There are upcoming events.
more events
Twitter
  • Loading Tweets...
    1 second ago
Aztec Track and Field Classic

March 14, 2008

Recap |  Photo Gallery 

SAN DIEGO -

Aztec Track and Field Classic Day One Results in PDF Format Get Acrobat Reader

Licensed to Flash Results, Inc.        Hy-Tek's Meet Manager 3/14/2008 02:56 PM
           SDSU Aztec Track & Field Classic - 3/14/2008 to 3/15/2008
                                     SDSU
                                 San Diego, CA
                                    Results

Women 100 Meter Dash Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= Finals 1 Kaye, Decontee San Diego St. 11.90 12.04 2.5 1 2 Smith, Stacia South Florida 12.00 12.17 2.5 1 3 Lowery, Alicia San Diego St. 11.86 12.22 2.5 1 4 Watson, Shana San Diego St. 12.36 12.37 2.5 1 5 Brown, Nickeisha Prime Techniques 11.98 12.41 2.5 1 6 Smith, Neosha Southern Utah 12.49 12.43 2.5 1 7 Daley, Sayoka Long Beach 12.25 12.54 2.5 1 8 Jackson, Djquara Riverside 12.44 12.55 2.5 1 9 Beggs, Tina Slippery Rock 13.04 12.65 2.2 3 10 Tedesco, Tiffany Slippery Rock 12.87 12.68 1.0 2 11 Kiper, Krista San Diego St. 12.60 12.73 1.0 2 12 Mcintosh, Namadhjlah Cal St. San Marc 12.70 12.75 1.0 2 13 Bush, Emily Slippery Rock 12.80 12.78 1.0 2 14 Holmes, April US Paralympics 13.20 12.96 2.2 3 15 Johnson, Briana San Diego St. 12.51 13.05 1.0 2 16 Jackson, Sharayza Riverside 12.79 13.07 1.0 2 17 Waddell, Amber San Diego St. 12.46 13.09 2.5 1 18 Seymour, Jasmine Riverside 13.34 13.22 2.2 3 19 Gillett, Latasia Unat-Cal St. Dom 12.90 13.29 1.0 2 20 Erickson, Heather UC San Diego 12.80 13.30 1.0 2 21 Burge, Ashlee Riverside 13.07 13.31 2.2 3 22 Beard, Kianda Long Beach 13.19 13.41 2.2 3 23 Miles, Jessica Southwestern 13.50 13.48 2.5 4 24 Alven, Tileesa Cuyamaca 13.00 13.54 1.0 2 25 Anthony, Tianga Long Beach 13.12 13.59 2.2 3 26 Bruder, Kelly Slippery Rock 13.50 13.66 2.2 3 27 Davis, Katie SD Mesa 14.01 2.5 4 28 Arredondo, Judith Southwestern 14.31 14.38 2.5 4 29 Hawkes, Sabra US Paralympics 14.00 15.97 2.5 4

Women 200 Meter Dash Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= 1 Panteau, April Vsa Track Club 24.80 24.55 1.5 1 2 Kaye, Decontee San Diego St. 24.67 24.63 1.5 1 3 Lowery, Alicia San Diego St. 24.68 24.84 1.5 1 4 Stone, Nicole Unat-San Diego S 25.10 24.93 1.5 1 5 Smith, Stacia South Florida 25.50 25.24 0.3 2 6 Watson, Shana San Diego St. 25.21 25.34 1.5 1 7 Lowe, Christine Coq. Cheetahs 25.27 25.43 0.3 2 8 Daley, Sayoka Long Beach 24.89 25.53 1.5 1 9 Jones, Tracee Southern Utah 25.52 25.65 0.3 2 10 Thomas, Kyanna San Diego St. 25.22 25.68 1.5 1 10 Fletcher, Ashley Fullerton 27.20 25.68 0.7 4 12 Tedesco, Tiffany Slippery Rock 26.75 25.76 0.7 4 12 Jackson, Djquara Riverside 25.75 25.76 0.3 2 14 Smith, Neosha Southern Utah 25.89 25.84 1.0 3 15 Kiper, Krista San Diego St. 25.66 25.85 0.3 2 16 Estrin, Latonya Long Beach 24.92 26.06 1.5 1 17 Mayers, Simone Fullerton 25.74 26.19 0.3 2 18 Waddell, Amber San Diego St. 25.81 26.20 0.3 2 19 Brown, Nickeisha Prime Techniques 26.50 26.24 0.7 4 20 Campbell-Fell, Corri San Diego St. 25.60 26.52 0.3 2 21 Beggs, Tina Slippery Rock 26.38 26.60 1.0 3 22 Jackson, Sharayza Riverside 26.18 26.64 1.0 3 23 Johnson, Briana San Diego St. 25.96 26.67 1.0 3 24 Bush, Emily Slippery Rock 26.75 26.69 0.7 4 25 Williams, Sara South Florida 25.80 26.96 0.3 2 26 Burge, Ashlee Riverside 26.97 27.06 0.7 4 27 Fisher, Judith Cal St. Dom. Hil 26.20 27.10 1.0 3 28 Gillett, Latasia Unat-Cal St. Dom 26.30 27.16 1.0 3 29 Zamora, Alexandria Long Beach 27.70 27.30 1.8 5 30 Iglehart, Bbigayle Cal St. Dom. Hil 26.40 27.34 0.7 4 31 Cunningham, Jenna Coq. Cheetahs 26.18 27.57 1.0 3 31 Beard, Kianda Long Beach 27.50 27.57 1.8 5 33 Stanek, Jayme Slippery Rock 28.59 27.73 1.8 5 34 Schmidt, Sonya San Diego St. 26.01 27.85 1.0 3 35 Douglas, Cheoma Long Beach 27.82 27.93 1.8 5 36 Komo, Michelle Slippery Rock 27.68 28.12 1.8 5 37 Juarez, Vanessa Unattached 28.42 28.29 1.8 5 38 Holmes, Brendan Riverside 27.46 28.41 0.7 4 39 Williams, Chalonna Riverside 26.99 28.63 0.7 4 40 Cook, April Coq. Cheetahs 28.10 28.67 1.8 5 41 Morgan, Airica Palomar 30.09 28.84 1.0 6 42 Davis, Katie SD Mesa 28.96 1.0 6 43 Julien, Erika SD Mesa 27.76 29.61 1.8 5 44 Arredondo, Judith Southwestern 30.16 30.12 1.0 6 45 Rouzan, Cherie Palomar 30.66 30.40 1.0 6 46 Clark, Ashley Cal St. Dom. Hil 26.90 31.06 0.7 4 47 Ayala, Caryn Palomar 30.00 31.54 1.0 6 48 Boldt, Dianne Unattached 31.50 31.71 1.0 6 49 Hawkes, Sabra US Paralympics 29.00 32.99 1.0 6

Women 400 Meter Dash Open ============================================================================ Name Year Team Seed Finals H# ============================================================================ 1 Vega, Antonia Vsa Track Club 58.80 57.62 1 2 Bice, Haley Southern Utah 58.46 58.08 1 3 Campbell-Fell, Corri San Diego St. 59.63 58.46 2 4 Dudley, Kylie Southern Utah 58.10 58.61 1 5 Manuel, Brittany Riverside 58.97 59.03 1 6 Black, Jai San Diego Master 59.00 59.40 1 7 Joseph, Monique Cal St. Dom. Hil 57.90 1:00.24 1 8 Richards, Theresa UC San Diego 1:01.00 1:01.16 2 9 Schmidt, Sonya San Diego St. 59.23 1:02.07 1 10 Ashbury, Lucia Cal St. San Marc 59.00 1:02.41 1 11 Juarez, Vanessa Unattached 1:00.00 1:02.77 2 12 Orton, Michelle Southern Utah 1:00.84 1:03.22 2 13 Edwards, Kylie Unattached 1:05.00 1:03.71 3 14 Valenzuela, Monika Cal St. San Marc 1:00.00 1:04.08 2 15 Komo, Michelle Slippery Rock 1:03.98 1:04.82 3 16 Stanek, Jayme Slippery Rock 1:04.28 1:04.92 3 17 Williams, Chalonna Riverside 1:03.26 1:06.98 3 18 Lopez, Christina Southwestern 1:08.50 3 19 Morgan, Airica Palomar 1:11.42 1:09.69 3

Women 800 Meter Run Open ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Buc, Darien San Diego St. 2:20.00 2:17.82 2 Edwards, Kylie Unattached 2:17.00 2:18.53 3 Hildreth, Emily UC San Diego 2:17.00 2:19.81 4 Su, Nina UC San Diego 2:25.00 2:28.78 5 Deane, Lindsey San Diego St. 2:30.00 2:30.45 6 Carviel, Heather Coq. Cheetahs 2:20.17 2:30.73 7 Keith, Jayme UC San Diego 2:24.00 2:31.45 8 Knudson, Kayleigh UC San Diego 2:22.11 2:32.33 9 Stronjnik, Danielle San Diego 2:30.00 2:32.64 10 Corral, Kelly Cal St. Dom. Hil 2:26.00 2:34.43 11 Carrillo, Monica Southwestern 2:30.00 2:40.08 12 Nicole, Riley San Diego 2:39.00 2:40.68 13 Weesner, Katie San Diego 2:34.00 2:49.81 14 Reynolds, Emily San Diego Christ 2:51.00 2:54.62

Women 1500 Meter Run Open ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Martinez, Michelle San Diego St. 4:57.00 4:50.43 2 Glen, Kristin San Diego St. 5:00.00 4:51.22 3 Armstrong, Stephanie San Diego St. 4:56.96 4:53.72 4 Mabry, Makenzie San Diego St. 4:59.00 4:54.50 5 Cunningham, Sara San Diego St. 4:55.00 4:55.02 6 Oelschlager, Kelly Unat-San Diego S 5:00.00 5:00.53 7 Harris, April Fullerton 5:09.43 5:02.19 8 Norton, Andrea San Diego St. 5:10.00 5:06.03 9 Eynon, Erica San Diego 5:12.00 5:07.70 10 Henderson, Jordana UC San Diego 5:04.00 5:08.47 11 Carrillo, Monica Southwestern 5:10.00 5:11.66 12 Wells, Laura San Diego 5:12.00 5:16.71 13 Kallet, Sally San Diego 5:12.00 5:24.92 14 Coxhead, Sarah San Diego 5:18.00 5:26.23 15 Sollars, Stephanie San Diego 5:30.00 5:26.74 16 Vega, Ana Southwestern 5:40.00 5:42.69 17 Lettau, Hannah Cuyamaca 5:40.00 5:43.55 18 nabor, ana Palomar 6:00.96 5:50.04 19 Fox, Rebecca San Diego Christ 6:00.00 6:00.19 20 Wong, May Palomar 6:16.76 6:02.86 21 Huber, Rachelle Cuyamaca 6:10.00 6:15.46 22 Bateman, Kitty San Diego 6:15.00 6:18.62

Women 100 Meter Hurdles Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= 1 Knudson, Kayleigh UC San Diego 14.86 14.73 3.4 1 2 Watson, Shana San Diego St. 15.10 15.19 3.4 1 3 Stoddard, Jackie Southern Utah 15.25 15.34 3.4 1 4 Smith, Allison Slippery Rock 15.73 15.36 3.4 1 5 Seigworth, Amanda Slippery Rock 15.76 15.44 3.4 1 6 Bush, Becca Southern Utah 15.17 15.46 3.4 1 7 Taylor, Tanesha Unattached 15.80 15.56 3.4 1 8 Fletcher, Ashley Fullerton 16.05 15.65 4.2 2 9 Benson, Shaquel Southern Utah 16.20 16.10 4.2 2 10 Cunningham, Jenna Coq. Cheetahs 15.56 16.39 3.4 1 11 Sackin, Jessica Slippery Rock 15.24 16.47 3.4 1 12 Felder, Shannon Riverside 17.35 17.58 4.2 2 13 Julien, Erika SD Mesa 17.12 18.21 4.2 2 14 Dever, Katherin Palomar 18.40 4.2 2 -- Rivero, Christine Cuyamaca 19.00 NT 4.2 2

Women 400 Meter Hurdles Open ============================================================================ Name Year Team Seed Finals H# ============================================================================ 1 Smith, Allison Slippery Rock 1:03.83 1:04.19 1 2 Seigworth, Amanda Slippery Rock 1:04.02 1:04.80 1 3 Albertson, Jennifer UC San Diego 1:05.48 1:05.26 1 4 Erdodi, Stephanie Cal St. San Marc 1:07.53 1:08.31 1 5 Skorupa, Katie UC San Diego 1:04.76 1:08.79 1 6 Wills, Tiana Riverside 1:07.76 1:09.09 2 7 Bush, Becca Southern Utah 1:04.73 1:09.17 1 8 Benson, Shaquel Southern Utah 1:07.85 1:09.20 2 9 Alven, Tileesa Cuyamaca 1:09.52 1:10.98 2 10 Houle, Ashley Southern Utah 1:07.52 1:11.55 1 11 Ikemoto, Brittani Cal St. San Marc 1:10.75 1:11.56 2 12 Bawkey, Mallory Cal St. San Marc 1:08.00 1:13.04 2 13 Taylor, Tanesha Unattached 1:08.00 1:14.78 2 14 Felder, Shannon Riverside 1:12.29 1:15.18 2 15 Dever, Katherin Palomar 1:24.44 1:18.55 2 -- Calton, Lauren Southern Utah 1:05.81 DNF 1

Women Pole Vault Open =================================================================================== Name Year Team Seed Finals =================================================================================== 1 Meissner, Jacqueline Unat-San Diego S 3.73m 3.66m 12-00.00 2 Vo, Katie San Diego St. 3.65m J3.66m 12-00.00 3 Sloyer, Christina UC San Diego 3.50m 3.41m 11-02.25 4 Brown, Marie San Diego St. 3.14m 3.31m 10-10.25 4 Ross, Kortney Unattached 3.37m 3.31m 10-10.25 6 LeFever, Donna UC San Diego 3.35m J3.31m 10-10.25 7 Tamura, Lyndly UC San Diego 3.50m J3.31m 10-10.25 8 McKissick, Abby Slippery Rock 3.20m 3.20m 10-06.00 9 Hanrahan, Brenda Riverside 3.20m 3.05m 10-00.00 10 Reppermund, Sarah Slippery Rock 3.20m J3.05m 10-00.00 11 Carnes, Lyndi Riverside 3.20m 2.75m 9-00.25 12 Miller, Alicia Slippery Rock 3.20m J2.75m 9-00.25 12 Conroy, Allison Slippery Rock 3.20m J2.75m 9-00.25 12 Drake, Kristin Cuyamaca 3.04m J2.75m 9-00.25 12 Ochs, Braelynn Cuyamaca 2.51m J2.75m 9-00.25 16 Said, Roxana Cal St. San Marc 2.90m J2.75m 9-00.25 -- DiBlasi, Lauren Cuyamaca 2.31m NH

Women Long Jump Open ======================================================================================== Name Year Team Seed Finals Wind ======================================================================================== 1 Bennett, Britney San Diego St. 5.46m 0.4 17-11.00 2 Kiper, Krista San Diego St. 5.05m 5.42m 2.1 17-09.50 3 Cook, April Coq. Cheetahs 5.08m 4.98m 3.6 16-04.25 4 Clark, Ashley Cal St. Dom. Hil 4.57m 4.94m 1.5 16-02.50 5 Seymour, Jasmine Riverside 4.99m 4.89m 2.9 16-00.50 6 Ayala, Caryn Palomar 3.98m 4.86m 1.8 15-11.50 7 Burge, Ashlee Riverside 4.69m 4.85m 2.2 15-11.00 8 Fu, Ashley Unattached 5.25m 4.71m 1.8 15-05.50 9 morse, brittney Unattached 4.63m 3.4 15-02.25 10 Julien, Erika SD Mesa 4.23m 4.62m 1.8 15-02.00 11 Iglehart, Bbigayle Cal St. Dom. Hil 4.76m 4.48m 2.1 14-08.50 12 Coleman, Pia Southwestern 4.38m 3.0 14-04.50 -- Wills, Tiana Riverside 4.74m FOUL

Women 3000 Meter Steeplechase Invit ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Kuehn, Amanda UC San Diego 11:15.00 11:29.66 2 Montgomery, Ashleigh UC San Diego 11:10.00 11:41.02 3 Baxter, Lynzee Southern Utah 11:35.00 11:46.28 4 Eborn, Kate Southern Utah 11:30.00 11:46.30 5 Davis, Hillory Western State 11:10.00 11:52.67 6 Minson, Steffi Southern Utah 11:35.00 11:55.22 7 Robinson, Alyssa San Diego St. 11:00.00 11:57.37 8 Tayrien, Alexandra Western State 11:35.00 12:00.96 9 Barajas, Lindsay San Diego St. 11:00.00 12:07.30 10 Lyle, Sarah Unat-Western Sta 11:50.00 12:12.04 11 Strouse, Catherine UC San Diego 11:45.00 12:18.00 12 Thompson, Caprice UC San Diego 12:15.00 12:41.86 13 Lundgren, Kristen Southern Utah 11:45.00 12:52.31 14 Violett, Sylvia Unat-Western Sta 12:01.00 12:53.67 15 Ayala, Reina Palomar 13:51.98 14:07.81

Women Javelin Throw Invit =================================================================================== Name Year Team Seed Finals =================================================================================== 1 Cornett, Jara South Florida 46.00m 44.12m 144-09 2 Dannhausen, Michele San Diego St. 39.14m 41.45m 136-00 3 Creer, Nicole Southern Utah 38.23m 40.70m 133-06 4 Moore, Amber Slippery Rock 38.51m 39.26m 128-10 5 Lombardo, Caitlin Slippery Rock 37.00m 36.76m 120-07 6 Madril, Amber Southern Utah 35.75m 36.40m 119-05 7 Fisher, Judith Cal St. Dom. Hil 35.05m 35.92m 117-10 8 Stoddard, Jackie Southern Utah 36.18m 35.30m 115-10 9 Olafsdottir, Kristin San Diego St. 34.80m 34.62m 113-07 10 Nordby, Karee Riverside 36.88m 33.41m 109-07 11 DeBarrows, Maria UC San Diego 34.56m 33.35m 109-05 12 Schulte, Jennifer Riverside 32.30m 29.61m 97-02 13 Williams, Sara South Florida 33.00m 28.11m 92-03 14 Bravo, Lindsey SD Mesa 21.74m 22.78m 74-09 15 Houle, Ashley Southern Utah 30.86m 22.77m 74-08 16 Fesuiai, Ta'asa Palomar 21.93m 22.68m 74-05 17 Rouzan, Cherie Palomar 24.15m 21.14m 69-04 18 Key, LaQuitta Southwestern 16.38m 17.08m 56-00 19 Bailey, Coutney Cuyamaca 18.61m 14.49m 47-06 20 Rosillo, Alison Southwestern 14.57m 14.46m 47-05 -- Watson, Shana San Diego St. 30.48m FOUL

Men 100 Meter Dash Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= 1 Walker, Billy Cal St. San Marc 10.77 10.73 2.5 1 2 Auberry, Daniel Riverside 10.70 10.77 2.5 1 3 Greer, Duke Riverside 10.75 10.81 2.5 1 4 Winkler, Nathan Unat-Concordia ( 10.89 10.85 2.5 1 5 Jamison, Josiah US Paralympics 11.20 11.14 1.8 3 6 brown, davon Unattached 10.60 11.15 2.5 1 7 Slade, Roland Cuyamaca 11.00 11.16 0.6 2 8 Lee, Dajuan Riverside 10.96 11.18 4.2 5 9 Hendricks, Eric Southern Utah 11.08 11.24 0.6 2 10 McDougal, Thomas Cal St. San Marc 11.00 11.25 0.6 2 10 Mitchell, Royal US Paralympics 11.00 11.25 0.6 2 12 Coffey, Christopher Unattached 10.70 11.28 2.5 1 13 Sylvia, Austin Cal St. San Marc 11.00 11.31 0.6 2 14 Rainey, Leonard Southwestern 11.40 11.32 1.8 3 15 Akina, Kai'he Southern Utah 11.05 11.39 0.6 2 16 Tarver, Mike Cuyamaca 11.45 11.42 1.8 3 17 Wasowski, Kuba Cal St. San Marc 11.00 11.45 0.6 2 17 Shadeck, Nate Slippery Rock 11.42 11.45 1.8 3 19 Leonetti, Mike Unat-Concordia ( 11.21 11.46 1.8 3 20 Douglas, Greg SD Mesa 11.47 4.2 5 21 Hamed, John Slippery Rock 11.70 11.52 2.4 4 22 Michel, Chris Cal St. San Marc 11.50 11.55 2.4 4 23 Nakanelua, Kelsey Unattached 11.10 11.57 0.6 2 24 Thompson, Tracy Cuyamaca 11.46 11.62 1.8 3 25 Banks, Jonathan Unattached 11.30 11.69 1.8 3 26 Trinh, Steven UC San Diego 11.40 11.77 1.8 3 27 Weaver, Cameron Southwestern 11.70 11.90 2.4 4 28 Lucas, Phil lucas 12.20 11.95 4.2 5 29 Alarcon, Felix Southwestern 11.76 11.96 2.4 4 30 Thomas, Jason UC San Diego 11.50 12.06 1.8 3 31 Hammond, Kamar Southwestern 12.07 4.2 5 32 Gillette, Elexis US Paralympics 12.00 12.08 2.4 4 33 Williams, Wes US Paralympics 12.00 12.15 2.4 4 34 Fields, Jerrod US Paralympics 12.00 12.31 2.4 4 35 Levine, Spencer SD Mesa 12.38 4.2 5 36 Thompson, Brandon Southwestern 12.45 4.2 5 37 millerbis, alvin Unattached 11.70 12.85 2.4 4 38 Paguirigan, Richard Southwestern 13.77 13.21 4.2 5 39 De La Torre, Fernando SD Mesa 13.75 4.2 5 40 Green, Dimitri SD Mesa 15.32 14.91 4.2 5 41 Tibbs, Casey US Paralympics 11.66 14.94 2.4 4 -- Thompson, Alex Southwestern 11.20 FS 0.6 2 -- Richardson, Shaka Southern Utah 10.89 FS 2.5 1 -- Marshall, Armante South Florida 10.62 DNF 2.5 1

Men 200 Meter Dash Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= 1 Winkler, Nathan Unat-Concordia ( 21.98 22.16 -0.2 1 2 Fontus, Gregory South Florida 21.65 22.17 -0.2 1 3 Ruff, D'Andre South Florida 21.88 22.27 -0.2 1 4 Slade, Roland Cuyamaca 22.74 22.55 -0.2 1 5 Chin, Tang-Yik Unattached 21.50 22.58 -0.2 1 6 Rodgers, Kevin Riverside 22.40 22.71 -0.2 1 7 Thompson, Alex Southwestern 22.90 22.75 0.4 2 8 Sylvia, Austin Cal St. San Marc 23.00 22.87 0.4 2 9 Bolden, Steven Southwestern 22.35 22.88 -0.2 1 10 Coulombe, Ben Unat-Concordia ( 22.89 22.90 0.4 2 11 Tarver, Mike Cuyamaca 23.28 23.07 0.5 5 12 Russell, Eric Unattached 24.30 23.09 0.5 5 13 Richardson, Shaka Southern Utah 22.47 23.13 -0.2 1 14 Leonetti, Mike Unat-Concordia ( 23.08 23.18 0.4 2 15 Jones, Christopher Fullerton 23.17 23.24 0.4 2 16 Russell, Jeffery Riverside 23.11 23.29 0.4 2 17 Akina, Kai'he Southern Utah 22.86 23.30 0.4 2 18 Ortiz-, Angel Unattached 22.99 23.41 0.4 2 19 Tibbs, Casey US Paralympics 23.50 23.46 -0.4 3 20 Michel, Chris Cal St. San Marc 23.60 23.58 -0.4 3 21 Horsman, Joe San Diego 24.20 23.75 -0.4 3 22 Douglas, Greg SD Mesa 24.29 23.79 -0.3 4 23 Banks, Jonathan Unattached 23.50 23.83 -0.4 3 24 Eisner, Blaze Unattached 23.20 23.85 -0.4 3 25 Weaver, Cameron Southwestern 25.00 24.25 -0.3 4 26 Alarcon, Felix Southwestern 24.37 24.54 -0.3 4 27 Humphries, Tyrone Southwestern 24.74 0.5 5 28 Thomas, Jason UC San Diego 23.90 24.77 -0.4 3 29 Metz, Steve South Bay TC 24.30 24.79 -0.3 4 30 Gillette, Elexis US Paralympics 25.00 24.90 -0.3 4 31 Williams, Wes US Paralympics 25.00 24.93 -0.3 4 32 Levine, Spencer SD Mesa 25.33 0.5 5 33 Fields, Jerrod US Paralympics 25.50 25.83 -0.3 4 34 Nicholas, Norman South Florida 22.60 25.97 -0.2 1 35 Thompson, Brandon Southwestern 26.63 26.30 -0.3 4 36 Paguirigan, Richard Southwestern 27.75 27.77 -0.3 4 37 De La Torre, Fernando SD Mesa 27.92 27.92 0.5 5 -- Wilson, Anthony Southwestern 24.00 DNF -0.4 3

Men 400 Meter Dash Open ============================================================================ Name Year Team Seed Finals H# ============================================================================ 1 Allen, Isiaih Cuyamaca 50.07 49.51 2 2 Stein, Nicholas Cal St. San Marc 49.98 49.86 1 3 Collins, Jon Sheffield Elite 49.30 49.99 1 4 Bolden, Steven Southwestern 50.01 50.06 2 5 Fortunato, Gabe Slippery Rock 50.11 50.07 2 6 Ward, Louis Cuyamaca 50.90 50.10 2 7 VanArsdol, Kelly Southern Utah 49.25 50.25 1 8 Smith, Damien Unattached 49.20 50.37 1 9 Coulombe, Ben Unat-Concordia ( 49.96 50.87 1 10 Maypole, Ben Unattached 49.54 51.26 1 11 Dieffenbach, Bryan UC San Diego 50.50 51.37 2 12 Aguilar, Edwin Southwestern 51.50 51.74 3 13 Finn, Jarred Southern Utah 49.95 51.75 1 14 Garvey, Anthony Cuyamaca 51.80 51.84 3 15 moore, carlos Cheetah Internat 48.33 51.93 1 16 Russell, Jeffery Riverside 50.85 52.55 2 17 Zanella, Tony South Florida 50.90 52.60 2 18 Robinson, Sid Cal St. San Marc 51.80 52.67 3 19 Williams, Andrew Cuyamaca 51.77 52.70 3 20 Jones, Christopher Fullerton 51.40 52.73 2 21 Brooks, Kianie Cuyamaca 51.00 52.80 2 22 Wert, Brady Slippery Rock 52.50 54.03 3 23 Rose, Mike Slippery Rock 52.50 54.13 3 24 Carillo, AJ San Diego 52.00 54.55 3 25 Wilson, Anthony Southwestern 52.00 54.80 3 26 Anderson, Collin Slippery Rock 54.00 57.07 4 27 Berry, Kettrell San Diego Master 52.50 57.53 3 28 Dana, John Cuyamaca 1:01.07 4 29 Owens-Shelton, Casey Cuyamaca 1:01.44 4

Men 800 Meter Run Open ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Jacobs, Chris San Diego 2:01.00 2:03.88 2 Norman, Ronnie Fullerton 2:03.84 2:03.91 3 Vagas, Joshua Southwestern 2:02.00 2:04.06 4 Aguilar, Edwin Southwestern 2:07.21 2:06.17 5 Carillo, Jaime Cal St. San Marc 2:00.00 2:07.16 6 Valadez, Diego Cuyamaca 2:08.00 2:08.87 7 Ertz, Chris Cuyamaca 2:04.00 2:09.07 8 Costales, Francisco Southwestern 2:13.00 2:11.10 9 Chavez, Arthur Cuyamaca 2:08.00 2:14.92 10 Smith, Alton Southwestern 2:34.92

Men 1500 Meter Run Open ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Becijos, Ryan UC San Diego 4:08.00 4:08.33 2 Lopez, Jose Southwestern 4:09.00 4:10.08 3 Lee, John Southern Utah 4:12.00 4:13.29 4 Hernandez, Joaquin Fullerton 4:19.00 4:17.36 5 Graham, Will San Diego Christ 4:27.15 4:20.85 6 Poffenbarger, Mike Cuyamaca 4:12.00 4:22.06 7 Barrios, Louis San Diego 4:30.00 4:36.46 8 Espinoza, Juan Unattached 4:35.00 4:38.54 9 Werring, Kai San Diego Christ 4:40.00 4:51.33

Men 110 Meter Hurdles Open ================================================================================= Name Year Team Seed Finals Wind H# ================================================================================= 1 King, Kenny Riverside 15.36 15.12 2.9 1 2 Harper, Lavar Cuyamaca 15.80 15.35 2.9 1 3 Novick, Eric Slippery Rock 15.83 15.82 2.9 1 4 Collins, Jon Sheffield Elite 15.90 15.85 2.9 1 5 McCargo, Carl Riverside 15.88 15.88 2.9 1 6 Brown, Patrick Cuyamaca 15.50 15.96 2.9 1 7 Anderson, Anthony Riverside 15.86 16.05 2.9 1 8 Johnson, Stephen UC San Diego 15.85 16.11 2.9 1 9 Eaton, Michael Cuyamaca 15.96 16.26 4.1 2 10 Jafarzade, Soha UC San Diego 15.91 16.28 4.1 2 11 Stefan, Bryan Southwestern 16.30 16.44 4.1 2 12 Allen, David Slippery Rock 16.47 16.50 4.1 2 13 Ledezma, Samuel Southwestern 17.03 16.61 2.0 3 14 Wert, Brady Slippery Rock 16.00 16.75 4.1 2 15 Rose, Mike Slippery Rock 16.00 17.12 4.1 2 16 Root, Jeremy Cuyamaca 16.80 17.19 2.0 3 17 Springall, Brent Southern Utah 16.54 17.57 4.1 2 18 Spradlin, AJ Cuyamaca 17.69 2.0 3 19 Zanella, Tony South Florida 16.12 17.71 4.1 2 20 Stone, Cameron Cuyamaca 16.85 18.59 2.0 3 21 Anderson, Collin Slippery Rock 18.00 20.90 2.0 3

Men 400 Meter Hurdles Open ============================================================================ Name Year Team Seed Finals H# ============================================================================ 1 Jeter, Samuel Riverside 54.33 53.92 1 2 Shadeck, Nate Slippery Rock 54.76 53.98 1 3 Ferguson, Alfonso South Florida 54.88 56.20 3 4 Brown, Patrick Cuyamaca 56.00 56.43 1 5 Coleman, Nicholas Unattached 54.17 56.71 1 6 Ledezma, Samuel Southwestern 59.29 57.33 2 7 Stefan, Bryan Southwestern 57.81 57.34 2 8 Anderson, Anthony Riverside 57.27 57.53 1 9 Novick, Eric Slippery Rock 59.05 57.89 2 10 Gutierrez, Bersain Southwestern 57.12 58.11 1 11 Jones, Cam Southern Utah 55.46 58.19 1 12 Allen, David Slippery Rock 58.15 59.63 2 13 Root, Jeremy Cuyamaca 57.42 59.64 1 14 Stone, Cameron Cuyamaca 59.27 59.96 2 15 Whitten, Ben Slippery Rock 59.68 1:00.08 3 16 Cornejo, Carlos Fullerton 59.50 1:00.47 2 17 Killikelly, Xzavia Southwestern 1:02.45 1:01.84 3 -- Spradlin, AJ Cuyamaca 59.00 DNF 2 -- Eaton, Michael Cuyamaca 58.80 DNF 2

Men Pole Vault Open =================================================================================== Name Year Team Seed Finals =================================================================================== 1 Ly, Thahn Cuyamaca 4.34m 4.47m 14-08.00 2 Freund, David Cal St. San Marc J4.47m 14-08.00 3 Tray, Tim Slippery Rock 4.11m J4.47m 14-08.00 4 Jankowski, Tim Unattached J4.47m 14-08.00 5 Corbett, Corey Slippery Rock 4.11m 4.22m 13-10.00 6 Beavers, Beau Unattached J4.22m 13-10.00 7 Watley, Eric Riverside 4.11m 4.07m 13-04.25 8 Rose, Mike Slippery Rock 4.11m J4.07m 13-04.25 9 Miller, Bernie RockBack 4.30m 3.92m 12-10.25 10 Richards, Sean Cal St. San Marc 3.85m J3.92m 12-10.25 11 Stevens, Doug Cuyamaca 3.96m 3.72m 12-02.50 11 Harrow, Matthew Cal St. San Marc 4.05m 3.72m 12-02.50 13 Root, Jeremy Cuyamaca 3.88m J3.72m 12-02.50 -- Anderson, Collin Slippery Rock NH -- Dawes, Brandon Unattached 3.80m NH -- Callen, Shawn Unattached 4.41m NH -- McGrath, Jeremy Unattached 3.98m NH -- Smith, Brendan Cuyamaca 3.73m NH -- Beukers, Jared Southern Utah 4.45m NH -- Hess, James Cal St. San Marc 3.81m NH

Men Long Jump Open ======================================================================================== Name Year Team Seed Finals Wind ======================================================================================== 1 Pringle, Ryan Southern Utah 6.11m 6.27m 4.2 20-07.00 2 Scott, Devon Southwestern 6.23m NWI 20-05.25 3 Tibbs, Casey US Paralympics 6.32m 6.22m 3.7 20-05.00 4 Draper, Terrace Slippery Rock 6.24m 6.13m 2.1 20-01.50 5 Horsman, Joe San Diego 5.45m 6.12m NWI 20-01.00 5 Trinh, Steven UC San Diego 6.17m 6.12m 2.6 20-01.00 7 Thompson, Tracy Cuyamaca 6.09m 5.88m NWI 19-03.50 7 Strauther, Aaron Riverside 6.14m 5.88m 1.5 19-03.50 9 Hammond, Kamar Southwestern 6.22m 5.58m 4.2 18-03.75 10 Killikelly, Xzavia Southwestern 6.01m 5.57m NWI 18-03.25 11 Humphries, Tyrone Southwestern 6.24m 5.44m 1.5 17-10.25 12 Hunter, Terrence Riverside 6.01m 5.20m NWI 17-00.75

Men 3000 Meter Steeplechase Invit ========================================================================= Name Year Team Seed Finals ========================================================================= 1 Mullender, Max UC San Diego 9:45.00 9:44.23 2 LeVieux, Jake UC San Diego 9:30.00 9:52.72 3 Houle, Nate Southern Utah 9:30.00 9:54.88 4 Barrus, Ryan Southern Utah 9:45.00 10:13.84

Men Javelin Throw Invit =================================================================================== Name Year Team Seed Finals =================================================================================== 1 Baldwin, Jason Southwestern 59.37m 57.89m 189-11 2 Weilert, Chris Unattached 56.46m 185-03 3 Collins, Jon Sheffield Elite 55.77m 54.96m 180-04 4 Scelzi, Grant South Florida 57.00m 53.67m 176-01 5 Hardic, Nate Slippery Rock 62.38m 53.30m 174-10 6 Alouise, Nick Slippery Rock 55.00m 51.66m 169-06 7 Gonzales, Lance Riverside 57.86m 49.95m 163-10 8 Hansen, John Unattached 52.52m 48.90m 160-05 9 Tate, Steve-o SD Mesa 50.31m 48.65m 159-07 10 Macks, Dan UC San Diego 57.91m 46.39m 152-02 11 Nielson, Rob Southern Utah 51.94m 45.91m 150-07 12 Thompson, Lane Cuyamaca 39.52m 42.53m 139-06 13 McCargo, Carl Riverside 51.56m 42.03m 137-11 14 Beukers, Jared Southern Utah 48.84m 41.63m 136-07 15 Ledbetter, Forrest Southern Utah 48.57m 41.13m 134-11 16 Worthington, Reid Fullerton 46.17m 40.58m 133-02 17 Dion, Kellen Cuyamaca 46.12m 40.48m 132-10 18 Springall, Brent Southern Utah 48.97m 39.54m 129-09 19 King, Kenny Riverside 42.90m 38.82m 127-04 20 Ledezma, Samuel Southwestern 31.75m 35.40m 116-02 21 Dana, John Cuyamaca 24.91m 23.48m 77-00 -- Killikelly, Xzavia Southwestern FOUL