 15.73m FOUL 20 Ryan Andrews UCLA 15.67m 51-05.00 FOUL FOUL 15.67m 21 Gus Margiotta Northern Ari 15.66m 51-04.50 15.38m FOUL 15.66m 22 David Scouten Liberty 15.58m 51-01.50 15.58m FOUL FOUL 23 Kevin Allen Utah State 15.31m 50-02.75 FOUL 14.94m 15.31m 24 Kyle Long Arizona Stat 15.26m 50-00.75 15.26m 15.15m FOUL 25 Micael Ljunberg Northern Ari 14.97m 49-01.50 14.91m FOUL 14.97m 26 Michael Cardinal Utah State 14.06m 46-01.50 FOUL 14.06m FOUL 27 Barclay Angle Mississippi 7.73m 25-04.50 FOUL 7.73m FOUL -- Kyle Gooch Texas Tech FOUL FOUL FOUL FOUL

Men Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Jordan Young Arizona 21.81m 71-06.75 FOUL 20.13m 21.39m 21.71m 21.81m FOUL 2 Akil Mills Illinois Sta 21.23m 69-08.00 20.69m 20.91m 20.84m 20.21m FOUL 21.23m 3 Alec Faldermeyer UCLA 20.63m 67-08.25 20.21m FOUL 20.63m FOUL FOUL 20.37m 4 Ethan Dennis Michigan 20.26m 66-05.75 20.26m 19.52m FOUL 19.86m FOUL 19.31m 5 Afoaku Onyi Mississippi 19.17m 62-10.75 18.51m 18.85m 19.17m 18.84m FOUL 18.31m 6 Nathan Loe Mississippi 18.89m 61-11.75 18.89m 18.28m FOUL FOUL FOUL 17.95m 7 Josh Scherer UCLA 18.24m 59-10.25 17.05m 18.24m FOUL 17.41m FOUL 18.08m 8 Aaron Zedella Ohio State 18.23m 59-09.75 18.06m FOUL 17.96m FOUL FOUL 18.23m 9 Dylan Vogt Ohio State 18.08m 59-04.00 18.08m 17.42m FOUL FOUL 17.17m 17.42m 10 David Scouten Liberty 17.88m 58-08.00 17.63m 17.88m 17.27m 11 Isaiah Simmons Miami 17.32m 56-10.00 17.32m FOUL FOUL 12 Carlos Mangum Miami 17.25m 56-07.25 17.12m FOUL 17.25m 13 Kyle Lillie Arizona Stat 16.96m 55-07.75 FOUL 16.76m 16.96m 14 Fred Fulton Liberty 16.94m 55-07.00 15.87m 16.94m FOUL 15 Ryan Leslie Arizona Stat 16.91m 55-05.75 16.35m 16.91m FOUL 16 Michael Cardinal Utah State 16.69m 54-09.25 15.47m 16.69m FOUL 17 Gus Margiotta Northern Ari 16.21m 53-02.25 14.92m 16.21m FOUL 18 Gian Ragonesi Miami 16.02m 52-06.75 FOUL 16.02m FOUL 19 Micael Ljunberg Northern Ari 16.00m 52-06.00 16.00m FOUL FOUL 20 Kevin Allen Utah State 15.89m 52-01.75 15.89m 15.79m 15.84m 21 Kyle Long Arizona Stat 14.91m 48-11.00 14.91m 14.38m FOUL -- Bryce Hall Utah State FOUL FOUL FOUL FOUL -- Marcus Franklin Mississippi FOUL FOUL FOUL FOUL