Saturday, Dec 6
Red and Black All-Comers Meet
San Diego, Calif.
10:00 AM PT
Friday, Jan 16
NAU Friday Night Duals
Flagstaff, Ariz.
TBA 
Friday, Jan 30
Armory Track Invitational
New York, N.Y.
9:30 AM ET
more events
Twitter
  • Loading Tweets...
    1 second ago
Final Results - 26th Annual Aztec Track & Field Classic

Licensed to San Diego Imperial Co. USATF Assoc. - Organization License
                                        Hy-Tek's Meet Manager 4/7/2004 12:36 PM
                 SDSU Aztec Track & Field Classic - 3/20/2004
                                     SDSU
                                   3/20/2004
                                    Results

Women 100 Meter Dash ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Dyer, Tonette Sdsu 11.49 11.43 1.1 1 2 McKelvy-Jones, Miesha Sheffield Elite 11.21 11.50 1.1 1 3 Smedley, Melinda Sheffield Elite 11.41 11.75 1.1 1 4 Ned, Terica Riverside 11.70 11.76 1.1 1 5 baldwin, jasmine So. Cal Cheetahs 11.75 11.80 1.1 1 6 Edwards, Angel Unattached 12.44 12.17 1.5 2 7 Fulford, Vonnie Sdsu 12.05 12.22 1.5 2 8 McNair, Bianca Sdsu 12.03 12.24 1.5 2 9 Griffin, Jillita Sdsu 12.10 12.32 1.5 2 10 Heron, Heather Sdsu 12.01 12.41 1.1 1 11 Emmons, Cortney Mt. Sac 12.40 12.48 1.5 2 12 Samuels, Lynnae Unattached 12.32 12.53 1.5 2 13 Isais, Selene Unattached 12.90 12.56 1.5 3 14 Salahuddin, Hollis Silver State Jag 11.85 12.60 1.1 1 15 Howell, Magnolia Mt. Sac 12.58 12.69 1.5 3 16 Bush, Latisha Riverside 12.60 12.78 1.5 3 17 Davidson, Adrianna Riverside 12.60 12.89 1.5 3 18 Lewis, Abina Riverside 12.60 12.90 1.5 3 19 Clouse, Jennifer Concordia Irvine 12.90 12.91 1.5 3 20 Nagel, Kirsten Middlebury 13.30 13.61 1.9 4 21 Coronado, Danitza Unattached 13.10 13.74 1.9 4 22 Beise, Andrea Alliant Internat 13.84 13.77 1.9 4 23 Robinson, Naema Riverside 12.65 13.83 1.5 3 24 Berkowitz, Sarah Middlebury 13.40 14.24 1.9 4 25 Maquire, Kelly Fredonia State 12.54 14.27 1.5 3 26 Baisley, Alex Fredonia State 14.35 NWI 5 27 Blackshear, Nyxica SD Mesa 14.56 14.86 NWI 5 -- Coutinho, Geisa Unattached 11.58 DNF 1.1 1 -- Robinson, Katrena Cal St. San Marc 13.20 DNF 1.9 4

Women 200 Meter Dash ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Dyer, Tonette Sdsu 23.52 23.2h -0.6 1 2 Smedley, Melinda Sheffield Elite 23.10 23.5h -0.6 1 3 baldwin, jasmine So. Cal Cheetahs 23.90 23.8h -0.6 1 4 Coutinho, Geisa Unattached 23.10 24.2h -0.6 1 5 Burrell, Shelia High Performance 24.00 24.5h -0.6 1 6 Edwards, Angel Unattached 25.73 24.6h -1.6 2 7 McNair, Bianca Sdsu 24.42 24.7h -0.6 1 8 Fulford, Vonnie Sdsu 25.19 24.9h -1.6 2 9 Griffin, Jillita Sdsu 25.23 25.0h -1.6 2 9 Nassar, Astrid So. Cal Cheetahs 24.02 25.0h -0.6 1 11 Emmons, Cortney Mt. Sac 25.80 25.3h -0.8 3 12 Singleton, Ila Mt. Sac 25.82 25.4h -0.8 3 12 Givens, Hollann Sdsu 24.77 25.4h -0.6 1 14 Isais, Selene Unattached 26.20 25.6h -0.8 3 14 Howell, Magnolia Mt. Sac 25.28 25.6h -1.6 2 16 Clouse, Jennifer Concordia Irvine 25.60 25.70 -1.6 2 17 Hogg, Jini Sheffield Elite 24.40 25.8h -0.6 1 17 Fromer, Daniela SD Mesa 25.75 25.8h -1.6 2 19 Hines, Alisha Scottsdale CC 25.00 26.0h -1.6 2 19 Salahuddin, Hollis Silver State Jag 25.25 26.0h -1.6 2 21 Davidson, Adrianna Riverside 26.50 26.1h -0.8 3 22 Bush, Latisha Riverside 26.50 26.6h -0.8 3 23 Bryant, Denisha SD Mesa 26.97 26.7h 1.0 4 24 Gooden, Dominque Mt. Sac 26.14 27.1h -0.8 3 25 Milks, Stephanie Fredonia State 28.01 27.3h -0.1 5 26 Jefferson, Meosha Cuyamaca 28.00 27.50 1.0 4 26 Nagel, Kirsten Middlebury 27.50 27.5h 1.0 4 26 Lawson, Fayanne Cuyamaca 28.00 27.5h 1.0 4 29 Whiteside, Megan Chapman 29.00 27.8h -0.1 5 30 Earle, Marrisa Cuyamaca 28.00 28.3h -0.1 5 31 Beimes, Lindsay Concordia Irvine 29.60 28.4h -0.1 5 32 Grantling, Bernadette SD Mesa 28.5h 1.3 6 32 Salek, Stephanie Middlebury 28.00 28.5h 1.0 4 34 Morse, Krista Fredonia State 28.30 29.4h -0.1 5 34 Baisley, Alex Fredonia State 29.06 29.4h -0.1 5 36 Beise, Andrea Alliant Internat 28.23 29.6h -0.1 5 37 Parkans, Karly Paradise Valley 30.37 29.8h -0.1 5 38 Blackshear, Nyxica SD Mesa 30.89 30.5h 1.3 6 38 Torres, Alicia Southwestern 30.5h 1.3 6 40 Maquire, Kelly Fredonia State 28.56 30.6h -0.1 5

Women 400 Meter Dash =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Dyer, Tonette Sdsu 52.41 52.58 1 2 Taylor, Brenda Sheffield Elite 52.63 53.01 1 3 Addy, Megan Sheffield Elite 53.65 54.04 1 4 Hogg, Jini Sheffield Elite 53.09 55.18 1 5 Boyd, Larnie Sdsu 55.02 55.24 1 6 Wilson, Linetta South Bay TC 53.63 55.62 1 7 Mills, Tanisha Sheffield Elite 53.98 55.71 1 8 McNair, Bianca Sdsu 54.60 56.05 1 9 Ireland, Nicole Sdsu 52.91 56.35 1 10 Givens, Hollann Sdsu 56.06 56.79 2 11 Carmier, Nicole Sdsu 56.99 57.10 2 12 Titus, Jamillah Sdsu 56.54 58.11 2 13 Samuels, Lynnae Unattached 58.00 58.50 2 14 Clouse, Jennifer Concordia Irvine 59.10 59.03 3 15 Duncan, Jackie Sdsu 58.26 59.80 2 16 Rothert, Nicole Sdsu 58.45 59.99 2 17 Hines, Alisha Scottsdale CC 58.40 1:00.32 2 18 Bolger, Christine Middlebury 1:02.00 1:00.54 4 19 Bryant, Denisha SD Mesa 59.00 1:00.77 3 20 Cendejas, Tassia Mt. Sac 58.17 1:00.96 2 21 Perry, Kelsey Paradise Valley 1:01.52 1:01.09 3 22 Ryan, Kelli Concordia Irvine 59.90 1:01.63 3 23 Flanders, Alice Middlebury 1:02.00 1:01.86 4 24 Underwood, Latasha Riverside 1:03.30 1:02.90 4 25 Marks, Christina Cuyamaca 1:00.00 1:03.11 3 26 Butler, Beth Middlebury 1:02.00 1:04.07 3 27 Milks, Stephanie Fredonia State 1:03.44 1:04.14 4 28 Rydberg, Amber Middlebury 1:06.00 1:04.63 5 29 Chevalier, Dominique Chapman 1:04.00 1:05.46 4 30 Grantling, Bernadette SD Mesa 1:08.00 1:06.85 5 31 Parkans, Karly Paradise Valley 1:06.85 1:10.04 5

Women 800 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Wilson, Linetta South Bay TC 2:06.00 2:09.9h 2 Rhetta, Sherron South Bay TC 2:10.05 2:10.7h 3 Boyd, Larnie Sdsu 2:12.00 2:12.1h 4 Johnson, Nykeia So. Cal Cheetahs 2:12.04 2:13.3h 5 Carmier, Nicole Sdsu 2:12.00 2:13.6h 6 Titus, Jamillah Sdsu 2:08.90 2:13.9h 7 Galasky, Sara Scottsdale CC 2:12.80 2:15.4h 8 Goonetilleke, Jeanelle Concordia Irvine 2:16.10 2:17.5h 9 Duncan, Jackie Sdsu 2:12.00 2:18.1h 10 Tyson, Celeste Sdsu 2:15.00 2:23.1h 11 Bradley, Aimee Cal St. San Marc 2:25.00 2:25.5h 12 Gambino, Megan Middlebury 2:24.00 2:26.2h 13 Olivas, Amy Scottsdale CC 2:22.80 2:26.4h 14 Ragland, Savannah Scottsdale CC 2:18.40 2:27.1h 14 Smith, Laura Middlebury 2:26.00 2:27.1h 16 Ojeda, Bertha Alliant Internat 2:24.00 2:27.9h 17 McNamara, Rachel Fredonia State 2:25.77 2:30.7h 18 Wilborn, Camille Cal St. San Marc 2:27.00 2:31.5h 19 Crampton, Kelly Chapman 2:50.00 2:31.8h 20 Moore, Laura Riverside 2:25.00 2:32.6h 21 Jephcot, Beverly Speedwest 2:36.20 2:35.6h 22 Sanders, Laura Alliant Internat 2:34.00 2:36.6h 23 Ross, Frances Chapman 2:47.00 2:37.8h 24 Sime, Jennifer Fredonia State 2:26.00 2:38.6h 25 Sanders, Dora Alliant Internat 2:32.00 2:39.2h 26 Veltz, Kristen Fredonia State 2:42.8h 27 Pendl, Dani Fredonia State 2:35.00 2:43.1h 28 Dron, Amanda Fredonia State 2:46.5h 29 Tramp, Ashley Fredonia State 2:40.00 2:48.2h 30 Martin, Jennifer Fredonia State 2:49.1h 31 Tolley, Diana Cuyamaca 3:00.00 3:00.2h 32 Hernandez, Lynn Cuyamaca 3:35.94 3:24.7h -- Bombaci, Rachel SD Mesa 2:35.00 NT

Women 1500 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Manzer, Jessica Middlebury 4:35.27 4:36.62 2 Jones, Ava Orange Coast 4:47.60 4:38.14 3 Davis, Janette Unattached 4:49.38 4:46.06 4 Garton, Ann Orange Coast 5:01.00 4:46.75 5 Valdez, Ludi Orange Coast 5:03.60 4:52.81 6 Stalker, Lindsay Ucsd 4:55.58 4:54.39 7 Mariscal, Felisha Cal St. San Marc 5:00.00 4:54.96 8 Cardenas, Maria Mt. Sac 4:53.65 4:56.15 9 Tyson, Celeste Sdsu 4:50.00 4:56.81 10 Glover, Margery Middlebury 4:45.00 4:57.40 11 Acosta, Michelle Mt. Sac 5:00.00 4:59.55 12 Montoya, Sandra Orange Coast 4:59.11 4:59.78 13 Giddings, Andrea Middlebury 4:52.00 5:01.43 14 Ojeda, Bertha Alliant Internat 5:00.00 5:01.94 15 Huerta, Jessica Orange Coast 5:06.30 5:02.19 16 Kaeger, Yenissa Unattached 5:10.00 5:05.01 17 Sather-Sperry, Caren Moorpark 5:18.30 5:09.51 18 Vo, Emilie Orange Coast 5:16.10 5:11.12 19 Crampton, Kelly Chapman 5:20.00 5:11.32 20 Sanders, Laura Alliant Internat 5:18.00 5:12.76 21 Chavez, Cassandra U-Usd 5:10.00 5:13.30 22 Gattrell, Natalie Concordia Irvine 5:10.00 5:13.99 23 Gleason, Desarae Scottsdale CC 4:55.30 5:15.43 24 Hill, Kristina Cal St. San Marc 5:10.00 5:15.47 25 Cartaya, Erin Usd 5:25.00 5:17.38 26 Groch, Jessica Scottsdale CC 5:17.50 5:20.48 27 Marcias, Ada Southwestern 5:30.00 5:23.30 28 Sanchez, Alejandra Moorpark 5:35.40 5:23.59 29 Smith, Amy Mt. Sac 5:14.42 5:23.61 30 Bolivar, Cassandra Scottsdale CC 5:12.21 5:24.09 31 Goettsch, Brittany Chapman 5:30.00 5:25.84 32 Sanders, Dora Alliant Internat 5:15.00 5:28.06 33 Jesse, Tracey Mt. Sac 5:02.80 5:28.44 34 Sime, Jennifer Fredonia State 5:40.00 5:29.85 35 Quisenberry, Naomi Mt. Sac 5:15.04 5:30.73 36 Payton, Jessica Scottsdale CC 5:24.30 5:36.33 37 Froistad, Lisa Cuyamaca 5:30.00 5:39.00 38 Fernandez, Melissa Scottsdale CC 5:27.69 5:40.17 39 Hoffman, Jessica Cuyamaca 5:40.00 5:46.04 40 Cruz, Maria Moorpark 5:45.90 5:47.76 41 Romo, Sarah Concordia Irvine 5:45.00 5:52.03 42 Ross, Frances Chapman 5:35.00 8:25.09

Women 5000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bylander, Stephanie Adams State 16:49.25 17:17.9h 2 Lara, Christina Mt. Sac 17:41.00 17:55.3h 3 Cuadra, Christal Sdsu 18:59.00 18:05.8h 4 Acosta, Michelle Mt. Sac 19:00.00 18:06.7h 5 Serna, Rose Southwestern 17:47.83 18:24.8h 6 Palmer, Sharon Paradise Valley 18:29.93 18:35.5h 7 Schmidt, Mindy Quest Club 18:50.00 18:35.9h 8 Fairing, Christian Sdsu 18:45.00 18:45.7h 9 Lyon, Makely Middlebury 18:45.00 18:53.2h 10 Pendl, Dani Fredonia State 19:22.88 19:13.8h 11 Lambert, Darcee Paradise Valley 19:10.27 19:14.2h 12 Veltz, Kristen Fredonia State 19:22.60 13 Reyes-Gutierrez, celene Southwestern 19:30.00 19:36.2h 14 Smith, Amy Mt. Sac 19:15.00 19:39.6h 15 Amster, Julie Sdsu 19:42.15 19:42.9h 16 Cates, Sara Sdsu 20:20.00 20:02.1h 17 Gamboa, Toni Mt. Sac 19:52.20 20:03.0h 18 Dron, Amanda Fredonia State 20:00.00 20:17.8h 19 Joller, Emily Sdsu 20:50.00 20:29.3h 20 Martin, Jennifer Fredonia State 20:49.2h 21 Tramp, Ashley Fredonia State 19:25.77 20:58.2h 22 Wright, Monica Paradise Valley 23:46.33 22:11.0h 23 Furlong, Erin Chapman 21:20.00 23:02.5h

Women 100 Meter Hurdles ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Heron, Heather Sdsu 13.61 13.69 -1.9 1 2 Burrell, Shelia High Performance 13.50 14.09 -1.9 1 3 Miller, Leslie Sheffield Elite 13.99 14.35 -1.9 1 4 Samuels, Lynnae Unattached 13.73 14.50 -1.9 1 5 Anderson, Alexandria Unattached 14.80 15.15 -1.9 1 6 Polischuk, Janine Sdsu 14.85 15.23 -1.9 1 7 Afenir, Meggie Cal St. San Marc 15.20 15.34 -1.9 1 8 Griffin, Liesl Unattached 14.90 15.45 -1.9 1 9 Chatterfield, Taliah Cal St. San Marc 15.66 15.90 -1.9 1 10 Oliver, Erin Middlebury 16.20 16.2h -0.9 2 11 McGhehey, Sarah Concordia Irvine 15.93 16.7h -0.9 2 12 Morse, Krista Fredonia State 16.55 17.0h -0.9 2 13 Coronado, Danitza Unattached 17.20 17.3h -0.9 2 14 Beimes, Lindsay Concordia Irvine 17.34 17.56 -1.3 3 15 Kroh, Kym Riverside 17.00 17.6h -0.9 2 16 Rogers, Britney Paradise Valley 18.69 17.96 -1.3 3 17 Greenfield, Maryam Moorpark 16.78 18.0h -0.9 2 18 Sweazey, Melissa Fredonia State 16.55 18.3h -0.9 2 19 Hansard, Audra Chapman 20.10 21.18 -1.3 3

Women 400 Meter Hurdles =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Taylor, Brenda Sheffield Elite 54.97 55.9h 1 2 Addy, Megan Sheffield Elite 56.49 56.8h 1 3 Mills, Tanisha Sheffield Elite 56.12 59.0h 1 4 Ireland, Nicole Sdsu 56.10 59.6h 1 5 Heron, Heather Sdsu 1:02.00 1:00.3h 1 6 Jimenez, Abril Cal St. San Marc 1:06.00 1:02.3h 2 7 Rembert, Meka Unattached 57.00 1:04.1h 1 8 Perry, Kelsey Paradise Valley 1:04.31 1:04.3h 2 9 Porter, Maryanne Middlebury 1:03.40 1:05.3h 1 10 Davis, Ashleigh Cal St. San Marc 1:07.00 1:05.6h 2 11 Wilson, Clara Ucsd 1:02.65 1:06.2h 1 12 Rothert, Nicole Sdsu 1:04.00 1:07.2h 2 13 Geider, Hanni Orange Coast 1:06.06 1:07.3h 2 14 Polischuk, Janine Sdsu 1:03.00 1:07.5h 1 15 Thacker, Melissa Middlebury 1:07.00 1:09.7h 2 16 Underwood, Latasha Riverside 1:09.60 1:10.1h 3 17 Williams, Allison Middlebury 1:07.00 1:12.8h 2 18 Greenfield, Maryam Moorpark 1:09.53 1:13.9h 3 19 Jensen, Tiffany Chapman 1:14.00 1:14.0h 3 20 Geider, Jasmine Orange Coast 1:08.11 1:14.5h 2 21 Anderson, Nancy Concordia Irvine 1:16.00 1:18.5h 3 22 Lewis, Candice Unattached 1:05.10 1:20.8h 2

Women 3000 Meter Steeplechase ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Nilsson, Marie Sdsu 11:00.00 10:33.3h 2 Fronczyk, Kassandra Paradise Valley 11:43.59 11:24.4h 3 Valdez, Ludi Orange Coast 12:16.00 11:34.7h 4 Fodor, Tina Sdsu 12:00.00 11:48.4h 5 Harmon, Sereena Paradise Valley 11:58.55 11:51.00 6 Stevens, Brenda Ucsd 12:05.00 12:06.3h 7 Nesvik, Jeanine Paradise Valley 12:20.79 12:10.5h 8 Fitzpatrick, Angie Sdsu 12:14.52 12:14.2h 9 Miller, Nina Ucsd 12:10.00 12:18.2h 10 Cardenas, Maria Mt. Sac 11:45.60 12:24.8h 11 Alder, Jane Orange Coast 12:32.65 12:34.5h 12 Morgan, Alison Fredonia State 13:12.2h 13 Castaneda, Jocelyn Moorpark 12:51.90 13:33.4h 14 Hoffman, Jessica Cuyamaca 14:00.00 13:35.0h 15 Froistad, Lisa Cuyamaca 13:00.29 13:46.4h -- Quisenberry, Naomi Mt. Sac 12:08.70 DNF

Women 4x100 Meter Relay =================================================================================== School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Sheffield Elite 'A' 44.20 44.69 1 1) Smedley, Melinda 2) Mills, Tanisha 3) Hogg, Jini 4) McKelvy-Jones, Miesha 2 San Diego State University 'A' 44.78 45.46 1 1) Fulford, Vonnie 2) Dyer, Tonette 3) Heron, Heather 4) Ireland, Nicole 3 Riverside Community College 'A' 48.74 48.63 1 1) Lewis, Abina 2) Davidson, Adrianna 3) Bush, Latisha 4) Ned, Terica 4 Mt. San Antonio College 'A' 47.40 49.16 1 1) Singleton, Ila 2) Emmons, Cortney 3) Brazley, Angela 4) Devine, Rayleen 5 Cuyamaca College 'A' 51.60 51.22 1 1) Jefferson, Meosha 2) Lawson, Fayanne 3) Marks, Christina 4) Ramos, Rocca 6 Orange Coast College 'A' 51.19 51.23 1 1) Williams, Joanna 2) Van De Walker, Gegi 3) 4) Geider, Hanni 7 Middlebury College 'A' 52.50 52.87 2 1) Nagel, Kirsten 2) Kosciewicz, Jessica 3) Oliver, Erin 4) Salek, Stephanie 8 Chapman University 'A' 59.30 55.61 2 1) Chevalier, Dominique 2) Jensen, Tiffany 3) Whiteside, Megan 4) Jay, Olivia

Women 4x400 Meter Relay ================================================================================ School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Sheffield Elite 'A' 3:32.00 4:08.46 1) Hogg, Jini 2) Taylor, Brenda 3) Addy, Megan 4) Mills, Tanisha 2 Riverside Community College 'A' 4:15.60 4:09.67 1) Bush, Latisha 2) Davidson, Adrianna 3) Ned, Terica 4) Underwood, Latasha 3 Middlebury College 'B' 4:08.50 4:15.85 1) Bolger, Christine 2) Cosmus, Jessica 3) Manzer, Jessica 4) Smith, Laura 4 Concordia University Irvine 'A' 4:15.00 4:18.74 1) Ryan, Kelli 2) Dieter, Emily 3) Beimes, Lindsay 4) Anderson, Nancy 5 Fredonia State 'A' 4:11.11 4:23.71 1) McNamara, Rachel 2) Milks, Stephanie 3) Sweazey, Melissa 4) Baisley, Alex 6 Middlebury College 'C' 4:10.00 4:28.89 1) Oliver, Erin 2) Salek, Stephanie 3) Thacker, Melissa 4) Williams, Allison

Women High Jump ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Titus, Jamillah Sdsu 1.70m 1.68m 5-06.00 2 Carmier, Nicole Sdsu 1.60m 1.63m 5-04.25 2 Delaunay, Vallery Mt. Sac 1.62m 1.63m 5-04.25 4 Miller, Leslie Sheffield Elite 1.65m 1.58m 5-02.25 4 Galvandon, Patricia SD YouthT & F Co 1.67m 1.58m 5-02.25 4 Bartkiewicz, Kate Ucsd 1.62m 1.58m 5-02.25 4 Johnson, Casey Riverside 1.54m 1.58m 5-02.25 8 Rogers, Britney Paradise Valley 1.60m 1.53m 5-00.25 9 Logue, Joanna Middlebury 1.52m 1.48m 4-10.25 9 Polischuk, Janine Sdsu 1.42m 1.48m 4-10.25 -- Fey, Jamie Middlebury 1.52m NH -- Williams, Joanna Orange Coast 1.52m NH

Women Pole Vault ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Asay, Erin Sdsu 3.97m 3.77m 12-04.50 1 Balentine, Shayla Sdsu 4.00m 3.77m 12-04.50 3 Walker, Cara Sdsu 3.66m 3.67m 12-00.50 4 Perry, Meredith Ucsd 3.60m 3.57m 11-08.50 5 Hebner, Kerri Paradise Valley 3.35m 3.27m 10-08.75 5 Hudlow, Julie Sdsu 3.53m 3.27m 10-08.75 7 Bawden, Shana Paradise Valley 3.20m 3.21m 10-06.25 8 Duffin, Amy Paradise Valley 2.80m 3.11m 10-02.50 9 Kirchberger, Holly Paradise Valley 3.35m 3.07m 10-00.75 9 Berkowitz, Sarah Middlebury 3.37m 3.07m 10-00.75 11 Alton, Ashley Mt. Sac 3.20m 2.96m 9-08.50 11 O'Connor, Nadine Unattached 2.92m 2.96m 9-08.50 13 Ross, Erin Fredonia State 2.74m 2.76m 9-00.50 13 Lopez, Terri Cuyamaca 3.04m 2.76m 9-00.50 13 Thompson, Jenny Orange Coast 3.20m 2.76m 9-00.50 13 Lifson, Meira Middlebury 3.04m 2.76m 9-00.50 -- Huntley, Melissa Riverside 2.89m NH -- Ramirez, Claudia Mt. Sac 2.13m NH -- Hurley, Crystal Cuyamaca 2.13m NH -- Earle, Marrisa Cuyamaca 3.04m NH

Women Long Jump =============================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind Points =============================================================================================== 1 Canales, Bunmi Unattached 6.26m 6.27m 4.3 20-07.00 2 David, Joni So. Cal Cheetahs 5.61m 5.83m -1.4 19-01.50 3 Polischuk, Janine Sdsu 5.28m 5.80m +0.0 19-00.50 4 Covington, Khara Unattached 6.09m 5.71m +0.0 18-09.00 5 Walker, Kera Unattached 5.48m 5.59m -0.5 18-04.25 6 Brazley, Angela Mt. Sac 5.71m 5.50m 0.8 18-00.50 7 Schauermann, Megan Sdsu 5.59m 5.46m 1.6 17-11.00 8 Holiday, Elisa Ucsd 5.58m 5.22m 0.5 17-01.50 9 McKinney, Akiba High Performance 6.23m 5.18m 0.7 17-00.00 10 Miller, Leslie Sheffield Elite 5.48m 5.12m +0.0 16-09.75 11 Delaunay, Vallery Mt. Sac 5.33m 5.11m 0.6 16-09.25 12 Fromer, Daniela SD Mesa 4.75m -1.9 15-07.00 13 Hines, Alisha Scottsdale CC 4.56m 4.73m 0.5 15-06.25 14 McGhehey, Sarah Concordia Irvine 4.85m 4.46m -1.4 14-07.75 14 Bensen, Erica Mt. Sac 5.02m 4.46m 0.6 14-07.75 16 Beimes, Lindsay Concordia Irvine 3.75m 4.43m -1.6 14-06.50 17 Dieter, Emily Concordia Irvine 4.64m 4.38m -0.8 14-04.50 18 Greenfield, Maryam Moorpark 4.80m 4.28m -0.5 14-00.50 19 Kennett, Akira U-Moorpark 5.26m 4.18m +0.0 13-08.75 20 Armbruster, Sarah Scottsdale CC 4.19m 3.96m -1.5 13-00.00

Women Triple Jump =============================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind Points =============================================================================================== 1 Walker, Shakeema High Performance 13.80m 13.40m -1.1 43-11.75 2 Siever, Kaylin Ucsd 12.11m 12.06m 0.4 39-07.00 3 Givens, Hollann Sdsu 12.06m 11.61m -0.6 38-01.25 4 Delaunay, Vallery Mt. Sac 12.14m 11.43m 0.1 37-06.00 5 Brazley, Angela Mt. Sac 11.81m 11.29m 0.6 37-00.50 6 Rabb-Tatro, Dija U-Moorpark 11.79m 10.32m -2.3 33-10.25 7 Bensen, Erica Mt. Sac 10.36m 10.16m +0.0 33-04.00 8 Dieter, Emily Concordia Irvine 10.92m 10.10m -0.1 33-01.75 9 Shammas, Yvonne Cuyamaca 10.05m 9.74m -0.1 31-11.50 -- Barbour, Samantha Cal St. San Marc 9.14m FOUL NWI -- Schauermann, Megan Sdsu 12.01m FOUL NWI

Women Shot Put ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Lincoln, Mindy Unattached 16.42m 51-01.25 15.57m 2 Hill, Candace Sdsu 13.97m 49-08.50 15.15m 3 Martinez-Alejo, Carina Concordia Irvine 14.74m 45-07.25 13.90m 4 Burrell, Shelia High Performance 14.00m 44-04.00 13.51m 5 Flores, Cynthia U-Unattached 10.66m 40-11.00 12.47m 6 Vavra, Michelle Ucsd 12.49m 39-06.25 12.04m 7 Bryant, Tamara Moorpark 13.25m 38-10.00 11.83m 8 Maginnis, Sandra Cuyamaca 10.66m 38-08.50 11.79m 9 Popp, Shannon Moorpark 12.14m 38-00.25 11.58m 10 Trout, Aimee Riverside 11.58m 37-09.00 11.50m 11 St. Pierre, Leslie Sdsu 10.97m 35-09.00 10.89m 12 Polischuk, Janine Sdsu 9.78m 35-03.50 10.75m 13 Barnes, Ijlal SD Mesa 9.36m 33-09.25 10.29m 14 Ciulla, Victoria Cal St. San Marc 10.66m 32-03.00 9.82m 15 Creed, Whitney Middlebury 10.97m 31-09.50 9.69m 16 Foster, Gretchen Fredonia State 31-04.50 9.56m 17 Nelson, Kim Middlebury 8.53m 31-01.75 9.49m 18 Sieman, Jamie Moorpark 10.16m 30-03.50 9.23m 19 Norman, Erika Middlebury 8.53m 28-06.00 8.68m 20 Cheesebrough, Sia Mt. Sac 7.62m 26-08.50 8.14m 21 Schichtel, Meredith Fredonia State 25-08.50 7.83m 22 Shaw, Samantha Scottsdale CC 11.50m 25-00.00 7.62m 23 Fromer, Daniela SD Mesa 23-05.00 7.13m 24 Jessica, Grimm Fredonia State 23-00.50 7.02m

Women Discus Throw ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Lincoln, Mindy Unattached 54.86m 169-06 51.66m 2 Hill, Candace Sdsu 49.60m 154-03 47.01m 3 Bryant, Tamara Moorpark 47.75m 150-02 45.77m 4 St. Pierre, Leslie Sdsu 44.19m 146-07 44.67m 5 Courchesne, Renee Middlebury 35.05m 118-09 36.19m 6 Trout, Aimee Riverside 35.05m 118-00 35.96m 7 Shaw, Samantha Scottsdale CC 32.38m 113-09 34.67m 8 Maginnis, Sandra Cuyamaca 33.52m 112-09 34.36m 9 Bolles, Heather Cuyamaca 36.09m 109-01 33.24m 10 Popp, Shannon Moorpark 41.45m 106-05 32.43m 11 Sieman, Jamie Moorpark 40.25m 105-08 32.20m 12 Creed, Whitney Middlebury 32.00m 105-00 32.00m 13 Norman, Erika Middlebury 32.00m 99-05 30.30m 14 Flores, Cynthia U-Unattached 36.57m 97-01 29.59m 15 Schichtel, Meredith Fredonia State 83-08 25.50m 16 Barnes, Ijlal SD Mesa 28.37m 79-06 24.23m 17 Jessica, Grimm Fredonia State 48-02 14.68m -- Foster, Gretchen Fredonia State FOUL

Women Javelin Throw ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Miller, Leslie Sheffield Elite 46.32m 157-03 47.92m 2 Frederickson, Mary Middlebury 35.05m 118-04 36.06m 3 Washington, Classie Mt. Sac 36.57m 110-00 33.52m 4 Sieman, Jamie Moorpark 29.99m 91-02 27.78m 5 Schichtel, Meredith Fredonia State 89-10 27.38m 6 Bolles, Heather Cuyamaca 27.15m 88-11 27.10m 7 Shaw, Samantha Scottsdale CC 36.37m 88-05 26.94m 8 Luther, Erin Cuyamaca 28.95m 86-10 26.46m 9 Ciulla, Victoria Cal St. San Marc 30.48m 86-01 26.23m 10 Cosgriff-Hernandez, Megh Unattached 27.66m 80-00 24.38m 11 Barbour, Samantha Cal St. San Marc 30.48m 70-10 21.59m

Men 100 Meter Dash ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Blanco, Rolando New Era TC 10.20 10.44 2.2 1 2 Angulo, David Riverside 10.54 10.64 2.2 1 3 Cook, Korey Moorpark 10.64 10.83 2.2 1 4 Goins, Andrew SD YouthT & F Co 10.90 10.87 1.6 2 5 Glover, Cardell Paradise Valley 10.93 10.90 1.6 2 6 Akili, Mike Team Edge 10.89 10.93 1.6 2 6 Walker, Billy Cal St. San Marc 10.93 10.93 1.6 2 8 Leavy, Kyle Cal St. San Marc 11.23 11.14 2.6 4 9 Crayton, Jasaund Scottsdale CC 11.00 11.20 1.7 3 10 Angulo, Steve Riverside 10.95 11.22 1.6 2 11 Fowler, Elliott Riverside 10.87 11.23 2.2 1 12 Johnson, David U-Riverside 10.68 11.27 2.2 1 13 Mayne, Isaiah Riverside 10.99 11.33 1.7 3 13 Boyd, Travis Riverside 11.19 11.33 1.7 3 15 Krentz, Jeremy U. of St. Thomas 11.26 11.34 2.6 4 15 Hart, Thomas U. of St. Thomas 11.14 11.34 1.7 3 17 West, Matt Moorpark 10.88 11.35 2.2 1 18 Terry, George Mt. Lion TC 11.40 11.36 1.6 5 19 Capretta, Nicholas Moorpark 11.13 11.38 1.7 3 20 Gorham III, Wellington SD Mesa 11.59 11.40 0.9 6 20 Trujillo, Adrian Southwestern 11.45 11.40 1.6 5 22 williams, julian Mt. Sac 11.00 11.44 1.7 3 23 Moreno, Francisco Riverside 10.96 11.45 1.6 2 24 Rojas, Henri Cerritos 11.00 11.46 1.7 3 25 Vildosola, Hector Unattached 11.20 11.50 2.6 4 26 McFarland, Gene Silver State Jag 11.55 11.51 0.9 6 27 Contreras, Rufino Unattached 11.50 11.54 0.9 6 28 Terrill, William Mt. Sac 11.54 11.57 0.9 6 29 Glad, Carson U. of St. Thomas 10.95 11.59 1.6 2 30 Wellman, Alex Middlebury 11.50 11.62 0.9 6 30 Aero, Adam U. of St. Thomas 11.39 11.62 1.6 5 32 Ford, Phil Middlebury 11.40 11.67 1.6 5 33 Gittens, Jovan Moorpark 11.34 11.71 1.6 5 34 Foster, Johnny Moorpark 11.23 11.74 2.6 4 35 McCabe, Lukas Moorpark 11.23 11.77 2.6 4 36 Saulsberry, Andre Riverside 11.26 11.79 2.6 4 37 Rancourt, Jean-Luc Southwestern 11.82 11.80 2.6 7 37 Caples, Leonard Southwestern 11.91 11.80 2.6 7 39 Millerbis, Alvin Unattached 11.50 11.87 1.6 5 40 Rubio, Phillip SD Mesa 12.42 11.88 2.6 7 40 Garofano, Anthony Middlebury 11.20 11.88 2.6 4 42 Fischer, Kyle U. of St. Thomas 11.53 11.91 0.9 6 43 Schleder, Nick U. of St. Thomas 11.51 11.92 0.9 6 44 Pittman, Craig Middlebury 11.50 11.98 1.6 5 45 Glasgow, Maurice Moorpark 11.29 12.11 1.6 5 46 Solorio, Jeremy Riverside 12.20 12.25 2.6 7 47 Rios, Daniel Mt. Lion TC 12.30 12.94 2.6 7 48 Henley, Sean New Era TC 10.30 18.49 2.2 1 -- Humdy, Sam Riverside 10.65 DNF 2.2 1

Men 200 Meter Dash ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Washington, Tyree Unattached 20.50 20.97 1.8 1 2 King, Keenan Sky Athletics 20.85 21.64 1.8 1 2 Williams, Tim Unattached 21.10 21.64 1.8 1 4 Robinson, Alvin Riverside 21.49 21.80 1.1 2 5 Akili, Mike Team Edge 21.62 21.84 1.1 2 6 Cook, Korey Moorpark 21.74 22.06 1.1 2 7 Humdy, Sam Riverside 21.79 22.24 1.1 2 8 Glad, Carson U. of St. Thomas 21.75 22.29 1.1 2 9 White, Deon SD Mesa 21.45 22.32 1.8 1 10 Morohunfola, Ty So. Cal Cheetahs 21.87 22.40 1.1 2 10 Yeaton, Bryce SD Mesa 22.69 22.40 1.5 5 12 Mayne, Isaiah Riverside 22.11 22.44 1.2 3 13 Walker, Billy Cal St. San Marc 22.23 22.51 1.2 3 14 Johnson, Darnell Cuyamaca 22.20 22.53 1.2 3 15 Johnson, Marshall Prime Techniques 21.12 22.62 1.8 1 16 Harris, Abel Mt. Sac 22.70 22.68 1.5 5 17 Linder, Matt So. Cal Cheetahs 22.30 22.72 0.7 4 18 Gilkes, Nate Mt. Sac 22.00 22.74 1.1 2 18 Gorham III, Wellington SD Mesa 22.77 22.74 1.5 5 20 Leavy, Kyle Cal St. San Marc 22.80 22.77 1.5 5 21 James, Jamal So. Cal Cheetahs 22.20 22.82 1.2 3 22 Fowler, Elliott Riverside 21.99 22.85 1.1 2 23 Hart, Thomas U. of St. Thomas 22.23 22.90 1.2 3 24 Garcia, Philam Southwestern 22.47 22.95 0.7 4 25 Morgan, Andre Moorpark 22.01 23.00 1.2 3 26 Terry, George Mt. Lion TC 23.20 23.06 2.3 7 26 Moreno, Francisco Riverside 22.15 23.06 1.2 3 28 Collier, Larry Riverside 22.24 23.08 0.7 4 29 Rojas, Henri Cerritos 22.10 23.13 1.2 3 30 West, Matt Moorpark 22.10 23.29 1.2 3 31 Morrow, Yanta Cal St. San Marc 23.50 23.52 2.3 7 31 Trujillo, Adrian Southwestern 23.52 -0.9 10 33 Sorrell, Ricardo Moorpark 22.97 23.53 0.5 6 34 Aero, Adam U. of St. Thomas 23.05 23.55 0.5 6 35 Contreras, Rufino Unattached 23.40 23.63 2.3 7 36 Schwietz, Jason U. of St. Thomas 22.43 23.71 0.7 4 37 Terrill, William Mt. Sac 22.90 23.76 0.5 6 38 Tilley, Dameon Riverside 22.74 23.79 1.5 5 39 Krentz, Jeremy U. of St. Thomas 23.61 23.81 -2.2 8 40 Fischer, Kyle U. of St. Thomas 23.62 23.85 -2.2 8 40 Thai, Son Orange Coast 23.44 23.85 2.3 7 42 Ranji, Patrick Alliant Internat 26.30 23.89 -0.9 9 42 Simmons, Jason U. of St. Thomas 23.82 23.89 -2.2 8 44 Binkley, Joey Paradise Valley 23.85 23.92 -2.2 8 45 Rajewsky, Steve U. of St. Thomas 23.11 23.93 0.5 6 46 Becker, Khristoph Middlebury 23.10 23.97 0.5 6 47 Birklid, Travis U. of St. Thomas 23.31 23.99 2.3 7 48 Foster, Johnny Moorpark 22.60 24.01 0.7 4 49 Ford, Phil Middlebury 24.00 24.02 -2.2 8 50 Mercuri, Reyn Southwestern 22.80 24.07 1.5 5 51 Rollins, Scott Moorpark 22.73 24.15 1.5 5 51 Braggs, Evans Mt. Sac 22.50 24.15 0.7 4 53 Aldana, Joseph Unattached 22.80 24.16 1.5 5 54 Gittens, Jovan Moorpark 23.12 24.18 2.3 7 55 Saulsberry, Andre Riverside 22.64 24.26 0.7 4 55 Garofano, Anthony Middlebury 23.30 24.26 2.3 7 57 Rancourt, Jean-Luc Southwestern 24.33 -0.9 10 58 Gautt, Jarrett SD Mesa 24.29 24.44 -0.9 9 59 Oyamo, Robert Alliant Internat 24.70 24.52 -0.9 9 60 Bell, Terrence Southwestern 22.90 24.57 0.5 6 61 Banks, Terrence Riverside 22.98 24.64 0.5 6 62 McFarland, Gene Silver State Jag 23.00 24.65 0.5 6 63 Pittman, Craig Middlebury 23.80 24.87 -2.2 8 64 Fardan, Qaadir SD Mesa 25.04 24.88 -0.9 9 65 Chapel, Justin SD Mesa 24.82 24.89 -0.9 9 66 Al-Hadeedi, Yousef Cuyamaca 23.60 25.68 -2.2 8 67 Thomson, Wayne Unattached 25.19 26.37 -0.9 9

Men 400 Meter Dash =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Jordan, Navarro So. Cal Cheetahs 46.89 47.68 1 2 Del Rincon, Richard Cuyamaca 49.60 48.30 2 3 Morohunfola, Ty So. Cal Cheetahs 48.53 48.83 1 4 Wetzel, Patrick U-Moorpark 47.52 49.03 1 5 James, Jamal So. Cal Cheetahs 49.65 49.22 2 6 White, Deon SD Mesa 48.94 49.35 1 7 Schwietz, Jason U. of St. Thomas 49.51 49.50 2 8 Damiani, Eugene Mt. Sac 48.50 50.32 1 9 Linder, Matt So. Cal Cheetahs 50.03 50.35 2 10 Trada, Roberto Moorpark 48.82 50.42 1 11 Holmes, Eric Mt. Sac 50.60 51.03 3 12 Binkley, Joey Paradise Valley 51.53 51.05 4 13 Adame, Luis Paradise Valley 50.06 51.19 2 14 Davila, Mark Moorpark 50.23 51.21 3 15 Cresci, Christopher Moorpark 49.42 51.50 1 16 Gaydon, Brandon Mt. Sac 50.80 51.67 3 17 Rajewsky, Steve U. of St. Thomas 50.89 51.68 3 18 Booker, Johnel So. Cal Cheetahs 49.75 51.79 2 19 Garvey, Anthony Cuyamaca 49.80 51.90 2 20 Glover, Cardell Paradise Valley 50.76 51.91 3 21 Calvin, Emijah So. Cal Cheetahs 51.40 52.07 4 22 Kozacek, Chris Paradise Valley 50.05 52.49 2 23 Schmautz, Jacob Concordia Irvine 51.10 52.66 4 24 Whatley, Brandon SD Mesa 52.92 53.10 4 25 Bradford, Michael Paradise Valley 50.45 53.35 3 26 Tilley, Dameon Riverside 52.00 53.53 4 27 Oyamo, Robert Alliant Internat 50.30 53.95 3 28 Thai, Son Orange Coast 51.90 54.31 4 29 Ranji, Patrick Alliant Internat 55.00 54.62 5 30 Sullivan, Brendan Middlebury 55.00 55.29 5 31 Lawrence, Chris Mt. Lion TC 56.00 56.01 5 32 Hart, Ryan Middlebury 56.00 56.87 6 33 Al-Hadeedi, Yousef Cuyamaca 56.00 57.5h 5 34 Peterson, Tim Concordia Irvine 56.80 58.61 6

Men 800 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Johnson, Tracy Mt. Sac 1:54.40 1:54.2h 2 Thayer, Rob Unattached 1:55.00 1:56.0h 3 Wanyoike, Mboche Alliant Internat 1:56.00 1:56.1h 4 Ryan, David Paradise Valley 1:53.99 1:56.3h 5 Ross, Jonathan Paradise Valley 1:55.64 1:57.9h 6 Pelliccia, Chris Middlebury 1:56.00 1:58.0h 6 Latourelle, Chad Mt. Sac 1:57.86 1:58.0h 8 Adame, Luis Paradise Valley 1:59.69 1:59.0h 9 Alvarez, Oswaldo Southwestern 1:56.00 1:59.1h 10 Carrillo, Juan Concordia Irvine 1:59.80 1:59.4h 11 Kozacek, Chris Paradise Valley 1:57.67 1:59.6h 12 Irwin, Tim Cal St. San Marc 1:58.00 2:00.2h 13 Morgan, Ryan Scottsdale CC 1:54.50 2:00.4h 14 Mosier, David Unattached 1:59.70 2:00.5h 15 O'Neill, Conor Middlebury 1:58.00 2:01.0h 15 Chandler, Jack Moorpark 1:57.43 2:01.0h 17 Fogelstrom, Anthony Unattached 1:57.00 2:02.4h 18 Chavez, Edward Unattached 2:01.00 2:02.6h 19 Schmidt, Mike Concordia Irvine 2:00.89 2:03.0h 20 Mayne, Justin Concordia Irvine 2:00.20 2:03.1h 21 DeLaVega, Luis Concordia Irvine 2:02.10 2:04.1h 22 Swaney, Dan Unattached 2:00.00 2:04.9h 23 Berry, Kettrell Speedwest 2:06.81 2:05.6h 24 Tapia, Jose Unattached 2:00.00 2:07.1h 25 Duarte, Michael Moorpark 1:59.92 2:07.8h 26 Chavez, Abraham SD Mesa 2:11.38 2:10.9h 27 McCollam, Joe Southwestern 2:10.00 2:11.4h 28 Castro, Abraham SD Mesa 2:16.34 2:14.3h 29 Molk, Dave Middlebury 2:12.00 2:18.6h 30 McCracken, Russ Middlebury 2:12.00 2:19.6h 31 Moshier, Chris Concordia Irvine 2:06.20 2:20.1h

Men 1500 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Banks, Will Western State 3:46.00 3:54.02 2 Keino, Josephat Alliant Internat 3:51.00 3:54.96 3 Rojas, Humberto Orange Coast 4:05.60 3:56.46 4 McRae, Paul Unattached 3:47.00 3:59.28 5 Morrison, John Ucsd 3:55.21 3:59.43 6 Digani, Nick Middlebury 3:58.00 4:00.27 7 Ryan, David Paradise Valley 3:53.67 4:01.64 8 Beetley-Hagler, Chris Ucsd 4:01.80 4:02.34 9 Tompkins, Mark Gbtc 3:58.00 4:06.16 10 Erwin, Jon Middlebury 4:02.00 4:06.57 11 Mariscal, Polo Cal St. San Marc 4:10.00 4:10.45 12 Lubeck, Kyle Moorpark 4:14.62 4:10.77 13 McCollam, Joe Southwestern 4:15.54 4:11.74 14 Mass, Jeffrey Mt. Sac 4:08.00 4:11.90 15 Horesta, Matt Middlebury 4:12.00 4:12.22 16 Mariscal, Eddie Cal St. San Marc 4:10.00 4:12.48 17 Staggs, Matt Orange Coast 4:09.00 4:12.81 18 Sandygren, Nolan Middlebury 4:12.00 4:16.87 19 Valdez, David Scottsdale CC 4:14.90 4:18.75 20 Leetch, Matt SD Mesa 4:20.32 4:20.15 21 Quintanilla, Charles Mt. Sac 4:16.00 4:20.87 22 Schulke, Wes Scottsdale CC 4:21.60 4:21.63 23 Huddleston, Chris Mt. Sac 4:17.00 4:22.31 24 Barker, Dave Middlebury 4:16.00 4:22.37 25 Thayer, Rob Unattached 4:03.00 4:22.62 26 Eberhart, Brandon Scottsdale CC 4:20.30 4:25.62 27 Kalemkiarian, Levon Unattached 4:15.00 4:26.86 28 Berkman, Dan Middlebury 4:22.00 4:36.62 29 Chavez, Abraham SD Mesa 4:37.27 4:36.64 30 Maldonado, Rene Moorpark 4:20.50 4:36.71 31 Castro, Abraham SD Mesa 4:44.35 4:44.54 32 Rivera, Jose Unattached 4:47.00 4:54.64

Men 3000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Braun, Lutz Unattached 8:22.00 8:32.3h 2 Zanderson, Sean adidas/Movin Sho 8:45.00 8:37.8h 3 McClendon, Robby Cal St. San Marc 8:30.00 8:39.6h 4 Lostrom, Carl Ucsd 8:46.6h 5 Eap, Robert Ucsd 8:45.30 8:46.9h 6 Lyon, Dan Cal St. San Marc 8:30.00 8:54.4h 7 Armijo, Jesse U-Cal St. San Ma 8:30.00 8:55.7h 8 Varga, Brent Cal St. San Marc 9:00.00 9:05.0h 9 Jamali, Abdullah Ucsd 9:03.00 9:10.8h 10 Shannon, Mike Cal St. San Marc 8:45.00 9:23.0h 11 Leetch, Matt SD Mesa 9:09.09 9:27.3h 12 Carrillo, Effrain Cal St. San Marc 9:00.00 9:31.7h 13 Tyerman, Nick Cal St. San Marc 9:00.00 9:33.5h 14 Ruiz, Marlon Alliant Internat 9:15.00 9:55.3h 15 Staiton, Buck Alliant Internat 9:55.00 10:06.7h 16 Luvian, Juan Alliant Internat 10:00.00 10:27.9h 17 Morgan, Garrett SD Mesa 10:48.00 10:29.6h

Men 5000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Christianson, Kelly Western State 14:29.68 14:31.00 2 Schmidt, Brandon Paradise Valley 15:06.54 15:12.24 3 Machado, Jorge Paradise Valley 15:31.63 15:13.17 4 McRae, Paul Unattached 14:06.00 15:18.62 5 Osman, Idirse Alliant Internat 15:00.00 15:18.73 6 Hoffman, Andrew Western State 15:35.00 15:18.90 7 Gonzalez, Paul Mt. Sac 15:00.34 15:23.40 8 Stohl, Matt Unattached 15:36.00 15:23.95 9 Volk, David Unattached 15:39.00 15:26.50 10 Naderi, Kohyar Orange Coast 15:40.43 15:40.93 11 Livingston, Mark Scottsdale CC 15:10.00 15:41.22 12 Curley, Kevin Orange Coast 15:30.00 15:50.27 13 Altamirano, Juan Orange Coast 15:41.00 15:54.63 14 McDonough, Will Middlebury 16:10.00 15:54.78 15 Saxey, Benjamin Moorpark 15:40.00 15:55.71 16 Marler, Noah Cuyamaca 16:45.00 16:08.21 17 Dignum, Neal Middlebury 16:45.00 16:13.77 18 Lyon, Baker Middlebury 16:45.00 16:23.75 19 Abraha, Yafet Unattached 16:50.00 16:23.89 20 Martinez, Filiberto Cuyamaca 16:45.00 16:32.46 21 Gomez, Charlie Unattached 15:42.60 16:38.06 22 Garcia, Oscar Southwestern 16:52.89 16:45.63 23 Miller, Ryan Mt. Sac 17:40.00 16:47.61 24 Valdez, David Scottsdale CC 15:40.00 16:56.99 25 Fernando, Emesh Mt. Sac 17:54.49 17:01.97 26 Torres, Edgar Unattached 17:40.00 18:01.08

Men 110 Meter Hurdles ======================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind H# Points ======================================================================================== 1 Harris, Micah High Performance 13.41 14.07 0.3 1 2 Wellman, Alex Middlebury 15.30 15.86 0.3 1 3 Symons, Jacob Southwestern 15.83 15.87 1.4 2 4 Owens, Gareth Moorpark 15.46 16.06 0.3 1 5 Simmons, Jason U. of St. Thomas 16.26 16.14 1.4 2 6 Lawrence, Chris Mt. Lion TC 16.00 16.24 1.4 2 7 Imdieke, Dustin Paradise Valley 16.79 16.44 -1.4 3 8 Clubb, Akoni Mt. Sac 16.34 16.45 -1.4 3 9 Taylor, Andrew Mt. Sac 16.01 16.46 1.4 2 10 Mattke, Chris U. of St. Thomas 16.45 16.63 -1.4 3 11 Thompson, Brian Mt. Sac 15.28 16.78 0.3 1 12 Poyner, Daniel Cuyamaca 16.77 16.84 -1.4 3 13 Becker, Khristoph Middlebury 15.55 16.86 0.3 1 14 Kung, Danny Ucsd 16.50 16.90 -1.4 3 15 Gadson, Jeffrey Unattached 15.80 16.96 0.3 1 16 Birklid, Travis U. of St. Thomas 16.09 17.07 1.4 2 17 Engler, Matt Middlebury 15.60 17.17 0.3 1 18 Vernon, Rylan Riverside 16.00 17.71 1.4 2 19 Adams, Christopher Moorpark 16.80 17.93 -1.4 3 20 Foley, Dan Paradise Valley 18.84 18.23 -1.4 3 21 White, Sterling Paradise Valley 19.16 19.41 -1.4 3 22 Braggs, Evans Mt. Sac 16.34 19.50 -1.4 3 23 Piano, Jerome Mt. Sac 15.95 23.18 1.4 2

Men 400 Meter Hurdles =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Hutcherson, Orentheus New Era TC 50.14 50.5h 1 2 Williams, Jason U-Cal St. San Ma 52.95 52.5h 1 3 Thomas, Chad Mt. Sac 54.51 53.3h 1 4 Harris, Micah High Performance 50.90 53.4h 1 4 Theisen, PJ U. of St. Thomas 56.41 53.4h 2 6 Bright, Kevin Middlebury 53.00 53.6h 1 7 Velasco, Robert U-Cal St. San Ma 55.00 54.7h 1 8 Mattke, Chris U. of St. Thomas 55.21 55.2h 2 9 Lennon, Jonny SD Mesa 56.90 55.3h 2 10 Dart, Corey Cuyamaca 53.80 55.6h 1 11 Diop, Ndiawar Riverside 55.20 56.1h 2 11 Thompson, Brian Mt. Sac 55.20 56.1h 2 13 Booker, Johnel So. Cal Cheetahs 53.81 56.6h 1 14 Mooney, Mike Ucsd 56.81 56.7h 2 15 Piano, Jerome Mt. Sac 56.89 57.1h 2 16 Curran, Matt Cal St. San Marc 58.00 57.2h 3 16 Schleder, Nick U. of St. Thomas 56.73 57.2h 2 18 Cary, Andrew Orange Coast 56.71 57.6h 2 19 Balekian, Diran Ucsd 57.00 57.9h 3 20 Imdieke, Dustin Paradise Valley 59.29 58.4h 3 21 Angoff, Matt Middlebury 57.90 59.1h 3 22 Busaker, Scott U. of St. Thomas 59.11 59.6h 3 23 Chester, Steven Middlebury 58.20 1:01.0h 3 24 Davila, Mark Moorpark 55.00 1:01.2h 1 25 Adams, Christopher Moorpark 59.23 1:03.0h 3 26 Boyd, Travis Riverside 1:01.00 1:05.2h 4 27 Thomson, Wayne Unattached 1:05.41 1:10.9h 4

Men 3000 Meter Steeplechase ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Campos, Jose U-Paradise Valle 9:06.70 9:08.9h 2 Kanyaruhuru, Daniel Paradise Valley 9:29.60 9:16.8h 3 Ortiz, Germaine U-Moorpark 9:33.47 9:39.3h 4 Arceo, Gustavo Moorpark 9:44.70 9:49.6h 5 Romine, Cory Paradise Valley 10:31.56 10:02.6h 6 Burns, Jarrod Western State 9:25.00 10:06.4h 7 Fitzgerald, Patrick Orange Coast 10:23.90 10:29.0h 8 Ramirez, Jorge Moorpark 10:07.30 10:30.9h 9 Mass, Jeffrey Mt. Sac 10:45.00 10:44.3h

Men 4x100 Meter Relay ================================================================================ School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Mt. San Antonio College 'A' 40.00 41.25 1) Harris, Abel 2) Gilkes, Nate 3) Hill, Ron 4) Pfieffer, Erik 2 Riverside Community College 'A' 41.77 41.41 1) Robinson, Alvin 2) Angulo, David 3) Fowler, Elliott 4) Humdy, Sam 3 Moorpark College 'A' 42.22 42.47 1) West, Matt 2) Morgan, Andre 3) Sorrell, Ricardo 4) Cook, Korey 4 Riverside Community College 'B' 42.60 42.86 1) Angulo, Steve 2) Mayne, Isaiah 3) Collier, Larry 4) Moreno, Francisco 5 Middlebury College 'A' 43.50 44.18 1) Bright, Kevin 2) Garofano, Anthony 3) Losambe, Pascal 4) Pittman, Craig 6 Moorpark College 'B' 43.40 44.59 1) McCabe, Lukas 2) Foster, Johnny 3) Beattie, Camren 4) Glasgow, Maurice 7 San Diego Mesa College 'B' 44.10 44.63 1) Chapel, Justin 2) Fardan, Qaadir 3) Gautt, Jarrett 4) Gorham III, Wellington 8 Southwestern 'A' 42.60 44.68 1) Garcia, Oscar 2) Mercuri, Reyn 3) Rancourt, Jean-Luc 4) Trujillo, Adrian 9 Paradise Valley Community Coll 'A' 43.06 44.87 1) Binkley, Joey 2) Kozacek, Chris 3) Glover, Cardell 4) Imdieke, Dustin

Men 4x400 Meter Relay =================================================================================== School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Mt. San Antonio College 'A' 3:15.00 3:17.5h 1 1) Latourelle, Chad 2) Harris, Abel 3) Damiani, Eugene 4) Thomas, Chad 2 So. Cal Cheetahs 'A' 3:15.40 3:17.7h 1 1) Jordan, Navarro 2) Linder, Matt 3) Booker, Johnel 4) Morohunfola, Ty 3 Mt. San Antonio College 'B' 3:20.00 3:21.9h 1 1) Gaydon, Brandon 2) Gilkes, Nate 3) Holmes, Eric 4) Johnson, Tracy 4 Moorpark College 'A' 3:19.45 3:24.4h 1 1) Duarte, Michael 2) Cresci, Christopher 3) Morgan, Andre 4) Trada, Roberto 5 Middlebury College 'A' 3:23.00 3:25.00 1 1) Becker, Khristoph 2) Bright, Kevin 3) Digani, Nick 4) Heitkamp, Tom 6 Paradise Valley Community Coll 'A' 3:23.69 3:27.2h 1 1) Adame, Luis 2) Binkley, Joey 3) Glover, Cardell 4) Kozacek, Chris 7 Moorpark College 'B' 3:28.45 3:28.0h 2 1) Jones, Jhad 2) Davis, Richard 3) Davila, Mark 4) Foster, Johnny 8 Southwestern 'A' 3:26.00 3:35.9h 2 1) Dunn, Patrick 2) Garcia, Philam 3) Trujillo, Adrian 4) McCollam, Joe 9 Middlebury College 'C' 3:26.50 3:37.4h 2 1) Angoff, Matt 2) Molk, Dave 3) Schmidt, Chris 4) Sullivan, Brendan 10 Concordia University Irvine 'A' 3:30.00 3:38.0h 2 1) DeLaVega, Luis 2) Schmautz, Jacob 3) Carrillo, Juan 4) Mayne, Justin 11 Middlebury College 'B' 3:25.00 3:40.9h 1 1) Erwin, Jon 2) Horesta, Matt 3) Garofano, Anthony 4) Pelliccia, Chris 12 Paradise Valley Community Coll 'B' 3:30.45 3:43.5h 2 1) Imdieke, Dustin 2) Foley, Dan 3) White, Sterling 4) Ross, Jonathan -- Scottsdale Community College 'B' 3:34.20 DNF 2 1) Livingston, Mark 2) Valdez, David 3) Morgan, Ryan 4) Eberhart, Brandon

Men High Jump ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Flax, Denoir So. Cal Cheetahs 2.18m 2.15m 7-00.50 2 Hatley, Clinte So. Cal Cheetahs 2.10m 6-10.75 3 Thomas, Joe U. of St. Thomas 1.97m 2.00m 6-06.75 4 Davila, Mark Moorpark 1.93m 1.90m 6-02.75 5 Crayton, Jasaund Scottsdale CC 1.98m 1.85m 6-00.75 5 Dunn, Patrick Southwestern 1.82m 1.85m 6-00.75 5 Mayne, Isaiah Riverside 1.93m 1.85m 6-00.75 5 Draxton, Mike U. of St. Thomas 1.97m 1.85m 6-00.75 5 Smolley, Emmanuel SD Mesa 1.93m 1.85m 6-00.75 -- Taylor, Andrew Mt. Sac 1.93m NH -- Rollins, Scott Moorpark 1.93m NH -- Furman, David Unattached 2.23m NH

Men Pole Vault ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 King, Keenan Sky Athletics 5.30m 5.40m 17-08.50 2 Ruark, Adrian Unattached 5.00m 5.08m 16-08.00 2 Kovacs, Peter Bhse 5.20m 5.08m 16-08.00 4 Keehn, Brian Crusador Athleti 5.05m 4.88m 16-00.00 5 O'Day, Kasey Sky Athletics 4.90m 4.78m 15-08.25 5 Porter, Jeff Paradise Valley 4.70m 4.78m 15-08.25 5 Morris, Brooks Unattached 5.10m 4.78m 15-08.25 8 Halverson, Bill Twins TC 4.57m 4.63m 15-02.25 9 Muns, Casey Paradise Valley 4.55m 4.57m 15-00.00 9 Wright, Chris Mt. Sac 4.41m 4.57m 15-00.00 11 Poyner, Daniel Cuyamaca 4.59m 4.48m 14-08.25 11 Harrington, Lucas Paradise Valley 4.65m 4.48m 14-08.25 11 Schroeder, Matt U. of St. Thomas 4.63m 4.48m 14-08.25 14 Cassuto, Alex Paradise Valley 4.30m 4.47m 14-08.00 15 Ho, Ivan Mt. Sac 4.11m 4.22m 13-10.00 15 Tradenick, Scott Mt. Sac 3.96m 4.22m 13-10.00 15 Bare, David Orange Coast 4.41m 4.22m 13-10.00 18 McBride, Bryan Unattached 4.26m 4.07m 13-04.25 18 Nakamoto, Erick Mt. Sac 3.96m 4.07m 13-04.25 20 Atef, Kaveh Mt. Sac 4.11m 3.89m 12-09.00 21 Mendoza, Mike Mt. Sac 3.96m 3.87m 12-08.25 21 Webb, Peter Middlebury 3.96m 3.87m 12-08.25 21 Mooney, Robert Moorpark 4.41m 3.87m 12-08.25 21 Rabjohns, Dane Mt. Sac 3.96m 3.87m 12-08.25 -- Molina, Nick Moorpark 4.11m NH -- Beam, Jeff Unattached 5.20m NH -- Diaz, Edgar Unattached 5.20m NH -- Hannah, Kurt High Performance 5.35m NH -- Kung, Danny Ucsd 4.11m NH

Men Long Jump =============================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind Points =============================================================================================== 1 Hill, Ron Mt. Sac 7.82m 7.21m NWI 23-08.00 2 Lindquist, James Moorpark 7.18m 6.83m NWI 22-05.00 3 Goins, Andrew SD YouthT & F Co 7.13m 6.77m NWI 22-02.50 4 Mayne, Isaiah Riverside 6.90m 6.61m NWI 21-08.25 5 Caples, Leonard Southwestern 5.68m 6.35m NWI 20-10.00 6 Armstrong, James Southwestern 6.20m NWI 20-04.25 7 Bright, Kevin Middlebury 6.40m 6.15m NWI 20-02.25 8 Primbs, Bill Unattached 6.73m 6.14m NWI 20-01.75 9 Crayton, Jasaund Scottsdale CC 6.62m 6.13m NWI 20-01.50 9 Theisen, PJ U. of St. Thomas 6.85m 6.13m NWI 20-01.50 11 Calvin, Emijah So. Cal Cheetahs 6.83m 5.92m NWI 19-05.25 12 Mercuri, Reyn Southwestern 6.26m 5.87m NWI 19-03.25 13 Lung, Robert Mt. Sac 6.60m 5.83m NWI 19-01.50 14 Aero, Adam U. of St. Thomas 6.42m 5.82m NWI 19-01.25 15 Groce, Neiman Middlebury 6.09m 5.75m NWI 18-10.50 16 Phelps, Jamal Unattached 6.88m 5.57m NWI 18-03.25 17 Capretta, Nicholas Moorpark 6.78m 5.53m NWI 18-01.75 18 Heitkamp, Tom Middlebury 5.79m 5.10m NWI 16-08.75 -- Whitley, Stan So. Cal Cheetahs 7.13m FOUL NWI -- McCabe, Lukas Moorpark 6.62m FOUL NWI -- Ramzy, Bashir High Performance 7.62m FOUL NWI -- Motley, Clinte So. Cal Cheetahs 7.11m FOUL NWI

Men Triple Jump =============================================================================================== Name Year School Seed Finals Wind Points =============================================================================================== 1 Bell, Kenta High Performance 16.80m 17.49m -0.2 57-04.75 2 Ware, Von Sheffield Elite 17.09m 16.56m +0.0 54-04.00 3 Bryant, Damian Unattached 14.91m -0.3 48-11.00 4 Grady, Jovan Mt. Sac 14.63m 14.50m -0.9 47-07.00 5 Garbe, Ben U. of St. Thomas 12.95m 14.03m 0.7 46-00.50 6 Thomas, Joe U. of St. Thomas 13.48m 13.41m -0.5 44-00.00 7 Capretta, Nicholas Moorpark 13.13m 12.76m 0.2 41-10.50 8 Mayne, Isaiah Riverside 13.67m 12.48m -0.7 40-11.50 9 Lung, Robert Mt. Sac 12.90m 12.30m +0.0 40-04.25 -- Lindquist, James Moorpark 13.76m FOUL NWI

Men Shot Put ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Beyer, Jamie High Performance 19.98m 62-07.75 19.09m 2 Waltz, Ian High Performance 19.06m 60-07.50 18.47m 3 Rome, Jared High Performance 19.35m 60-03.00 18.36m 4 Atkinson, Howard Team Axis 17.70m 54-01.25 16.49m 5 Slowik, Robert Moorpark 16.70m 52-05.00 15.97m 6 Rainis, Mike U-Throwfar 16.86m 51-08.00 15.74m 7 Smith, Fred Southwestern 14.90m 47-08.75 14.54m 8 Bugarin, Ed So. Cal Cheetahs 15.24m 47-04.50 14.43m 9 Rainis, Jon U-Throwfar 14.33m 46-03.00 14.09m 10 McLaughlin, Matt U-U. of St. Thom 13.91m 46-00.00 14.02m 11 Dinovitz, Antony Moorpark 15.16m 45-08.50 13.93m 12 Dorman, Blake Orange Coast 14.19m 44-03.50 13.50m 13 Banez, Ian Unattached 15.82m 44-02.75 13.48m 14 Ricketts, Zack Riverside 13.39m 43-00.50 13.11m 15 Losambe, Pascal Middlebury 13.10m 42-10.25 13.06m 16 Eshelman, Dustin Riverside 13.38m 42-08.00 13.00m 17 White, Sterling Paradise Valley 13.64m 42-07.75 12.99m 18 LaGrange, Jeff Riverside 12.21m 41-01.25 12.52m 19 Murray, Ozzie Ucsd 13.41m 40-03.25 12.27m 20 Blevins, Jason Mt. Sac 12.16m 39-05.50 12.02m 21 Aceves, Herberto Mt. Sac 12.34m 39-04.50 12.00m 22 Bonahoom, Don Cuyamaca 13.56m 36-11.50 11.26m 23 Parr, Dennis Riverside 12.49m 36-01.75 11.01m 24 Foley, Dan Paradise Valley 10.51m 33-05.00 10.18m 25 Heitkamp, Tom Middlebury 10.97m 32-10.50 10.02m 26 Anguiano, Robert Mt. Sac 9.17m 30-11.25 9.42m 27 Leamons, Charlie Paradise Valley 9.56m 30-02.50 9.20m

Men Discus Throw ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Waltz, Ian High Performance 61.95m 206-02 62.83m 2 Rome, Jared High Performance 62.79m 205-02 62.53m 3 Petrucci, Nick High Performance 62.79m 204-02 62.23m 4 Slowik, Robert Moorpark 57.48m 186-02 56.74m 5 Ricketts, Zack Riverside 36.47m 177-07 54.12m 6 Pokoski, Mike Unattached 54.86m 174-05 53.16m 7 Watson, Greg Southern Uta 152-05 46.45m 8 Aramburo, Abel Ucsd 50.59m 152-01 46.35m 9 Sugishita, Tommy U-Moorpark 48.15m 148-05 45.23m 10 Jensen, Russell Unattached 50.44m 144-06 44.04m 11 Banez, Ian Unattached 46.99m 143-05 43.71m 12 Van Dale, Hans Ucsd 46.32m 141-04 43.07m 13 Bonahoom, Don Cuyamaca 41.14m 140-08 42.87m 14 Dinovitz, Antony Moorpark 44.80m 136-00 41.45m 15 McLaughlin, Matt U-U. of St. Thom 46.13m 132-06 40.38m 16 Parker, Craig Middlebury 39.62m 131-01 39.95m 17 Rosholt, Peter U. of St. Thomas 40.86m 127-03 38.78m 18 White, Sterling Paradise Valley 42.74m 127-00 38.70m 19 Russel, Ryan Cal St. San Marc 34.74m 124-07 37.97m 20 Marcoux, Bobby Middlebury 41.14m 124-05 37.92m 21 Willard, Scott Moorpark 36.57m 120-02 36.62m 22 Pineda, Alvaro Mt. Sac 36.44m 119-03 36.34m 23 Parr, Dennis Riverside 37.46m 117-09 35.89m 24 Cerda, Chris Mt. Sac 36.49m 117-03 35.73m 25 Losambe, Pascal Middlebury 38.10m 116-09 35.58m 26 Mac Arthur, Cody Moorpark 37.00m 116-05 35.48m 27 Sherry, Kyle Moorpark 37.61m 99-04 30.27m 28 Heitkamp, Tom Middlebury 33.52m 95-06 29.10m 29 Foley, Dan Paradise Valley 39.97m 95-00 28.95m 30 Boyink, Jeff Middlebury 33.52m 87-06 26.67m 31 Leamons, Charlie Paradise Valley 33.65m 80-04 24.48m

Men Hammer Throw ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Slowik, Robert Moorpark 62.91m 61.21m 200-10 2 Pokoski, Mike Unattached 69.79m 60.07m 197-01 3 Watson, Greg Southern Uta 53.34m 52.01m 170-08 4 Ferguson, James So. Cal Cheetahs 49.98m 50.59m 166-00 5 Van Dale, Hans Ucsd 49.37m 48.40m 158-09 6 Bugarin, Ed So. Cal Cheetahs 48.76m 47.06m 154-05 7 Sugishita, Tommy U-Moorpark 46.02m 46.20m 151-07 8 Sherry, Kyle Moorpark 44.85m 43.45m 142-07 9 McLaughlin, Matt U-U. of St. Thom 47.42m 42.52m 139-06 10 Banez, Ian Unattached 40.10m 40.74m 133-08 11 Rosholt, Peter U. of St. Thomas 43.50m 40.07m 131-05 12 Bonahoom, Don Cuyamaca 42.06m 39.97m 131-02 13 Dinovitz, Antony Moorpark 44.50m 38.78m 127-03 14 Willard, Scott Moorpark 40.36m 37.93m 124-05 15 Mac Arthur, Cody Moorpark 37.76m 37.88m 124-03 16 Cerda, Chris Mt. Sac 41.22m 36.96m 121-03 17 Aceves, Herberto Mt. Sac 35.05m 36.04m 118-03 18 Davis, Derek Orange Coast 35.15m 35.22m 115-07 19 Dorman, Blake Orange Coast 34.62m 30.00m 98-05

Men Javelin Throw ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Rocherolle, Durdam Unattached 63.77m 207-11 63.37m 2 Black, Brian Unattached 64.92m 194-08 59.33m 3 Becker, Khristoph Middlebury 57.91m 190-07 58.08m 4 Atkinson, Steve Middlebury 51.81m 185-01 56.41m 5 Roth, Brad Unattached 53.11m 176-03 53.72m 6 Dierks, Dave U. of St. Thomas 54.11m 165-08 50.49m 7 Poyner, Daniel Cuyamaca 48.76m 161-02 49.12m 8 Boyink, Jeff Middlebury 42.67m 142-00 43.28m 9 Secara, Nick Middlebury 39.62m 114-00 34.74m